arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۲۹۵۶۴
تاریخ انتشار: ۴۰ : ۲۳ - ۱۸ مهر ۱۳۹۴

رهبر کره شمالی از آمادگی کشورش برای مقابله با جنگ افروزی آمریکا خبر داد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
خبرگزاری رویترز اعلام کرد، 'کیم جونگ اون' رهبر کره شمالی روز شنبه از آمادگی کشورش برای جنگیدن با هرگونه جنگ افروزی آمریکا خبر داد.

بر اساس این گزارش، کیم در مراسم هفتادمین سالکرد تاسیس حزب حاکم کارگر، در سخنانی جدی تر و قدرتمندانه تر از پیش، گفت: معنای نیروهای مسلح و انقلابی این حزب این است که ما برای جنگ با هر نوع جنگ افروزی امپریالیسم آمریکا آماده ایم.

خبرگزاری فرانسه نیز روز شنبه اعلام کرد، دولت کره شمالی در مراسم سالگرد تاسیس حزب کارگر این کشور، یک موشک دوربرد مسلح به کلاهک هسته ای مینیاتوری را رونمایی کرد.

این مراسم که معمولا هر سال با ارائه و نمایش آخرین دستاوردهای نظامی و علمی همراه است، با حضور جمع کثیری از نظامیان و نزدیک به 700کامیون و بیش از 200 خودروی مسلح به تجهیزات و تسلیحات پیشرفته در میدان 'کیم ایل سونگ' پیونگ یانگ، پایتخت کره شمالی، برگزار شد.

با این وجود، به رغم گمانه زنی های قبلی مبنی بر بلوف سیاسی - نظامی بودن اعلامیه های قبلی پیونگ یانگ در رابطه با مراسم امروز، در این مراسم مشخص شد که کره شمالی توانایی ساخت موشک بالستیک دور برد و حتی با کلاهک هسته ای را نیز دارد.

'هان مین کو'، وزیر دفاع کره جنوبی، پیش بینی کرده بود که در مراسم امروز پرتاب موشک دوربردی در کار نیست و کره شمالی فقط یک موشک کوتاه برد را برای سالگرد تاسیس حزب حاکم پرتاب می کند.

این درحالی است که ارتش آمریکا روز جمعه اعلام کرد، کره شمالی قابلیت پرتاب موشک های هسته ای تا قاره آمریکا را دارد.

خبر تدارک برگزاری مراسم هفتادمین سالگرد تاسیس حزب کار کره شمالی با پرتاب یک راکت دور برد از ماه مه امسال به رسانه ها درز کرده بود.
منبع: ایرنا
نظرات بینندگان