arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۲۹۷۲
تعداد نظرات: ۴ نظر
تاریخ انتشار: ۲۴ : ۱۳ - ۱۷ فروردين ۱۳۹۰

احمدی نژاد: نگرانی از تورم بی مورد است

رییس‌جمهور گفت:سال 1390 به فضل الهی با همت دولت و مجلس سالی پرافتخارتر، موفقتر و عزتمندانه تر برای ملت ایران و انقلاب اسلامی خواهد بود .
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رییس‌جمهور گفت:سال 1390 به فضل الهی با همت دولت و مجلس سالی پرافتخارتر، موفقتر و عزتمندانه تر برای ملت ایران و انقلاب اسلامی خواهد بود .

دکتر محمود احمدی‌نژاد در دیدار نوروزی نمایندگان مجلس شورای اسلامی که در فضایی صمیمی و دوستانه برگزار شد ، با تبریک فرا رسیدن سال جدید با اشاره به اینکه سال گذشته به ظاهر سال سختی بود اما دستاوردهای بزرگ و افتخار آمیزی داشت ، گفت: ابتدای سال 89 دشمنانی که در مقابل منطق قوی ملت ایران کم آورده بودند به ابزار قطعنامه و تحریم متوسل شده و به تعبیر خود تحریم های فلج کننده ای علیه ملت ایران اعمال کردند و به دنبال فشار بر ایران بودند و وعده گاه خود برای اعمال فشار زمان اجرای هدفمند کردن یارانه ها قرار داده بودند.

رییس‌جمهور خاطر نشان کرد : دشمنان با همراهی برخی عوامل داخلی شان همه توان خود را بسیج کرده بودند که در سال 89 نه تنها اتفاق مثبتی در ایران نیفتد بلکه حرکت ملت ایران به بن بست منتهی شود .

 دکتر احمدی‌نژاد گفت: سال گذشته به رغم طراحی های دشمنان و با وجود اینکه برای اولین بار در 50 سال گذشته 20 درصد از درآمد نفت بلوکه شد، بزرگترین تحول تاریخ کشور با همدلی مسئولین و مردم به گونه ای اجرا شد که نه تنها هدف دشمنان محقق نشد بلکه به نقطه مثبت ،‌ افتخار و اقتدار ملت ایران تبدیل شد و دلبستگی و همبستگی ملی تقویت شد.

رییس‌جمهور خاطر نشان کرد : در بخش عمرانی نیز سال گذشته 86.5 درصد تخصیص صورت گرفت که نسبت به سالهای اخیر رشد قابل توجهی محسوب می شود و از سوی دیگر در شرایطی که دشمنان به دنبال اعمال تحریم های فلج کننده بودند به فضل الهی و با بسیج همه مسئولین اجرایی کشور بیش از یک میلیون و 600 هزار شغل ثبت شده در کشور ایجاد شد و صادرات غیر نفتی نیز در سال گذشته از مرز 30 میلیارد دلار گذشت و همه این دستاوردها حاصل همدلی و همراهی دولت ، مجلس و مردم بود .

دکتر احمدی‌نژاد افزود: باید از فرصتی که برای خدمت در اختیارمان قرار گرفته با همدلی و نگاه به افق های بلند در مسیر ساختن و پیشرفت کشور استفاده کنیم و توجه داشت که چنین اقداماتی است که ماندگار خواهد بود .

رییس‌جمهور در ادامه سال جاری را سال مهمی ارزیابی کرد و گفت : امسال نیز بدون تردید دشمنی دشمنان ادامه خواهد داشت زیرا آنان مشکل خود را از ایران و ملت ایران می دانند و همه طراحی های آنها برای متوقف کردن ملت ایران است اما بدون تردید تقابل با ملت ایران هیچ گونه نتیجه ای برای آنان نخواهد داشت.

دکتر احمدی‌نژاد اظهار داشت: با توجه به اینکه امسال انتخابات مجلس برگزار خواهد شد در حقیقت سال نتیجه گیری نمایندگان مجلس از اقدامات خودشان است از این رو باید تمام پایه گذاری هایی که برای عمران و آبادانی کشور صورت گرفته به ثمر برسد .

رییس‌جمهور ایجاد جهش در اشتغال را از مهمترین اقدامات سال جاری دانست و گفت: دولت برای ایجاد 2.5 میلیون شغل برای امسال برنامه ریزی کرده است و معتقدیم ظرفیت، دانش و امکانات این اقدام در کشور وجود دارد .

همچنین در زمینه پروژه های عمرانی 47 هزار و 500 میلیارد تومان بودجه عمرانی تخصیص داده شده و اگر این مبلغ در سال آینده نیز اختصاص یابد می توان تمام پروژه های استانی و نیمه تمام را تکمیل کرد .

