arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۳۱۰۱۰
تاریخ انتشار: ۳۶ : ۱۰ - ۲۶ مهر ۱۳۹۴

اولین یارانه پاییز امشب واریز می‌شود

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
یارانه نقدی مهرماه به عنوان پنجاه و ششمین مرحله از پرداخت یارانه‌های نقدی ساعت 24 امشب به حساب سرپرستان خانوار واریز و قابل برداشت خواهد شد.
 
به گزارش ایسنا، با حذف بیش از دو میلیون نفر از جمع یارانه بگیران، دولت در ماه گذشته به حدود 74 میلیون نفر یارانه نقدی 45 هزار و 500 تومانی پرداخت کرد. این در حالی است که روند غربالگری و حذف افراد پردرآمد از دریافت یارانه متوقف نخواهد شد و طبق منابعی که قانون برای پرداخت نقدی در بودجه تعیین کرده است باید حدود شش میلیون نفر در سال جاری از لیست یارانه بگیران کنار گذاشته شوند که تا حدودی بین درآمد و هزینه هدفمندی یارانه‌ها تعادل برقرار و از کسری‌های ناشی از آن کاسته شود.
 
آنطور که وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اخیرا اعلام کرده است با قطع یارانه حدود 2.1 میلیون نفر تاکنون، باید تا انتهای سال چهار میلیون نفر دیگر کنار گذاشته شوند.
 
در کنار حذف یارانه بگیران، به دلایلی از جمله بروز خطا و اشتباه و اعتراض برخی از حذف شدگان نسبت به قطع یارانه خود طبیعی بود که بر این اساس با راه‌اندازی سامانه yaraneh10.ir معترضان با مراجعه به آن ضمن آگاهی از دلیل حذف می‌توانند درخواست خود برای بازگشت مجدد به دریافت یارانه نقدی را مطرح کنند.
 
این در حالی است که بعد از بررسی درخواست و اطلاعات در صورت تشخیص برای دریافت، خانوار حذف شده مجدد به لیست سازمان هدفمندی یارانه‌ها اضافه می‌شود.
 
آخرین اظهارات ربیعی حاکی از آن است که از بین بیش از 2.1 میلیون نفر حذف شده 80 درصد شکایتی نداشته و از 20 درصد باقی مانده یارانه 10 درصد مجدد برقرار شده است.
 
در حالی یارانه نقدی با هزینه‌ای حدود 3500 میلیارد تومان تا قبل از حذف دو میلیون نفر به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شد که در حال حاضر با قطع یارانه این تعداد حدود 100 میلیارد تومانی در هر ماه برای دولت صرفه جویی شده و این هزینه به کمتر از 3400 میلیارد تومان کاهش یافته است که البته با ادامه روند حذف باز هم از هزینه آن کاسته خواهد شد.
نظرات بینندگان