arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۲۹۶۴۵
تاریخ انتشار: ۵۰ : ۱۳ - ۱۹ مهر ۱۳۹۴

گام بلند سایپا برای ورود به زنجیره تامین خودروسازان جهانی

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
شرکت سایپا بر پایه ی برنامه های استراتژیک کلان و با تکیه بر تجارب موفق در زمینه صادرات خودرو به بازارهای جهانی و به منظور توسعه ی سبد محصولات صادراتی، اقدام به برنامه ریزی و فعالیت در حوزه صادرات قطعات OEM و OES نموده است.
  
به گزارش سایپانیوز، از جمله ی این فعالیت ها، مذاکره با برخی از شرکت های فعال در صنعت خودروسازی کشورهای فرانسه، روسیه و ترکیه است که با توجه به توافقات اخیر بین ایران و کشورهای 1+5 و دستیابی به برنامه ی جامع اقدام مشترک بین این کشورها، این تلاش و موفقیت میسر شده است.

 از نتایج حاصل از این مذاکرات می توان به عقد قراردادهایی در زمینه تامین و تولید قطعاتی مانند: رادیاتور، کاسه چرخ، قطعات ریخته گری، کیت کلاچ خودروهای سواری و سنگین اشاره کرد که با توجه به انعطاف پذیری بالای خطوط تولید شرکت های گروه خودروسازی سایپا در تولید قطعات مربوط به انواع خودروها و انجام پیگیری های فنی و تکنیکی جهت تامین الزامات و نیازمندی های این درخواست ها، گام های مناسبی برای تحقق هر چه سریعتر صادرات این محصولات برداشته شده است.

 این در حالی است که در صورت استمرار این مراودات با بازارهای بزرگی همچون روسیه و ترکیه، چشم انداز روشنی از تحقق اهداف صادراتی در سال های آتی، پیش روی صنعت خودروسازی کشور و شرکت سایپا به عنوان بزرگترین صادرکننده این صنعت خواهد بود.

نظرات بینندگان