arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۲۹۱۸۲
تاریخ انتشار: ۵۶ : ۱۶ - ۱۶ مهر ۱۳۹۴

وزیر اطلاعات: امنیت قبرستانی مورد نظر نیست

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :  وزیر اطلاعات از تشکیل شورای تعیین صلاحیت در وزارت اطلاعات خبر داد و گفت: امنیت بی‌روح و قبرستانی مورد نظر حکومت و نظام اسلامی نیست و تجسس در زندگی مردم باعث ناآرامی می‌شود.
مبلغان دینی اعزامی محرم که در مدرسه فیضیه برگزار شد، امنیت را یکی از ضروری‌ترین و حیاتی‌ترین نیازهای جامعه بشری دانست و افزود: این نیاز تا زمانی که هست ملموس نیست بلکه ناشناخته است و زمانی که ناامنی حاکم شود قدرش دانسته می‌شود.

وی تاکید کرد: خداوند این منت را بر ملت مسلمان نهاده که امنیت برسرزمین ما حاکم باشد. این امنیت زمانی خودش را نشان می‌دهد که در محیط‌های پیرامونی خود مشاهده کنیم که در کشورهای مختلف بوی باروت و انفجار توجه همه را جلب کرده است.

وزیر اطلاعات افزود: نه اینکه تروریست‌ها نخواستند امنیت جمهوری اسلامی را به چالش بکشند بلکه به برکت رهبری‌های الهی مقام معظم رهبری، هوشیاری نیروهای امنیتی و همدلی و همکاری نیروهای مسلح و قضایی این امنیت در کشور حاکم شده است.

وی امنیت را حق طبیعی جامعه ایمانی دانست و تاکید کرد: امنیت بستر رشد و پویایی و حرکت جامعه است.

تجسس در زندگی مردم باعث ناآرامی می‌شود
حجت الاسلام علوی تأکید کرد: فرهنگ یک جامعه هویت آن جامعه را می‌سازد، فرهنگ عبودیت و بندگی هویت حقیقی و طبیعی جامعه بشری را می‌سازد و شکل گیری فرهنگ عبودیت در پرتو امنیت و اقتصاد امکان پذیر است.
 
وی گفت: وقتی خداوند اراده می‌کند ایمان جامعه‌ای افزایش پیدا کند به او آرامش نشأت گرفته از نشاط و شادکامی و امنیت و اقتصاد می‌دهد.

به گفته وزیر اطلاعات جامعه‌ای که از امنیت و آرامش برخوردار نیست و بهداشت روانی آن آسیب دیده نمی‌تواند روز به روز ایمانش را افزایش دهد.

وزیر اطلاعات تصریح کرد: مقام معظم رهبری در صحبت‌های مختلف همواره تاکید کردند که امنیت نه تنها باید باشد بلکه باید برای مردم ملموس و محسوس باشد و مردم امنیت را احساس کنند. ممکن است امنیت باشد ولی وقتی مردم آن را احساس نکنند آثار مخرب ناامنی را بر جای می‌گذارد.

حجت الاسلام علوی با بیان اینکه تجسس در زندگی مردم باعث ناآرامی می‌شود بنابراین اسلام آن را منع می‌کند، یادآور شد: رعایت آنچه که شرع مقدس اسلام حکم می‌کند باعث آرامش در جامعه می‌شود.

امنیت قبرستانی مورد نظر نیست
وی تبلیغ و اجرای احکام اسلامی، اصلاح مواردی که باعث فساد شده و برقراری امنیت را مورد تاکید اسلام دانست و افزود: این امنیت باید همراه با شادمانی و نشاط و شادکامی باشد. امنیت بی‌روح و قبرستانی مورد نظر حکومت و نظام اسلامی نیست. امنیتی مورد تاکید است که لبخند بر لب‌های مردم باشد، و چهره‌ها در هم و روح‌ها گرفته و حالت انقباض در جامعه حکمفرما نباشد.

وی با بیان اینکه دستگاه‌های امنیتی نمی‌توانند سراغ فضای امنیتی و غبارآلود بروند، اظهار کرد: امنیت جامعه با فضای آرامش باید محقق شود؛ امنیت همراه با آرامش است که لبخند رضایت را بر لب‌ها می‌نشاند.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه امنیت باید در همه جای کشور برقرار باشد، تاکید کرد: رعب متعلق جامعه اسلامی نیست. قرآن در هیچ جایی برای اداره جامعه اسلامی از رعب استفاده نکرده و هر جا که صحبت از رعب شده در ارتباط با دشمنان است. رعب مال کسانی است که راه کفر را در پیش گرفته‌اند.

حجت الاسلام علوی گفت: ایجاد امنیت باید در چارچوب احکام شرع باشد و دستگاه اطلاعاتی و امنیتی مجاز نیست برای برقراری امنیت در جامعه از حرام الهی عبور کند. اینکه ضرورت‌هایی به وجود می‌آید و مصلحت نظام اسلامی اقتضا کند و حاکم شرع حکم کند مسئله دیگری است.

وی تاکید کرد: شنود فعل حرام است ولی آنجایی که مصلحت نظام زیرسئوال برود و حاکم شرع حکم کند می‌شود از این ابزار استفاده کرد.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه بهترین کار اطلاعاتی با اخلاق انجام می‌شود، برای تائید این گفته خود به روایاتی از ائمه اطهار علیهم السلام اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری ۱۲ اسفند ۸۹ در بازدیدی که از وزارت اطلاعات داشتند راهبرد کاری این وزارت را مشخص کردند.

تشکیل شورای تعیین صلاحیت
وی حمایت و صیانت از سرمایه‌های نظام را یکی از راهبردهای وزارت اطلاعات بیان کرد و افزود: در مسائل نظام نمی‌توانیم مسامحه کنیم چون ممکن است افراد فاقد صلاحیت روی کار بیایند. اگر قرار باشد با هر گزارشی واکنش نشان دهیم ممکن است آبروی کسی از بین برود.

وزیر اطلاعات تأکید کرد: برای اینکه کار‌ها با سلائق شخصی پیش نرود شورای تعیین صلاحیت را با حضور تعدادی از مومنان ایجاد کردیم و یک روحانی باتقوا را در راس این کار قرار دادیم.

حجت الاسلام علوی تصریح کرد که وزارت اطلاعات در این زمینه با وسواس کار می‌کند.

وی با بیان اینکه در ارتباط با توده مردم، امنیت و نشاط و حفظ کرامت انسان‌ها مورد تاکید است، افزود: هر چه شخصیت و کرامت افراد بیشتر شود امنیت کم هزینه‌تر می‌شود.

با اخلالگران امنیت کشور تعارف نداریم
وی برخورد با هر حرکتی که منجر به فساد اقتصادی می‌شود را یکی از رسالت وزارت اطلاعات دانست و افزود: وزارت اطلاعات دستگاه حاکمیت و نظام است و هیچ وقت رسالت خود را طوری نمی‌بیند که یک جناح سیاسی بالا یا جناح دیگری پایین بیاید.

حجت الاسلام علوی تأکید کرد: به فرموده مقام معظم رهبری جذب حداکثری و دفع حداقلی سیاست کاری وزارت اطلاعات است.

وی با بیان اینکه در زمینه مواجهه با دشمنان تعارفی با عناصری که بخواهند امنیت کشور را به چالش بکشند نداریم، تصریح کرد: در این دو سال هر جریانی که می‌خواست یک حرکت انفجاری در کشور ایجاد کند قبل از انجام این اقدامات توسط سربازان امام زمان (عج) دستگیر و تجهیزات آن‌ها ضبط شد.

نظرات بینندگان