arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۲۹۶۹۶
تاریخ انتشار: ۲۸ : ۱۶ - ۱۹ مهر ۱۳۹۴

روز سقوط اخلاق در نمایندگان مجلس شورای اسلامی ایران

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
گفته می شود حجم انبوهی پیامک برای نمایندگان مجلس شورای اسلامی طی روزهای گذشته ارسال شده که آنها را ترغیب به رای ندادن به کلیات طرح اجرای برجام و تهدید در صورت رای آوردن طرح می کرده است.
همزمان با بررسی کلیات طرح در مجلس، خبرنگاران خبرهایی از تهدید صالحی و ظریف به مرگ شنیدند که اگر در صحن مجلس و از زبان رییس سازمان انرژی اتمی مطرح نمی شود، قابل باور نبود.

** پیرموذن: حسینیان به صالحی گفت تو را می کشیم و رویت سیمان می ریزیم

کمال الدین پیرموذن نماینده مردم اردبیل در این باره  گفت: امروز متاسفانه جبهه پایداری ها و مخالفان دولت تدبیر و امید هرآنچه در توان داشتند ، بکارگرفتند و از تمام ابزارها و ملعبه های شرعی و غیرشرعی در جهت ترساندن طرف های مقابل ، دولتمردان و نمایندگان مجلس استفاده کردند.صالحی را تهدید به مرگ و ظریف را تهدید به اعدام کردند.
عضو فراکسیون اقلیت مجلس افزود: اولا صبح امروز به من حمله کردند که چرا موضوع ابستراکسیون را مطرح کردم و من هم شجاعانه گفتم یکی از اعضای کمیسیون ویژه برجام این را به من گفت. خوشبختانه من ان را مطرح کردم و وظیفه ام این است که در تمام مسائل اعلام نظر کنم.
وی اضافه کرد: متاسفانه اقای روح الله حسینیان صبح امروز حرفهایی به اقای صالحی زد و به او جسارت کرد. جمعی از نمایندگان به دور اقای صالحی بودیم که حسینیان امد و با جسارت کامل به صالحی گفت اگر این طرح را به سرانجام برسانید ما هم تو را می کشیم و روی شما سیمان می ریزیم.
پیرموذن گفت: اقای صالحی در شروع ماه محرم، عباسی رفتار کرد و شجاعانه هر آنچه که حسینیان سیاه نمایی کرد و تهدیدات او را با صراحت پاسخ داد. او همچنین پاسخ زاکانی را داد و روشنگری کرد.
در هنگام صحبت هایش عده ای می خواستند او را اذیت کنند که ما نگذاشتیم . نهایتا همه متوجه شدند اقایانی که سالهای سال است اخلاق اسلامی شان گوش همه ایرانیان را کر کرده بود در مواقعی که منافع جناحی باندی و گروهی شان به خطر بیفتد رفتار غیراخلاقی می کنند.
نماینده مردم اردبیل اضافه کرد: زمانی که اقای صالحی روشنگری کرد تعدادی ازنمایندگان جلو آمدند و شلوغ کردند که یکی از آنها دخیل عباس زارع زاده بود که با فریاد و تحکم اقای صالحی را تهدید می کرد. من و اقایان جلالی فتاحی مانع این کار شدیم تا بیش از این به صالحی جسارت نشود.


** منصوری آرانی: از روزهایی چون امروز می ترسم

عباسعلی منصوری آرانی عضو کمیسیون ویژه برجام هم گفت: تا پیش از امروز حجم عظیمی از پیامک ها برای نمایندگان ارسال می شد و تماس های ناشناسی با نمایندگان صورت می گرفت و آنها را تهدید می کردند که به طرحی که در صحن مطرح است رای ندهند.
نماینده آران و بیدگل به خبرنگار ایرنا گفت: این فعالیت مخالفان برجام به صورت گسترده و سازماندهی شده در سطح کشور انجام شد در حالی که موافقین برجام هیچ فعالیت گروهی انجام ندادند. بیشتر مخالفان برجام امروز به دنبال رد طرح یک فوریتی در صحن مجلس بودند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: آنچه که مهم است اخلاقیات در جامعه است. دین ما بر اساس اخلاقیات بنا شده و حتی رسول خدا(ص) بر اساس اخلاقیات بعثت پیدا کردند. اگر اخلاقیات از نظام ما گرفته شود ما نسبت به دنیا هیچ چیز برتری نداریم. امروز به نظرم مجلس از لحاظ ادبیات اخلاقی روز خوبی را پشت سر نگذاشت.
منصوری آرانی اظهار داشت: این موضوع باید واکاوی شود. این برای مجلس ما زشت است که نتواند ادبیات خوبی را در مولفه های اخلاقی خود رعایت کند.
وی در پاسخ به این سوال که آیا این تهدید ها قابل پیگرد قانونی است، گفت: بحث پیگرد قانونی بحثی جدا است. نظام باید بازنگری اساسی در رفتار وکردار مسئولان خود داشته باشد. باید دید چه اتفاقی افتاده که بعد از 36 سال از آنچه فخر می کردیم دور افتاده ایم. متاسفانه برخی مسئولان ما ازجمله برخی نمایندگان مجلس از اخلاقیات دور شده اند که شاید ما را در آینده آسیب پذیر کند.
نماینده آران و بیدگل اظهار داشت: به عنوان یک کارشناس نظامی می گویم من هرگز از تهدیدات امریکا و اسرائیل نمی ترسم نه ان زمانی که حتی نمی توانستیم سیم خاردار درست کنیم و چه الان که تا پیشرفته ترین سلاح ها را خودمان می سازیم. اما از روزهایی چون امروز می ترسم که رذایل اخلاقی در بین مسئولان نشر پیدا می کند . ممکن است از این ناحیه انقلاب آسیب ببیند ولی از امریکا و اسرائیل اسیب نخواهیم دید.

