arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۲۹۵۳۳
تاریخ انتشار: ۵۶ : ۲۰ - ۱۸ مهر ۱۳۹۴

گوشت گوسفندی گران شد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
به گفته میوه فروشان، میادین و مغازه‌‌ها پر از میوه و محصولات سبزی و صیفی است اما تقاضای مردم برای خرید این محصولات به شدت کاهش یافته که همین امر سبب رکود بازار و افت قیمت برخی میوه‌ها شده است.

در همین راستا، یک مقام مسئول در میدان مرکزی میوه و تره‌بار با بیان اینکه عرضه میوه بسیار فراوان و بیش از تقاضا است، اضافه کرد: حدود یک ماه است که رکود بر بازار حاکم شده و قیمت بیشتر محصولات بین ۱۰ تا ۱۲ درصد کاهش یافته است.

به گفته این مقام مسئول، قیمت سیب در حدود یک ماه اخیر ۳۰ درصد کاهش یافته و قیمت نوع درجه یک این میوه حدود ۲۵۰۰ تومان است، ضمن اینکه قیمت نارنگی و انواع انگور کاهش زیادی داشته است.

بختیاری با اشاره به حادثه پیش آمده برای حجاج ایرانی، گفت: عدم برگزاری جشن و مهمانی‌هایی که به مناسبت بازگشت حجاج انجام می‌شد نیز بر رکود بازار میوه تاثیرگذار بوده است.

وی اضافه کرد: به عنوان مثال، قیمت میوه‌ای مانند موز در چنین فصلی باید بین ۴ تا ۵ هزارتومان باشد اما در حال حاضر قیمت این میوه بین ۳۰۰۰ تا ۳۲۰۰ تومان است و همین مساله باعث زیان واردکنندگان این میوه شده است.

گوشت گوسفندی گران شد

براساس این گزارش، بازار گوشت گوسفندی روند متفاوتی را طی کرده و قیمت این کالا طی روزهای اخیر بین ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ تومان افزایش یافته است.

علی اصغرملکی، رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی در همین زمینه به مهر گفت:قیمت هرکیلوگرم شقه بدون دنبه عرضه به مشتری که پیش از این بین ۲۸ تا ۲۹ هزار تومان بوده، پس از عید قربان به ۲۹ تا ۳۰ هزار تومان رسیده است.

وی افزود: قیمت هرکیلوگرم شقه بدون دنبه عرضه به مغازه‌دار که پیش از این بین ۲۵ تا ۲۶ هزار تومان بوده، در حال حاضر به ۲۵ هزار و ۵۰۰ تومان تا ۲۶ هزار و ۵۰۰ تومان رسیده است.

قیمت مرغ و انواع ماهی در بازار

در همین حال، قیمت مرغ نسبت به اوایل هفته جاری مقداری کاهش یافته و قیمت انواع ماهی نیز بدون تغییر بوده است.

مهدی یوسف‌خانی رئیس اتحادیه پرنده و ماهی نیز در این راستا به مهر اظهارداشت: امروز پنج شنبه قیمت مرغ در مراکز خرده فروشی بین ۶۹۰۰ تا ۷۰۰۰ تومان، تحویل درب واحد صنفی ۶۴۰۰ تومان، درب کشتارگاه ۶۳۰۰ تومان و در میدان بهمن ۶۲۰۰ تومان است.

به گفته وی،  قیمت انواع ماهی نیز به شرح زیر است؛ در مراکز خرده فروشی بدین شرح است؛  شیرجنوب ۲۱ هزارتومان، کپور ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان، قزل‌آلا ۱۶ هزارو ۵۰۰ تومان، شیرنیزه‌ای ۱۴ هزارتومان، تیلاپیا ۲۱ هزارتومان، آمور جنوب(سفید پرورشی) ۱۴ هزارتومان، آزاد دزفولی ۶ هزار و ۵۰۰ تومان، هامور جنوب ۱۸ هزارتومان، حلوا سیاه ۲۱ هزارتومان و حلوا سفید ۴۱ هزارتومان.

منبع: مهر
نظرات بینندگان