arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۳۱۱۳۳
تاریخ انتشار: ۱۵ : ۱۸ - ۲۶ مهر ۱۳۹۴

مرزهای تردد زائران حسینی مشخص شد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
فرمانده مرزبانی کشور، گفت: پیش بینی های لازم برای ارایه تسهیلات تردد زائران حسینی به عراق با همکاری مقام های عراقی صورت گرفته است و مرزبانی غرب کشور نیز آمادگی لازم را دارد.

رضایی اظهارکرد: طی روزهای گذشته چندین نوبت با مقام های عراقی در این خصوص نشست های تخصصی برگزار و توافق شده است تا زائران ایرانی بتوانند از راه مرزهای شلمچه، چزابه و مهران برای زیارت، تردد کنند.

فرمانده مرزبانی کشور تصریح کرد: با توجه به تجربیات بدست آمده از سال های گذشته، مقرر شد تا ساعات خدمات رسانی در این شهرها برای زائران، افزایش یابد؛ ضمن اینکه ماموران زن بیشتری در این ایام برای تسهیل خدمات رسانی به بانوان زائر در خروجی های کشور حضور دارند.

رضایی به کنگره عظیم اربعین حسینی هم اشاره کرد و گفت: مرزهای چزابه ، شلمچه و مهران پذیرای زائران خواهد بود و برهمین اساس با مسوولان عراقی توافق کرده ایم تا سیزدهم آبان ماه برای هماهنگی بیشتر درخصوص تردد عاشقان حسینی برای اربعین مجددا در نقطه صفر مرزی دیدار و تبادل نظر داشته باشیم.

فرمانده مرزبانی کل کشور تصریح کرد که همه امکانات کشور با هماهنگی مسوولان محلی و کشوری برای خدمات رسانی هرچه مطلوب تر به زائران حسینی بسیج خواهند شد.

**امضای تفاهمناهم امنیتی با قطر
وی درباره امضای تفاهمنامه امنیتی با مقام های مرزبانی امیرنشین قطر هم گفت: بعدازظهر امروز با سرتیپ ستاد «علی احمد سیف البدید» ، مدیرکل امنیت سواحل و مرزبانی قطر در حاشیه سیزدهمین نشست همکاری های مشترک تفاهمنامه ای در تهران امضا شد.

فرمانده مرزبانی کشور با اشاره به اقدامات مرزبانی برای انسداد مرزهای شرقی کشور گفت: شرایط و زمینه های ترانزیت مواد مخدر به علت انسداد مرزها تغییر کرده است و امیدواریم همانگونه که مقام های افغان در این زمینه همکاری های خوبی داشته اند، مقامات پاکستانی هرچه سریع تر در این زمینه به صحنه بیایند.

وی، خاطرنشان کرد: پیش بینی های کارشناسان مرزبانی کشور از تغییر نقشه عبور مواد مخدر در منطقه از خشکی به دریا حکایت دارد و اگر کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس و عراق در این زمینه با جمهوری اسلامی ایران همکاری لازم را نداشته باشند، دریای عمان و خلیج فارس در آینده نزدیک به محل ترانزیب مواد مخدر تبدیل خواهد شد.
منبع: ایرنا
نظرات بینندگان