arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۲۹۹۴۱
تاریخ انتشار: ۴۳ : ۱۷ - ۲۰ مهر ۱۳۹۴

هشدارسریع سازمان هواشناسی از بروز رعد و برق

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی از بروز رعد و برق و بارش پراکنده در بیشتر نقاط کشور وکاهش دما درسواحل خزر طی دو روز آینده خبر داد.

احد وظیفه با بیان این مطلب افزود: آخرین نقشه‌های هواشناسی برای امشب جوی نسبتاً پایدار در بیشتر مناطق کشور را نشان می دهند اما فردا با نفوذ جریانات شمالی در دریای خزر افزایش ابر، بارندگی، مواج شدن دریا و کاهش دما بخصوص در سواحل غربی دریای خزر پیش‌بینی می‌شود.

به گفته وی، روز چهارشنبه با گذر امواج کوتاه تراز میانی جو از سمت شمال غرب و غرب کشور افزایش ابر و بارش‌های پراکنده در پاره‌ای نقاط با رعد و برق و وزش باد در مناطق مذکور رخ خواهد داد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی اظهار داشت: روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه در ساعت بعدازظهر با توجه به جریانات گرم و مرطوب جنوبی سطوح پایین جو و همراهی آن با ناوه تراز میانی جو در جنوب شرق کشور افزایش ابر و رگبار پراکنده رخ خواهد داد.

وظیفه تصریح کرد: فردا آسمان تهران صاف، در بعدازظهر همراه با رشد ابر و در ارتفاعات گاهی وزش باد است. بیشینه و کمینه دمای پایتخت در این روز  ۲۸ و ۱۷ درجه سانتیگراد بالای صفر خواهد بود.

منبع: مهر
برچسب ها: هواشناسی ، جو ، امواج ، رعدوبرق
نظرات بینندگان