arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۳۰۳۶۰
تاریخ انتشار: ۵۴ : ۱۶ - ۲۲ مهر ۱۳۹۴

ناطق نوری: حافظ اسد در دوران جنگ تحمیلی مردانه پای ما ایستاد/ با عاشورا نباید احساسی برخورد کرد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به انتقاد برخی افراد و گروه ها مبنی بر اینکه چرا ایران از فلسطین و لبنان حمایت می کند، گفت: دفاع از خط مقاومت در راستای حفظ منافع کشور است و ما از خاکریزهای خودمان حمایت می کنیم.

 حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر ناطق نوری روز چهارشنبه در نشست بررسی «جریان های تکفیری» در سالن شهید عارف الحسینی مجتمع عالی امام خمینی(ع)، افزود: فلسطین خاکریز اول، لبنان خاکریز دوم و سوریه خاکریز سوم ما در مقابل اسراییل هستند.

وی با تاکید بر اینکه براساس مبانی دینی و قانون اساسی وظیفه داریم از مظلومان عالم حمایت کنیم، افزود: در عین حال اگر حمایت می کنیم از خاکریزهای خودمان است.

وی به تشریح حمایت استراتژیک ایران از مساله سوریه پرداخت و ابراز داشت:حافظ اسد در دوران جنگ تحمیلی مردانه پای ما ایستاد و مردانگی حکم می کند ما نیز امروز کمک کنیم.

ناطق نوری با بیان اینکه مبلغان المصطفی باید تحلیل سیاسی داشته باشند، گفت: شما باید بدانید چرا ایران از سوریه و خط مقاومت حمایت می کند.

ریشه یابی منشا تکفیر

وی در بخش دیگری از سخنان خود به ریشه یابی منشا تکفیر و داعش پرداخت و اظهار داشت: به نظر بنده ریشه این قضایا به مساله «مسیحیت صهیونیسم» باز می گردد که ساخته دست استعمار است.

وی افزود: صهیونیست ها جریان سیاسی هستند که از درون یهودیت سر بیرون آوردند و با مسیحیت افراطی تلفیق شدند.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه جرج بوش و رایس مصداق مسیحیت صهیونیسیم هستند، گفت: این ها اعتقاد دارند که باید با از بین بردن دیگران به حاکمیت جهان دست پیدا کنند و به عنوان نژاد برتر حکومت جهانی داشته باشند و بستر را برای حکومت جهانی فراهم کنند تا حضرت مسیح ظهور کند. ناطق نوری با بیان اینکه دشمنان از نشر وسیع اسلام بعد از پیروزی انقلاب اسلامی سخت واهمه داشتند، ابراز داشت: آن ها برای از بین بردن انقلاب اسلامی و حذف مسلمانان و اسلام از صحنه روزگار توطئه های بسیاری تدارک دیدند که یکی از آن ها ماجرای 11 سپتامبر بود.

11 سپتامبر کار آمریکایی ها بود

وی افزود: ماجرای 11 سپتامبر کار خود آمریکایی ها بود چرا که به دنبال بهره بردن از این مساله برای دستیابی به اهداف ضداسلامی خود بودند؛ جالب است که یهودیان برج های دوقلو پیش از این حادثه، آنجا را ترک کرده بودند.

وی با اشاره به ادعای آمریکایی ها مبنی بر اینکه از طریق ماهواره حتی قادر به شناسایی شماره خودروها هستیم، ابراز داشت: جالب است که چطور از حرکت هواپیماها به سمت برج های دوقلو اطلاع پیدا نکردند!

وی افزود: بعد از ماجرای یازدهم سپتامبر جرج بوش در سخنانی تصریح کرد که جنگ صلیبی (جنگ مسیحیت با اسلام) شروع شده و باید با مسلمانان برخورد کرد.

برخی تندروها حاصل آموزش زندان های آمریکا هستند

ناطق نوری یادآور شد: آمریکایی ها به بهانه ساختمان های دوقلو، عده ای را دستگیر کردند و در زندان گوانتانامو شکنجه دادند و از همان مکان به آموزش خشونت و تروریست پرداختند؛ برخی از کسانی که در قالب نیروهای تندرو هستند از همان زندان بیرون آمده اند.

وی با اشاره به اینکه دشمنان نمی توانستند بپذیرند انقلاب اسلامی سردمدار مبارزه در جهان اسلام باشد، گفت: دشمنان بسیار هراس داشتند که جوانان مسلمان و مذاهب دیگر به انقلاب اسلامی بپیوندند و صدور انقلاب بیشتر محقق شود.

وی با بیان اینکه آمریکایی ها برای شکستن انحصار رهبری تشیع در اسلام به تئوری تکفیر روی آوردند، ابراز داشت: همچنین آن ها افغانستان را برای ایجاد طالبان انتخاب کردند تا انقلاب را از تشیع دربیاورند و تهدیدی برای ایران شوند اما از آنجا که طالبان رهبری به نام ولایت فقیه ندارند، کنترل کننده ای نیز برای مهار تکفیری ها نداشت و به همین دلیل القاعده از درون طالبان رشد کرد.

