arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۳۰۷۳۵
تاریخ انتشار: ۳۰ : ۱۸ - ۲۴ مهر ۱۳۹۴

برگزاری تظاهرات گسترده "روز خشم" در مناطق مختلف فلسطین

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

مردم فلسطین امروز (جمعه) در تظاهراتی با عنوان "روز خشم" ادامه تجاوزات نیروهای رژیم صهیونیستی را محکوم کردند. همچنین وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که آمار شهدای فلسطینی در سه هفته اخیر به 36 تن رسیده است.

به گزارش شبکه خبری فلسطین الآن، هزاران فلسطینی امروز در تظاهراتی با عنوان "جمعه خشم" و به درخواست جنبش جهاد اسلامی و حماس در اردوگاه "جبالیا" واقع در شمال نوار غزه جنایت های رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین را محکوم کردند.

"خالد البطش"، یکی از رهبران جنبش جهاد اسلامی در این تظاهرات گفت که مقاومت فلسطین از مردم در برابر هرگونه حماقت اسرائیل حمایت خواهد کرد. وی بر لزوم تقویت وحدت فلسطینی‌ها در برابر تجاوزات نیروهای رژیم صهیونیستی تاکید کرد.

گردان‌های "شهدای الاقصی" نیز در بیانیه ای خواهان بسیج عمومی و اجرای عملیات علیه رژیم صهیونیستی شد.

همچنین تظاهرات مشابهی در اردوگاه "البریج" واقع در مرکز نوار غزه، شهر "البیره" در رام الله و شهر الخلیل در کرانه باختری برای اعلام حمایت از مسجد الاقصی برگزار شد.

درگیری‌هایی نیز میان نیروهای اسرائیلی و جوانان فلسطینی در ورودی شهر الخلیل رخ داد و چند فلسطینی زخمی شدند. نیروهای رژیم صهیونیستی به سمت آمبولانس هایی که در حال انتقال زخمی شدگان در این شهر بودند، تیراندازی کردند.

در اردوگاه های فلسطینیان در لبنان نیز تظاهرات گسترده‌ای با عنوان جمعه خشم در حمایت از انتفاضه فلسطین برگزار شد و تظاهرکنندگان ضمن محکوم کردن جنایت های رژیم صهیونیستی حمایت خود را از مسجد الاقصی اعلام کردند.

نیروهای رژیم صهیونیستی با گاز اشک آور و گلوله به سمت تظاهرکنندگان در بیت لحم حمله کردند.آن ها همچنین به سمت نمازگزاران در مسجد الاقصی یورش بردند. در شهرک "شعفاط" واقع در شهر قدس نیز درگیری‌های شدیدی میان تظاهرکنندگان فلسطینی و نیروهای رژیم صهیونیستی رخ داد.

از سوی دیگر شهرهای مختلف اردن نیز صحنه تظاهرات گسترده در حمایت از انتفاضه فلسطین و مسجد الاقصی است.

منابع فلسطینی اعلام کردند که "شوقی جمال جبر عبید"، جوان فلسطینی طی درگیری با نیروهای رژیم صهیونیستی در شمال نوار غزه به شهادت رسید. همچنین یک جوان فلسطینی دیگر امروز (جمعه) به ضرب گلوله نیروهای رژیم صهیونیستی در شهر الخلیل به شهادت رسید.

به گفته منابع این جوان فلسطینی یک سرباز اسرائیلی را با چاقو مضروب کرد که موجب زخمی شدن این سرباز شد.

وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که تعداد شهدای فلسطینی از آغاز "انتفاضه قدس" به 36 تن رسیده است.

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان