arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۳۰۹۳۵
تاریخ انتشار: ۱۴ : ۲۰ - ۲۵ مهر ۱۳۹۴

ناصر ملک مطیعی در میان خیران مدرسه ساز + عکس

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
هجدهمین همایش سالانه جامعه یاوری فرهنگی شب گذشته در سالن همایش های کتابخانه ملی برگزار شد. یکی از میهمانان این مراسم، ناصر ملک مطیعی بود.

در این مراسم که با حضور ۵۰۰ نفر از خیران مدرسه ساز و همچنین معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش برگزار شد، ۴۰۰ میلیون تومان برای خرید کتاب و کمک آموزشی به ۸ هزار دانش آموز مناطق محروم ایران جمع آوری شد. 

همچنین در این مراسم از دانش آموزان بورسیه جامعه یاوری فرهنگی که در کنکور ۹۴ توانسته بودند رتبه های تک رقمی کنکور را کسب کنند، تقدیر شد.

ناصر ملک مطیعی در میان خیران مدرسه ساز + عکس

جامعه یاوری فرهنگی همایش سالانه اش را هر سال در مهرماه، با هدف جلب حمایت های مردمی برای تجهیز مدارس و تامین مایحتاج دانش آموزان مناطق محروم برگزار می کند.

جامعه یاوری فرهنگی در سال 1362 به همت زنده یاد مجتبی کاشانی تاسیس شد و فعالیت مدرسه سازی را در جنوب استان خراسان آغاز کرد. در این سال ها با توسعه فعالیت های خود در سایر استان های محروم، موفق به اجرای 800 پروژه مدرسه سازی در استان های خراسان جنوبی، خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، و مناطق کم برخوردار استان های سمنان، گیلان، تهران و اصفهان شد.

ساخت مدرسه، خوابگاه دانش آموزی، کارگاه فنی دانش آموزی، مدارس استثنایی، سرویس بهداشتی، توسعه و تجهیز مدارس روستایی، تامین سرویس مینی بوس در مناطق صعب العبور و... بخشی از فعالیت های جامعه یاوری فرهنگی در مناطق محروم است.


جامعه یاوری فرهنگی همچنین در دو سال اخیر به فعالیت های مدرسه یاری روی آورده تا با آموزش مربیان، تجهیز مدارس و تامین امکانات کمک آموزشی، به ارتقای آموزش دانش آموزان مناطق محروم کمک کند. طرح توسعه کتابخوانی «با من بخوان»، طرح مهارت آموزی به دانش آموزان هنرستان های فنی با عنوان «تولید در حین آموزش» و طرح توزیع کتاب های تست کنکور قلمچی در استان های خراسان جنوبی، ایلام و سیستان و بلوچستان از این فعالیت ها بوده است.

نظرات بینندگان