arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۲۹۹۷
تاریخ انتشار: ۲۶ : ۱۵ - ۱۷ فروردين ۱۳۹۰

دعوت بوش از پسر بن لادن به کاخ سفید

سر کوچک رهبر شبکه تروریستی القاعده از ارتباط رئیس جمهور سابق آمریکا با این شبکه و دعوت شدن به ایالات متحده و بازدید از کاخ سفید خبر داد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
سر کوچک رهبر شبکه تروریستی القاعده از ارتباط رئیس جمهور سابق آمریکا با این شبکه و دعوت شدن به ایالات متحده و بازدید از کاخ سفید خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روزنامه دیلی تلگراف، "عمر بن لادن" در سخنانی اعلام کرده که "جرج بوش" زمانی که روزهای آخر دوره حضور خود در کاخ سفید را تجربه می کرد از وی دعوت کرده بود تا به کاخ ریاست جمهوری آمریکا سفر کند.

عمر فرزند کوچک بن لادن که با رسانه های اسپانیایی گفتگو می کرد در ادامه عنوان می کند که دلیل این دعوت آن بود که آمریکا بتواند با فریب وی محل اختفای اسامه بن لادن را شناسایی کند.

بن لادن در این خصوص می گوید : در آخرین روزهای سال 2008 و یا ژانویه 2009 در منزل خود در دوحه قطر نامه ای را از کاخ سفید دریافت کردم که در آن از من برای سفر به آمریکا دعوت شده بود.

عمر بن لادن در خصوص این نامه می گوید : آنها به من وعده داده بودند که تمامی موارد امنیتی را در مورد سفر من انجام داده و از من حفاظت ویژه به عمل می آورند تا در مذاکره با مقامات آمریکایی محل اختفای پدرم را به آنها اطلاع دهم اما این در حالی است که من از سال 2001 یعنی چند هفته قبل از وقوع حملات 11 سپتامبر تا کنون هیچ اطلاعی از پدرم ندارم.

فرزند بن لادن می افزاید : من از آمریکائیها معذرت خواهی کرده و عنوان داشتم که این کاری نیست که من بتوانم انجام دهم زیرا او پدرمن است و من نیز فرزند او هستم و احترام و ودوست داشتن پدر امری است که هر فرزندی انجام می دهد.

بر اساس این گزارش، در سالهای گذشته نیز خبرهای متعددی درباره ارتباط خانواده بوش با خانواده بن لادن منتشر شده بود. بر اساس این خبرها خانواده بوش صاحب یک شرکت نفتی و خانواده بن لادن نیز از خانواده های سرشناس عربستانی بودند که صاحب شرکت های عمرانی محسوب می شوند و از همین رو روابطی میان آنها وجود داشت.

از سوی دیگر چند سال قبل روزنامه نیویورک تایمز گزارشی را منتشر کرده بود که در آن عنوان شده بود در همان سالهای ابتدایی جنگ با تروریسم، نیروهای سازمان سیا در آستانه بازداشت بن لادن در پاکستان بودند اما "دونالد رامسفلد" وزیر دفاع آن روزهای آمریکا دستور لغو عملیات بازداشت بن لادن را صادر کرده بود.

نظرات بینندگان