arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۲۹۲۰
تاریخ انتشار: ۲۲ : ۱۱ - ۱۶ فروردين ۱۳۹۰

روایت شاهدان عینی از جهنم ساخته شده در مصراته

اتباع لیبی که اخیرا توانسته اند از مصراته (از شهرهای وقوع درگیری میان نیروهای قذافی و انقلابیون) جان سالم به در ببرند روایتی وحشتناک از جهنم ساخته شده به دست حاکم جنایتکار این کشور با خود دارند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مهر: اتباع لیبی که اخیرا توانسته اند از مصراته (از شهرهای وقوع درگیری میان نیروهای قذافی و انقلابیون) جان سالم به در ببرند روایتی وحشتناک از جهنم ساخته شده به دست حاکم جنایتکار این کشور با خود دارند.

رویترز امروز در گزارشی نوشت: این اتباع لیبی که روز گذشته (دوشنبه) توانسته بودند خود را به خارج از شهر مصراته برسانند آنچه را که با چشمان خود دیده اند روایت می کنند.

بر اساس اظهارات این شاهدان عینی نیروهای قذافی در روزهای اخیر در مصراته با استفاده از توپ و تانک به جان مردم افتاده اند و تک تیراندازهای حرفه ای نیز با موضع گیری در مناطق مرتفع و دور از دسترس، مردم بی گناه و انقلابیون را هدف قرار می دهند.

هم اکنون در اقصی نقاط این شهر اجساد متعددی بر روی زمین نقش بسته است و با توجه به شدت درگیریها نیروهای امدادی نمی توانند این اجساد را جمع آوری کنند. بیمارستانهای شهر مصراته نیز پر از مجروحین ناشی از عملیات نیروهای قذافی شده است و دیگر جایی برای پذیرش بیشتر ندارد.

"عمر بوبکر" مهندس 40 ساله لیبیائی که به تازگی از مصراته نجات پیدا کرده و توسط نیروهای امدادی فرانسه به بندر صفاقس تونس انتقال پیدا کرده در این باره می گوید: باید خودتان به مصراته بروید تا نسل کشی قذافی را مشاهده کنید. خیابانها پر از اجساد کشته شدگان شده و بیمارستانها پر از مجروح و زخمی است.

"عبدالله العشیب" از دیگر افرادی که به تازگی از مصراته جان سالم به در برده با اشاره به نگرانی شدیدش از وجود خانواده خود در مصراته اظهار داشت: می توانم بمیرم و زنده شوم. من در فکر خانواده و دوستان و آشنایان خود هستم که در جهنم مصراته گیر افتاده اند. تصور کنید آنان از گلوله های تانک علیه مردم استفاده می کنند. قذافی کمر همت بسته تا تمامی مردم مصراته را بکشد.

خاطرنشان می شود مصراته سومین شهر بزرگ لیبی است که همچنان شاهد درگیریهای شدید میان انقلابیون لیبی و نیروهای قذافی است. اهمیت این شهر از آن جهت است که در میان دو شهر استراتژیک طرابلس (پایتخت) و سرت (زادگاه قذافی) در غرب لیبی واقع شده است.
نظرات بینندگان