arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۳۰۶۸۷
تاریخ انتشار: ۲۶ : ۱۰ - ۲۴ مهر ۱۳۹۴

هشدار شیخ‌الازهر به رژیم صهیونیستی

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
احمد الطیب در واکنش به حوادث اخیر فلسطین با تاکید بر لزوم اتحاد مسلمانان گفت برگزاری جلسه و صدور بیانیه فایده ای ندارد چرا که رژیم صهیونیستی به آنها توجه نمی کند.

به گزارش مهر به نقل از القدس العربی، الطیب افزود: مشکل ما این است که اتحاد نداریم ولی صهیونیست ها متحد هستند.

وی با اشاره به بی فایده بودن برگزاری جلسه و صدور بیانیه و بی توجهی رژیم صهیونیستی به این جلسات و بیانیه ها، از اتحادیه عرب تلاش برای متحد کردن فلسطینیان را خواستار شد تا فلسطین به صورت یکپارچه در مقابل رژیم صهیونیستی مقاومت کند.

شیخ الازهر گفت: سازمان همکاری اسلامی باید به بررسی وحدت میان جهان اسلامی بپردازد.

الطیب با تاکید بر ضرورت اتحاد جهان عرب همانند اتحادیه اروپا گفت: کشورهای اروپایی بر خلاف کشورهای عربی دارای نظام های حاکم، فرهنگ ها و ادیان متفاوتی هستند ولی با این وجود متحد هستند ولی عرب ها با وجود اشتراک زبانی، دینی و فرهنگی متحد نیستند که این مسئله ای ناراحت کننده و عجیب است.

وی با اشاره به شرایط دشوار منطقه گفت: از سه سال پیش منطقه در شرایط بسیار دشوار و بی ثباتی به سر می برد و رژیم صهیونیستی از مشغول بودن برخی کشورهای عربی به حوادث و ناآرامی های داخلی سوء استفاده می کند و از این فرصت برای بسط اشغالگری خود به مسجد الاقصی و تقسیم زمانی و مکانی آن بهره برداری می کند.

شیخ الازهر به رژیم صهیونیستی هشدار داد و گفت: صهیونیست ها تصور نکنند که مشغول بودن کشورهای عربی به مسائل داخلی باعث فراموش شدن مسجد الاقصی و حرمت آن از ذهن و دل مسلمانان می شود، اگر آنها چنین تصوری دارند توهم هستند، آنها باید بدانند که بیت المقدس در دل تک تک یک میلیارد و نیم مسلمان جای دارد.

طی روزهای اخیر مناطق مرزی نوار غزه شاهد درگیری های مداوم با نظامیان صهیونیست و معترضان فلسطینی بوده است. طبق اعلام وزارت بهداشت فلسطین، از زمان شروع درگیری ها از ابتدای اکتبر که از آن تحت عنوان انتفاضه سوم فلسطینیان یاد می شود، ۳۳ فلسطینی در کرانه باختری، قدس اشغالی و نوار غزه به شهادت رسیده اند که ۷ نفر از آنها کودک هستند.

گفتنی است شهرک نشینان و نظامیان صهیونیست با هدف تقسیم زمانی و مکانی مسجد مبار الاقصی هر روز به این مکان مقدس یورش می برند که این امر منجر به وقوع درگیری های شدید میان فلسطینیان و صهیونیست ها شده است.

نظرات بینندگان