arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۲۹۵۷۵
تاریخ انتشار: ۴۵ : ۰۸ - ۱۹ مهر ۱۳۹۴

واکنش شهاب حسینی به فاجعه منا:عربستان را تحریم کنید

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : نمایشگاه خیریه ای که هدف پرداختن به هنرمندان فراموش شده و حل مشکلات و معظلات آنها با همت شهاب حسینی و همسرش برگزار شد .

 در این نمایشگاه اجناس خاص با طراحی های خاص و همچنین تابلوهایی با مزمون حفظ محیط زیست جهت نمایش و فروش به معرض دید علاقه مندان گذاشته شده بود .

در این خصوص گفت و گوی کوتاهی انجام دادیم با شهاب حسینی بازیگر و هنرمند توانمند صدا و سیما که متن آن  به شرح زیر است:


آقای حسینی این دغدغه و حس کمک به هم نوع از کجا در شما نشاط می گیرد؟


ببینید در زندگی انسان وابسته به افراد و گروه های مختلف است و کسی نمی تواند ادعا کند بدون نیاز به دیگران می تواند زندگی و مسیر حرکت خود را ادامه بدهد، انسان باید به این باور برسد که در صورت ناراحتی دیگران نمی تواند حال خوبی داشته باشد ولی با حال خوب دیگران می تواند شاد و پر انرژی باشد.

شهاب حسینی بازیگر مردمی است و خود را متعلق به مردم می داند و حتی برای مثال ماشین ساده سوار می شود که از جنس آن ها باشد پشت این برنامه چه چیزی پنهان است؟


برای با مردم بودن باید عین آنها زندگی کرد و آنها را درک کرد هنرمند یا چهره های سرشناس چیزی جدا از سایرین نیستند آنها به واسطه مردم به شهرت رسیدند و نباید خود را از آنها جدا کنند انسان های برای زندگی نیاز به هم دیگر دارند و باید به یکدیگر فکر کنند و بهم انرژی بدهند.

در آثاری که در نمایشگاه دیده می شود آثار و تابلوهایی  وجود دارد با مضمون محیط زیست به ویژه دریاچه ارومیه که در حال گذراندن سالهای آخر عمر خود است، نظر شما در این مورد چیست؟

 ببینید انسان در به وجود آمدن طبیعت الهی هیچ نقشی ندارد ، در به وجود آمدن کوه، دریا ، دریاچه  ، یک سری از بناها طبیعی و خدادای است و تنها خداوند وظیفه حفظ و نگهداری آنها را به انسان ها سپرده است که ما نباید از وظیفه خود در مقابل پروردگار غافل شویم.

در مورد حادثه تلخ منا چه نظری دارید؟


اول جا دارد من حس خودم را به خانواده داغداران عرض می کنم عزیزان شما شفیع شما در آن دنیا خواهند شد قطعا جایگاهی که آنها به آنجا سفر کردند بهتر و زیبا تر است من به نوبه خود این مصیبت دردناک را به خانواده عزیزان تسلیت می گویم و از خداوند برایشان طلب صبر می کنم، اما در مورد حادثه منا باید عرض کنم زمان آن رسیده که جهان اسلام تصمیم جدی برای برخورد با ماجرا و اتفاقات حج بگیرد ، دولت عربستان بی کفایتی خود را در اجرای این برنامه به همگان ثابت کرده است جوامع اسلامی باید ضمن تحریم  عربستان، مجمعی تشکیل دهند و اجرای مراسم حج را به دست بگیرند تا دیگر شاهد این اتفاقات تلخ نباشیم.

منبع:شفاف
نظرات بینندگان