arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۳۰۹۶۴
تاریخ انتشار: ۰۱ : ۲۲ - ۲۵ مهر ۱۳۹۴

ادامه عملیات بزرگ ارتش سوریه/ هلاکت 300تروریست در ریف شمالی لاذقیه

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
یک منبع در ارتش عربی سوریه اعلام کرد که یگان های ارتش مواضع تروریست ها در جب الاحمر، ناحیه سلمی و مناطق کوهستانی در ریف شمالی لاذقیه را هدف گرفتند که به هلاکت بیش از 300 تروریست تکفیری مسلح منجر شد.

ارتش عربی سوریه زیر چتر حمایتی جنگنده های روسی و سوری عملیات بزرگ نظامی خود را در محورهای ریف شمالی حلب، ریف شمالی لاذقیه ، ریف حماه ، ریف حمص و ریف جنوبی قنیطره ادامه داده که به هلاکت و یا زخمی شدن تعداد زیادی از تروریست های تکفیری منجر شده است.
براساس این گزارش، نیروهای ارتش عربی سوریه آماده می شوند تا تعدادی از شهرک ها وروستاهای اشغال شده توسط تروریست های تکفیری را آزاد و امنیت و ثبات را در آنها برقرار کنند.
منابع نظامی خاطرنشان کردند که ارتش سوریه امروز(شنبه) موفق شد تا دو روستای الحویه و بقیشه در ریف شرقی حلب را در جریان یک نبرد سنگین از لوث وجود عناصر مسلح گروه تروریستی تکفیری داعش پاکسازی کند.

جنگنده های سوری و روسی نیز با پروازهای گسترده در آسمان بیشتر استان های سوریه ، پایگاه ها ، مخفیگاه ها و انبارهای سلاح و مهمات گروه های تروریستی تکفیری به ویژه داعش و جبهه النصره در به شدت بمباران کردند.

در این میان ارتش سوریه توانست منطقه تحت سیطره خود در اطراف شهرک سلمی در 13 کیلومتری مرزهای سوریه با ترکیه را گسترش دهد.

جنگنده های سوری در ریف حماه مراکز تجمع تروریست های تکفیری در مناطق العقیریات ، الرویبده ، کارخانه سیمان، العنقاوی، الزیاره ، عرفه، ابوالخادق، قصرالشاوی و الحزم را بمباران کردند که به هلاکت ده ها تروریست مسلح منجر شد.

یگانی از ارتش و نیروهای مسلح سوریه یک انبار اسلحه و مهمات مربوط به گروه های تروریستی در روستای ام شرشوج در ریف حمص شمالی را منهدم کرد.

در درگیری های بین ارتش عربی سوریه و تروریست های وابسته به گروه تکفیری داعش نزدیک فرودگاه دیرالزور، 18 تروریست به هلاکت رسیدند.

ابوسیف عراقی یک فرمانده میدانی داعش به همراه 15 تروریست و همچنین احمدعبوش و سراج الدین جاسم عباده دو تروریست خطرناک در میان کشته ها هستند.

یک منبع نظامی با بیان این که نیروهای ارتش عربی سوریه با کمک نیروهای مردمی در ریف شمالی لاذقیه با حمله گسترده به تروریست های تکفیری مورد حمایت رژیم وهابی سعودی و ترکیه ، بیش از 300 تن از آنها را در ناحیه سلمی ، تپه های اطراف جب الاحمر و مناطق کوهستانی در 48 کیلومتری شمال شرقی لاذقیه به هلاکت رساندند.

گروه های تروریستی تکفیری به تلفات و خسارت های سنگین خود اعتراف و اسامی ده ها نفر از کشته های خود از جمله تروریست تکفیری «خالد اوس» ملقب به ابوالولید سرکرده نظامی به اصطلاح «لشکر اول ساحلی» را منتشر کرده اند.

منابع نظامی سوری تاکید کرده اند، تروریست های تکفیری که در شهرها و روستاها و ریف استان های سوریه تحت فشار قرار گرفته اند، مبادرت به تخریب زیر ساخت ها ، مساجد ، کلیساها و خانه های مردم می کنند.

در ریف شرقی حمص ، جنگنده های ارتش سوریه چندین خودروی مجهز به سلاح های سنگین تروریست های داعشی را به ویژه در اطراف میدان نفتی الشاعر منهدم کردند که طی آن شماری از تکفیری ها کشته شدند.

در عملیات روز شنبه یگانی از ارتش عربی سوریه علیه تروریست های تکفیری در ورودی شمالی شهر درعا شماری از آنها به هلاکت رسیدند و بیشتر آنها وابسته به گروه تروریستی جبهه النصره بودند.
منبع: ایرنا
برچسب ها: تکفیری ، سلاح ، داعش ، تروریست
نظرات بینندگان