arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۲۹۹۷۰
تاریخ انتشار: ۴۳ : ۱۹ - ۲۰ مهر ۱۳۹۴

پوتین: شیعه و سنی برای ما فرقی ندارد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رییس جمهور روسیه درخصوص موضوع شلیک موشک به مواضع تروریست‌ها در سوریه از دریای خزر گفت، سازمان اطلاعات آمریکا (سیا) همه چیز را نمی‌داند و نباید هم چنین باشد.

به گزارش العالم، ولادیمیر پوتین یکشنبه شب در گفت‌وگو با شبکه یک تلویریون روسیه تاکید کرد: سازمان اطلاعات آمریکا یکی از بهترین‌ها در جهان و از قوی‌ترین سازمان‌های اطلاعاتی است اما همه چیز را نمی‌داند و قرار نیست این گونه باشد.

پوتین ادامه داد: سیاست خارجی مسکو صلح طلبی است، چون نیازی به سرزمین و منابع دیگران ندارد و در عین حال مسکو به خود متکی است؛ همچنین روسیه احتیاجی به نبرد یا درگیری با هیچ طرفی ندارد.

رییس جمهور روسیه خاطر نشان کرد: مسکو نمی‌خواهد که در منازعه دینی در سوریه مداخله کند و تفاوتی میان سنی و شیعه قائل نیست، به همین دلیل این که برخی می‌گویند روسیه در سوریه در کنار شیعیان علیه اهل سنت است، یک فرضیه نادرست می‌باشد.

یادآور می‌شود، روسیه در چارچوب حمایت از مردم و حکومت سوریه و با تصویب پارلمان روسیه، با استقرار شماری از جنگنده - بمب افکن‌ها و بالگردهای تهاجمی خود از 8 مهرماه بمباران مواضع گروه‌های تروریستی در سوریه آغاز کرد و هفته گذشته در ادامه همین عملیات گسترده بود که مواضع تروریست‌ها توسط 26 موشک دوربرد روسیه که از دریای خزر شلیک شد، هدف قرار گرفت.

نکته قابل توجه در شلیک موشک‌های روسی به مواضع تروریست‌ها در سوریه این است که حتی ماهواره‌های جاسوسی آمریکایی و کشورهای غربی نیز شلیک این موشک‌ها را رصد نکرده بودند.

منبع: العالم
نظرات بینندگان