arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۳۰۱۸۰
تاریخ انتشار: ۵۴ : ۱۸ - ۲۱ مهر ۱۳۹۴

دیدار "دوستانه" ایران و ژاپن برنده نداشت

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

تیم ملی فوتبال ایران در دیداری تدارکاتی برابر ژاپن به تساوی یک بر یک رضایت داد.

به گزارش ایسنا، تیم‌های ملی فوتبال ایران و ژاپن از ساعت 17 امروز (سه‌شنبه) در دیداری دوستانه در ورزشگاه آزادی به مصاف هم رفتند و به تساوی یک بر یک دست یافتند. مهدی ترابی با گلزنی در واپسین ثانیه‌های نیمه نخست، ایران را با برد به رختکن فرستاد ولی در نیمه دوم اشتباه دروازه‌بان و مدافعان ایران گل تساوی را به ژاپن هدیه داد.

نیمه نخست:

بازی را ژاپنی‌ها بهتر آغاز کردند و در همان 10 دقیقه نخست دو بار می‌توانستند دروازه ایران را باز کنند اما هوشمندی مدافعان و دروازه‌بان ایران مانع از این اتفاق شد.

دقیقه 13، سیدجلال حسینی با ضربه سر دروازه ژاپن را تهدید کرد اما توپش با اختلاف زیاد به بیرون رفت.

دقیقه 17 و 18، ملی‌پوشان ایران مجموعه‌ای از حرکات جالب تیمی را به نمایش گذاشتند. ابتدا وحید امیری از سمت راست دروازه ژاپن حرکت کرد و توپ را به روی دروازه فرستاد اما ضربه سر اول را مدافع ژاپن زد. در برگشت توپ به بازیکنان ایران رسید و اشکان دژاگه با حرکات تکنیکی و پاس‌های خوب توپ را به سردار آزمون رساند اما ضربه او را نیز مدافعان مهمان دور کردند. در سومین موج حمله رامین رضاییان از سمت چپ توپ را سانتر کرد که این موقعیت هم به هدر رفت.

دقیقه 20، ژاپن در فاصله حدود 25 متری از دروازه ایران صاحب یک ضربه ایستگاهی شد اما این موقعیت برای چشم‌بادامی‌ها حاصلی نداشت.

دقیقه 22، اشتباه مدافع ایران در داخل زمین خودی کیسوکه هوندا را صاحب توپ و موقعیت کرد اما شوت این بازیکن که پس از حرکت به سمت محوطه جریمه ایران زده شد، در اختیار حقیقی قرار گرفت.

در همین دقیقه وریا غفوری به دلیل مصدومیت بازی را ترک کرد و جای خود را به مهدی ترابی داد.

در حالی که 30 دقیقه از بازی سپری شده بود تماشاگران حاضر در ورزشگاه که بازی چندان پویا و جذابی را تماشا نکرده بودند با فریادهای خود بازیکنان را انجام بازی بهتر تشویق می‌کردند.

دقیقه 35، آزمون دروازه خالی را ندید! احسان حاج‌صفی به خوبی از سمت راست دروازه ژاپن حرکت کرد و توپ را به مقابل دروازه فرستاد. پاس زمینی او برابر دروازه‌ای که خالی از دروازه‌بان بود به آزمون رسید اما او به شکلی عجیب توپ را به جای دروازه به عقب زد!

دقیقه 39، رامین رضاییان توپ را به زیبایی به روی دروازه حریف سانتر کرد اما این بار هم سردار آزمون نتواست از آن استفاده کند.

ایران یک – ژاپن صفر؛ دقیقه 1+45، مهدی ترابی که به جای غفوری وارد زمین شده بود با حرکت خوب خود در گوشه محوطه جریمه ژاپن مدافع این تیم را به دردسر انداخت و موفق شد یک پنالتی برای ایران بگیرد. اشکان دژاگه پنالتی را به دستان دروازه‌بان ژاپن کوبید اما ترابی این بار هم موثر ظاهر شد و توپ برگشتی را به دروازه خالی زد تا گل نخست بازی به همراه سوت پایان نیمه نخست زده شود.

نیمه دوم:

در نخستین دقیقه نیمه دوم ایران می‌توانست به گل دوم برسد اما روی سانتر خوب ترابی، حاج‌صفی کم آورد و نتوانست ضربه سر بزند.

ایران یک – ژاپن یک؛ دروازه ایران به راحتی تمام باز شد. اشتباه علیرضا حقیقی در بیرون آمدن از دروازه و تعلل مدافعان ایران در دور کردن توپ ارسالی بازیکن حریف، باعث شد دروازه ایران فروبریزد.

یک دقیقه بعد سردار آزمون سانتر خوب ترابی را با ضربه سر همراه کرد اما توپش با اختلاف زیادی از دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 57، حقیقی اشتباه خود را به نوعی جبران کرد. ژاپنی‌ها در این دقیقه با ضد حمله‌ای سریع خود را به دروازه ایران رساندند و مهاجم این تیم با حقیقی تک‌به‌تک شد. در حالی که بازیکن ژاپنی قصد داشت از حقیقی عبور کند دروازه‌بان ایران به خوبی توپ را از مقابل پای او مهار کرد. حقیقی با این کار به نوعی اشتباه خود را در به ثمر رسیدن گل تساوی ژاپن جبران کرد.

دقیقه 75، باز هم ژاپنی‌ها خطرناک ظاهر شدند اما ضربه سر محکم مهاجم این تیم را حقیقی از آن خود کرد.

دقیقه 80، برخورد آزمون و کیتاکه در گوشه زمین لحظاتی حاشیه‌ساز شد. درگیری این دو پای سایر بازیکنان و اعضای کادر فنی را به زمین کشاند و برای لحظاتی فضای بازی متشنج شد. این اتفاقات باعث شد برای دقایقی بازی از حالت "دوستانه" خارج شود! این وضعیت تا حدودی تا پایان بازی حاکم بود.

دقیقه 84، کی‌روش سردار آزمون را که کمی عصبی هم شده بود از بازی بیرون کشید و به جایش مهدی طارمی را به بازی فرستاد.

نظرات بینندگان