دکتر احمدی‌نژاد نگرانی از تورم را بی مورد دانست و گفت : دولت به سرعت درحال اصلاح منابع اصلی تولید تورم در کشور است و در این راستا بدنبال اصلاح ساختارهای تولیدی ، کاهش هزینه های جاری دولت و کنترل سوداگری در بخش مسکن است.

رییس‌جمهور گفت : هدف اصلی از اقدامات دولت و مجلس ایجاد رفاه و آرامش و سعادت برای مردم و تقویت دلبستگی به نظام است لذا باید کاری کنیم که مردم احساس دلشادی و پیوستگی عمیق تری با نظام داشته باشند .

دکتر احمدی‌نژاد با تاکید بر اینکه دولت به دنبال استفاده از همه ظرفیت های قانونی برای پیشرفت و آبادانی کشور است از نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواست تا شرایط فعالیت بیشتری برای دولت ایجاد کنند تا دولت از فرصت مانور و مدیریت مناسبی برخوردار باشد تا بتواند گامهای بعدی را در مسیر اصلاح اقتصادی و هدفمند کردن یارانه ها به سرعت عملیاتی کند.

رییس‌جمهور با اشاره به اینکه امسال سال جهاد اقتصادی است و اجرای درست و کامل دو طرح دولت می تواند بخش قابل توجهی از این جهاد را محقق کند گفت : با ایجاد 2.5 میلیون شغل همه عرصه های صنعتی ، کشاورزی و اقتصادی کشور فعال می شود و از سوی دیگر اگر ابعاد مختلف هدفمند کردن یارانه ها با همین سرعت اجرا شود و به واسطه آن بخش های صنعت ، کشاورزی ، حمل و نقل و مصرف خانوار اصلاح شود بی تردید بخش مهمی از جهاد اقتصادی محقق خواهد شد . دکتر احمدی‌نژاد تصریح کرد : دولت بدنبال آن است که در سال جاری ساختارهای اقتصادی اصلاح شود ، تولید افزایش یابد ، بیکاری کاهش یافته و از سوی دیگر وضع اقتصادی مردم ارتقاء پیدا کند .

رییس جمهور گفت : امسال باید سال موفقیت های بزرگ تر باشد از این رو باید دست به دست هم تلاش کنیم تا در سال جهاد اقتصادی درآمد مردم و وضع اقتصادی کشور هر چه بیشتر افزایش یابد .

دکتر احمدی‌نژاد در ادامه خطاب به دشمنان ملت ایران گفت : دشمنان خیال می کنند با ایجاد فاصله ،‌ تفرقه و درگیری می توانند ایران را تحت فشار قرار داده و اهداف شوم خود را محقق سازند اما سخت در اشتباه هستند زیرا آنان از درک محبت برادری و ایمانی و عشق مردم این دیار به خط نورانی ولایت و امامت و چشیدن لذت این عشق الهی محروم هستند .

رییس جمهور تصریح کرد : حتی اگر دشمنان همه سرمایه ها و قوای شیطانی خود را بسیج کنند به فضل الهی سال 90 با همت مجلس و دولت سالی پر افتخار¬تر ، موفق تر و عزتمندانه تر برای ملت ایران و انقلاب خواهد بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ویژگی های نوروز گفت: خداوند در چرخش احوال و حرکت کمالی انسان فرصت ها و تحولاتی را تعبیه کرده است که یکی از آنها نوروز است ، نوروز هدیه ای الهی و یادآوری توحید ، امامت ، عدالت ، معاد ، نبوت و حقیقت انسان به انسان است و خوشبختانه در فرهنگ اسلامی کشورمان نوروز همچنان پابرجاست و همه به دنبال نوروز حقیقی انسان یعنی حاکمیت امام عصر(عج) هستند.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
محمود
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۳:۵۹ - ۱۳۹۰/۰۱/۱۷
0
3
قیمت ها صدبرارشودبرای آقا چه اهمیتی دارد.اگر ایشان مثل ما چندر غاز درآمد داشت می فهمید تورم یعنی چه!
پاسخ ها
ناشناس
| GERMANY |
۲۱:۴۷ - ۱۳۹۰/۰۱/۱۸
بگو سواره از پیاده بی خبره
ناشناس
|
NORWAY
|
۰۱:۰۶ - ۱۳۹۰/۰۱/۱۸
0
0
راست میگند آقای رئیس جمهور این که تو ایران است تورم نیست باید مفهوم دیگری براش بیدا کرد اگه نه در عرض ۳۰ سال ۴ صفر از پول یک کشورکسر کنی‌ پدیده جدیدی در اقتصاد است که باید مطالعه شود...
ناشناس
|
UNITED STATES
|
۰۳:۳۰ - ۱۳۹۰/۰۱/۱۸
0
1
بله برای شما و اهل و عیال و باجناق های عزیزتان تورم بی مورد است
نظرات بینندگان