arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۳۰۳۵۶
تاریخ انتشار: ۴۱ : ۱۶ - ۲۲ مهر ۱۳۹۴
توسط وزیر نفت ؛

گم شدن دومین دکل نفتی ایران تکذیب شد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
وزیر نفت، انتشار برخی اخبار مبنی بر گم شدن دومین دکل نفتی ایران را تکذیب کرد و گفت: ایران آماده صادرات نفت و ال. ان. جی به اندونزی است.

بیژن نامدار زنگنه امروز در حاشیه دیدار با وزیر انرژی اندونزی، انتشار برخی اخبار مبنی بر مفقود شدن دومین دکل نفتی ایران را تکذیب کرد و گفت: مطلبی درباره مفقود شدن دکل دوم نگفته ام.

وزیر نفت با اعلام اینکه آنچه گفته ام وجود مشکلات دیگری در حوزه دکل‌های نفتی است که این مشکلات را به معاون رئیس جمهور منعکس کرده ام، تصریح کرد: در زمینه مشکلات دکل‌های نفتی این وزارتخانه بررسی هایی انجام داده و نتایج آن را به معاون اول رئیس جمهور منعکس کرده ایم.

وزیر نفت با تأکید بر گسترش همکاری‌های ایران و اندونزی در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی، گفت: اندونزی به عنوان کشور اسلامی با ۱۵۰ میلیون نفر جمعیت از کشورهای مهم برای توسعه همکاری‌ با ایران است.

این عضو کابینه دولت با اعلام اینکه ایران علاقه مند به صادرات نفت خام، میعانات و گاز مایع به اندونزی و سرمایه گذاری طرف اندونزیایی در طرح‌های نفت، گاز و پتروشیمی در ایران است، بیان کرد: همچنین علاقه مندیم که در بازار رو به رشد فرآورده های نفتی در اندونزی در ساخت تجهیزات در این کشور مشارکت کنیم و در کلیات نیز توافق داریم.

وزیر نفت افزود: قرار شد شرکت‌های ایرانی و اندونزیایی گفتگوهای خود را برای توسعه همکاری‌ها آغاز کنند و قدم به قدم برای توسعه همکاری‌ها حرکت کنیم.

زنگنه با اشاره به اینکه پیش از تحریم‌های نفتی، اندونزی در طرح اوره در ایران مشارکت داشت، افزود: این مشارکت به دلیل تحریم‌ها متوقف شد که دوباره فعال خواهد شد، همچنین اندونزی علاقه دارد که از گاز LNG ایران برای تولید برق در این کشور استفاده کند.

وزیر نفت با تأکید بر فضای خوب برای توسعه همکاری‌ها میان ایران و اندونزی، اظهارداشت: اندونزی در سال‌های قبل عضو سازمان اوپک بود اما به دلایلی از این سازمان خارج شد و اخیراً علاقه دارد که بار دیگر عضو سازمان اوپک شود و امیدواریم که با حمایت ما، اندونزی به سازمان اوپک بازگردد و در چارچوب این سازمان با یکدیگر همکاری‌ها را ادامه دهیم.

در همین حال، وزیر انرژی اندونزی، رایزنی های خود با همتای ایرانی را مثبت ارزیابی کرد و گفت: علاقه مند به توسعه همکاری ها با ایران هستیم.

سعید سودیرمان پس از رایزنی با وزیر نفت کشورمان در جمع خبرنگاران افزود: این سفر که دومین حضور من در ایران محسوب می شود برای تکمیل همکاری‌ها میان ایران و اندونزی در حوزه نفت و گاز انجام شده است.

وی با اشاره به فرصت‌ها و قابلیت‌های زیاد برای توسعه همکاری های دو کشور در حوزه نفت و گاز گفت: اندونزی در حال توسعه و گسترش است و به منابع زیاد انرژی نیازمند هستیم و می توانیم در این زمینه ها با یکدیگر همکاری کنیم.

منبع: مهر
نظرات بینندگان