arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۳۱۲۸۷
تاریخ انتشار: ۵۹ : ۱۳ - ۲۷ مهر ۱۳۹۴

روحانی: دسترسی به شبکه‌های اجتماعی باید تسهیل شود

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 رئیس‌جمهوری شنبه شب و در جلسه شورای عالی فضای مجازی بر تسهیل دسترسی و استفاده مردم از امکانات فضای مجازی و شبکه‌‌های اجتماعی و همزمان مقابله با سوء‌استفاده از تبادل اطلاعات و آسیب‌ها تاکید کرد.
 
حسن روحانی، با اشاره به حجم قابل توجه سهم شرکت‌های بزرگ ارتباطی در اقتصاد بین‌المللی و نقش بسترهای اطلاعاتی در توسعه فعالیت‌های علمی و پژوهشی گفت: استفاده بهینه از فرصت‌های ارتباطی؛ علاوه بر مزایای اقتصادی، دسترسی متوازن به اطلاعات و خدمات الکترونیک، کاهش فساد در نظام اداری و هزینه‌ها و بهبود ترافیک و حفظ محیط زیست را نیز به همراه خواهد داشت.
 
روحانی تشویق استعدادهای جوان و حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان برای حضور در فضای رقابتی را لازم دانست و ماموریت صندوق شکوفایی و نوآوری در این زمینه را مورد تاکید قرار داد. وی با اشاره به تحول‌های ارتباطی و فرصت‌هایی که فناوری‌های اطلاعاتی ایجاد کرده است، تصریح کرد: تسهیل دسترسی و استفاده مردم از امکانات فضای مجازی و شبکه‌‌های اجتماعی و همزمان مقابله با سوء‌استفاده از تبادل اطلاعات و آسیب‌های آن باید مورد اهتمام باشد.
 
در این جلسه همچنین سیاست‌های مربوط به حمایت از تولید بازی‌های رایانه‌ای در کشور با بهره‌گیری از فرهنگ ایرانی – اسلامی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت
نظرات بینندگان