arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۳۱۱۸۷
تاریخ انتشار: ۵۵ : ۲۰ - ۲۶ مهر ۱۳۹۴

آیت‌الله‌هاشمی: کارهایی که پایه‌های علمی کشور را تقویت می کند مورد توجه مسوولان باشد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: هر کاری که پایه های علمی را درکشور تقویت می کند و کیفیت زندگی مردم را بالا می برد، باید مورد توجه مسؤولان در همه بخش ها باشد.

 آیت الله هاشمی رفسنجانی پیش از ظهر امروز در دیدار رئیس، معاونین و کارشناسان حوزه پیشگیری سازمان بهزیستی کشور گفت: برنامه ریزی برای ارتقای کاری سازمان بهزیستی بسیار ارزنده است.

وی ادامه داد: توجه به معلولان و اقدام در جهت جلوگیری از گسترش معلولیت ها، یک کار اسلامی، انسانی و ملی است و انسان باید خوشحال باشد که در این مسیر حرکت می کند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به تقاضای دکتر بندپی برای همکاری سازمان بهزیستی با دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه پیشگیری، مهارت زندگی، پیش از ازدواج و خانواده برای دانشجویان این دانشگاه، گفت: با توجه به وجود واحدهای این دانشگاه در سراسر کشور می توان با نگاه علمی، برنامه های سازمان بهزیستی را در جهت کم کردن معلولیت ها از راه آگاهی زوج های جوان و خانواده ها، اجرا کرد.

رئیس هیأت مؤسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی با استقبال از این طرح بر ضرورت همکاری دانشگاه آزاد اسلامی و سازمان بهزیستی تأکید کرد و گفت: هر کاری که پایه های علمی را درکشور تقویت می کند و کیفیت زندگی مردم را بالا می برد، باید مورد توجه مسؤولان در همه بخش ها باشد.

آیت الله هاشمی همکاری با سازمان هایی را که کارهای خوبی در جهت پیشگیری از آلام مردم می کنند، از اولویت های دانشگاه آزاد اسلامی دانست و گفت: شخص من به عنوان یک وظیفه قطعی به این کار علاقه دارم، چون علاوه بر تأکیدات آن در آموزه های دینی و اسلامی، با همه اهداف انقلاب اسلامی هم سازگار است.

وی با تأکید بر روحیات مردم ایران در جهت کم کردن رنج های هم نوعان، گفت: یکی از برنامه های اسلام و مکتب تشیّع همین است و براساس تعالیم آسمانی اسلام و نیازهای مردم عزیز ایران، باید برای این کار برنامه ریزی کرد.

در آغاز این دیدار، آقای انوشیروان محسنی بندپی، رئیس سازمان بهزیستی کشور با ارائه گزارشی از فعالیت ها و برنامه های سازمان، بر نگاه علمی برای پیشگیری از معلولیت ها تأکید کرد و خواستار همکاری با دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان بزرگترین دانشگاه حضوری جهان شد.
مجید رضازاده، معاون پیشگیری سازمان نیز در سخنانی، پیشگیری از معلولیت ها و آسیب های اجتماعی مانند طلاق را که موجب کم کردن دغدغه های روحی و روانی مردم می شود، از وظایف معاونت مطبوع خود برشمرد و به برنامه های علمی و عملی سازمان بهزیستی در جهت همکاری و همراهی با معلول ها و خانواده های آنها و همچنین نگاه های پزشکی بر کم کردن معلولیت ها در آینده اشاره کرد.

مهدی میرمحمدصادقی، مدیر کل دفتر مشاوره و خدمات روان شناختی سازمان بهزیستی نیز گزارشی از برنامه های این سازمان در جهت اجرای طرح همکاری با دانشگاه آزاد اسلامی ارائه کرد و از دستورات و پی نوشت هایی که آیت الله هاشمی رفسنجانی روی نامه های سازمان می دهند، تشکر کرد.
منبع: ایرنا
نظرات بینندگان