** باقری بنابی:گفتم با تغییر دولت فضا هم عوض می شود

محمدرضا باقری بنابی نماینده بناب هم گفت: یک گروه خاص در کشور بخصوص از هشت سال گذشته فرهنگی را نهادینه کرده اند تا از طریق هتاکی و بی حرمتی به مسئولان به اهداف سیاسی خود برسند.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: البته به نظر می رسید با تغییر دولت این فضا عوض شود ولی متاسفانه با نزدیک شدن به زمان انتخابات بار دیگر این جریان سیاسی خاص به هتاکی و تهمت افترا و تهدید اورده است.
وی اظهار داشت: برخی ساختارها که از هشت سال گذشته به جا مانده ، خراب است. در بین این افراد فرهنگ اسلام ناب وجود ندارد ، آنها اخلاق اسلامی را رعایت نمی کنند. به نظر می رسد این بحث ها از انجا نشات می گیرد که خود را در لوای دین و حریم ولایت پنهان می کنند تا به اهداف خود برسند.
باقری بنابی گفت: این پیامک ها البته برای نمایندگان معضلی شده. قبلا نیز چون شماره تلفن نمایندگان در بین افراد حوزه انتخابیه و مسئولان وجود دارد ، پیامک ها و تماس های مشکوک با انها گرفته می شد ولی به این شدت و با این حجم عظیم که طی چند روز گذشته رخ داده نبوده است.
نماینده بناب افزود: این می تواند نوعی تهدید یا فضاسازی برای نمایندگان باشد تا آنها را مجاب به رای ندادن به طرح امروز کنند و با افکارشان هماهنگ شوند . این رفتار ها متاسفانه یا خوشبختانه جواب نداده و یا برعکس شده است.

** انصاری: تهدید ها را جدی نمی گیریم
مجید انصاری معاون پارلمانی رییس جمهوری هم پس از نشست علنی روز یکشنبه مجلس در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره تهدید صالحی و ظریف گفت: تهدیدی علیه آقایان صالحی و ظریف توسط برخی از نمایندگان صورت گرفت که آنها را تهدید به اعدام کردند و گفتند ما شما را اعدام می کنیم و رآکتور اراک دفن می کنیم و رویتان سیمان می ریزیم که خوب فکر می کنیم آقایان صالحی و ظریف از این حرف ها زیاد شنیده اند و ما نیز آنها را جدی نمی گیریم.
امروز به رغم تذکر های مکرر و اخطار های قانون اساسی نمایندگان مخالف ، کلیات طرح اجرای برجام با عنوان اقدام متناسب و متقابل دولت جمهوری اسلامی ایران از تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی گذشت.
کلیات این طرح با 139رای موافق تصویب کردند. در این رای گیری از مجموع 253 نماینده حاضر در جلسه، 100 نماینده رای مخالف و 12 نماینده رای ممتنع دادند.
منبع: ایرنا
برچسب ها: پایداری ، فراکسیون ، سیمان
نظرات بینندگان
انتشار یافته:
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۳
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۲۱ - ۱۳۹۴/۰۷/۱۹
0
1
قیافه بعضی از نمایندگان به هنگام خواندن نتیجه رای گیری واقعا دیدنی بوده است!
البته آنها یک بار دیگر هم ممکن است از نتیجه رای مردم قیاقه ای دیدنی تر پیدا کنند؟
اسفند 94 را می گویم که مردم بی صبرانه منتظرش هستند؟
نظرات بینندگان