ناطق نوری با بیان اینکه اسامه بن لادن در آمریکا بزرگ شده و رشد کرده بود، اظهار داشت: همچنین تندروهای القاعده گروه تروریستی النصره را شکل دادند و تندروهای النصره نیز تبدیل به داعش شدند.

 داعش بلای جان غربی ها شده است

وی با بیان اینکه امروز داعش بلای جان آمریکایی ها و غربی ها شده است، گفت: آن ها برخورد جدی با داعش نمی کنند چرا که به دنبال اسلام هراسی هستند.

وی با اشاره به اینکه امروز دشمنان از ایران هراسی به اسلام هراسی رسیده اند، ابراز داشت: آن ها از ترس نشر اسلام در جهان سناریو تکفیر را پیاده کردند.

ناطق نوری افزود: امروز جمع کثیری از اتباع آلمان و کشورهای غربی به عضویت داعش درآمده اند.

* اهداف قیام امام حسین(ع)
وی با اشاره به اینکه مبلغان با آغاز ماه محرم در راستای نشر اندیشه های الهی به مناطق مختلف رهسپار می شوند و انگیزه قیام امام حسین(ع) را تشریح می کنند، ابراز داشت: امام حسین(ع) برای اصلاح امت رسول الله(ص)، ترویج اسلام ناب و امر به معروف و نهی از منکر قیام کرد تا اسلام را از تحریف و پیرایه های خرافی و ارتجاعی نجات دهد.

 با عاشورا نباید احساسی برخورد کرد

وی با تاکید بر اینکه مبلغان به تحلیل دقیق عاشورا و اهداف قیام امام حسین(ع) بپردازند، اظهار داشت: نباید با عاشورا فقط احساسی برخورد کرد چرا که احساس زودگذر است؛ البته استفاده کردن از احساسات پاک و گریه برای اباعبدالله(س) خوب است و ثواب و اجر دارد و انسان ها را متحول می کند اما باید انگیزه های قیام را تشریح کرد تا نسل ها ساخته شوند.

وی با اشاره به اینکه امام خمینی(ره) براساس فلسفه عاشورا، انقلاب اسلامی را به کمک مردم ایجاد کرد، گفت: امام راحل با ایجاد تحولی شگرف به جوامع اسلامی آگاهی بخشید و اسلام را از سکولاریسم غرب و مادی گرایی شرق نجات داد.

ناطق نوری با بیان اینکه امام خمینی(ره) در راه نهضت از مکتب عاشورا و امام حسین(ع) بهره گیری کرد، ابراز داشت: امام راحل در مسجد اعظم فرمود «من را بکشید اما دست از اسلام و فریاد برنمیدارم».

وی با اشاره به اینکه اوج حرکت انقلاب اسلامی از عاشورای امام حسین(ع) است، تصریح کرد: امام در روز عاشورا در مدرسه فیضیه خطاب به شاه فریاد زد که «کاری نکن بگویم ملت از مملکت بیرونت کنند».

وی با اشاره به اینکه حرکت منظم نهضت از عصر عاشورا آغاز شد، گفت: بستر بازگشت امام راحل(ره) به کشور نیز با راهپیمایی میلیونی مردم در تاسوعا و عاشورا به سمت میدان آزادی فراهم شد.

انقلاب اسلامی حاصل مکتب عاشوراست

ناطق نوری، انقلاب اسلامی را حاصل تبیین مکتب امام حسین(ع) دانست و اظهار داشت: مکتب عاشورا ذلت پذیر نیست و با شجاعت، فریاد حق را سر می دهد.

وی افزود: امروز آمریکا و استکبار جهانی از نشر مکتب عاشورا و امیرالمومنین(ع) هراس دارند.
وی با اشاره به اینکه آثار و برکات جامعه المصطفی در کشورهای خارجی مشهود است، اظهار داشت: امروز با مطالعه گزارش ارائه شده از سوی رییس جامعه المصطفی با ابعاد بیشتری از فعالیت های این نهاد شناخت یافتم.

ناطق نوری، هجرت طلاب المصطفی از کشورهای مختلف به مرکز جهانی تشیع را در راستای احساس مسئولیت دینی دانست و گفت: طلاب این مرکز سختی غربت را به جان خریده اند تا با معارف اسلامی، الهی و دینی و احکام خداوند بیشتر آشنا شوند و با هجرت به کشورهای خود به تبلیغ دین پرداخته و موجب هدایت و ارشاد دیگران شوند که برگرفته از رسالت پیامبر اعظم است.

وی با اشاره به اینکه برکات و آثار جامعه المصطفی در کشورهای مختلف را باید مرهون تدبیر و اندیشه مقام معظم رهبری دانست، گفت: رهبر معظم انقلاب، شخصیتی است که مسائل دینی و اسلامی را عمیق و جامع و همه جانبه مشاهده می کنند.

منبع: خبر حوزه
نظرات بینندگان