arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۳۰۷۸۲
تاریخ انتشار: ۱۲ : ۱۰ - ۲۵ مهر ۱۳۹۴

عملیات گسترده ارتش سوریه برای پس گرفتن حلب

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
نیروهای ارتش سوریه با حمایت هوایی روسیه، عملیات تازه‌ای را برای پس گرفتن شهر حلب آغاز کرده‌اند.
 
نیروهای ارتش سوریه که از حمایت حزب الله لبنان برخوردار هستند، تلاش دارند تا گروه‌های شورشی و تروریست را از این منطقه بیرون کنند.
 
به گزارش بی بی سی، این عملیات در حالی شروع شده که ترکیه گفته است یک هواپیمای بدون سرنشین را که مشخص نکرده به چه کشوری تعلق داشته، سرنگون کرده است.
 
جنگنده‌های روسیه به مواضع نیروهای مخالف بشار اسد، رئیس‌حمهوری سوریه در شهر حلب که در ۳۵ کیلومتری مرز با ترکیه است، حمله کردند.
 
همزمان با این حملات، نیروهای زمینی ارتش سوریه از چندین نقطه حملات خود را آغاز کردند.
 
گفته شده هدف این حملات متوجه جنوب شهر حلب است.
 
نیروهای سوری به دنبال آغاز حملات هوایی روسیه به مواضع گروه داعش و سایر گروه‌های مخالف رئیس‌جمهوری سوریه، چندین عملیات را در گوشه و کنار کشور برای کنترل مناطق از دست رفته آغاز کرده‌اند.
 
حلب که یکی از بزرگ‌ترین شهرهای سوریه است، زمانی از مراکز مهم اقتصادی این کشور بود اما به دنبال آغاز جنگ سوریه، دچار خرابی‌های گسترده‌ای شد.
 
این شهر شاهد شدیدترین درگیری‌ها بوده و بخش زیادی از جمعیت آن کشته یا آواره شده است. نیروهای دولتی تنها کنترل بخشی از این شهر را در دست دارند.
 
هنوز دو میلیون سوری در این شهر زندگی می‌کنند.
 
در همین حال ارتش ترکیه گفته است که جت‌های جنگی این کشور، هواپیمای بدون سرنشین را هنگامی که وارد حریم هوایی این کشور شد، سرنگون کردند.
 
خبرگزاری رویترز به نقل از یک مقام آمریکایی گفته است که این هواپیمای بدون سرنشین به روسیه تعلق داشته اما وزارت دفاع روسیه گفته است تمامی هواپیماهای این کشور در سوریه به سلامت به پایگاه خود بازگشته‌اند.
 
ترکیه پیش از این گفته بود که هواپیماهای روسی در چند نوبت، حریم هوایی این کشور را نقض کرده‌اند.
نظرات بینندگان