arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۳۱۲۹۰
تاریخ انتشار: ۱۵ : ۱۴ - ۲۷ مهر ۱۳۹۴

آمنه قلابی، دردسر تازه «آمنه بهرامی»

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
آمنه بهرامی مشهورترین قربانی اسیدپاشی، فرسنگ‌ها آن طرف‌تر از وطن در بارسلون توسط پزشکان اسپانیایی تحت درمان قرار دارد و امیدوار است بعد از سال‌ها تلاش بتواند بینایی‌اش را به دست بیاورد.
 
«همشهری» با این مقدمه نوشت: با اینکه بیشتر وقت او در کلینک تخصصی چشم‌پزشکی می‌گذرد اما همه خبرهای مربوط به خودش را از راه دور دنبال می‌کند حتی خبر آمنه قلابی را. او می گوید اخیرا فردی خودش را به جای او جا زده و در شهرها و حتی کشورهای مختلف به بهانه کمک، ‌از افراد خیر پول می گیرد. او در گفت‌وگویی تلفنی از سیر تا پیاز این موضوع و آخرین روند درمانش را توضیح داده است:
 
* مدتی بود که هیچ کس خبری از شما نداشت. در این مدت در اسپانیا چه کارهایی انجام دادید؟
 
در مدتی که اینجا هستم مثل همیشه دنبال درمان چشم و پوستم هستم. اما متاسفانه به دلیل مشکلات مالی که وجود دارد روند درمانم کند شده است. هزینه‌های اینجا بسیار بالاست اما چاره‌ای ندارم و باید مقاومت کنم تا هر طور که شده چشمم را درمان کنم.
 
* درباره آخرین وضعیت پزشکی‌تان صحبت کنید.
 
در این مدت مهم‌ترین کاری که انجام شد ترمیم پوست صورتم بود. الان نسبت به قبل پوستم خیلی بهتر شده و آثار اسید تقریبا از بین رفته است اما همچنان برای چشمم نمی‌شود کاری کرد چون پلک ندارم. آخرین مرتبه‌ای که چشمم جراحی شد پزشکان برایم پلک نصفه و نیمه‌ای گذاشتند اما باید پلکم کامل شود و این کار هم به حداقل سه جراحی نیاز دارد که هزینه‌اش حدود 24 هزار یورو می‌شود؛ البته فقط این نیست چون به مشکلات تنفسی هم دچار شده‌ام و گاهی نفس‌کشیدن برایم سخت می‌شود. دکترها توصیه کرده‌اند که باید از ماسک اکسیژن استفاده کنم. اینها بخشی از مشکلاتی است که باید با آن دست و پنجه نرم کنم.
 
* پزشکان درباره بازگشت بینایی‌تان چه حرفی زده‌اند؟ آیا ممکن است بار دیگر بینا شوید؟
 
دکتر متخصصی که در این مدت زیرنظرش بوده‌ام می‌گوید در صورتی که روند درمان به خوبی پیش برود و پلک و پروتز چشمم به خوبی روی چشمم بنشیند، حدود دو سال دیگر بینا می‌شوم. قرار است دوربین مخصوصی در چشمم کار گذاشته شود که با کمک آن بتوانم ببینم. آن‌طور که دکترم گفت در این دوربین‌ها از تکنولوژی تازه‌ای استفاده شده که حدود 90 درصد بینایی را برمی‌گرداند و در مورد چند قربانی اسیدپاشی در کشورهای دیگر موفقیت‌آمیز بوده است. امیدوارم این تجربه پزشکی درباره من هم جواب بدهد و به امید خدا بتوانم دوباره زیبایی‌های دنیا را ببینم. با اینکه هنوز نمی‌توانم ببینم اما اخباری که درباره‌ام منتشر می‌شود را دنبال می‌کنم. چند روز قبل فهمیدم یک نفر خودش را به جای من معرفی کرده و از مردم پول می‌گیرد. او هیچ ربطی به من ندارد و آمنه قلابی است.
 
* درباره آمنه قلابی بیشتر توضیح بدهید.
 
چند روز قبل یکی از دوستانم که از اصفهان به اینجا آمده بود، ماجرای آمنه قلابی را برایم تعریف کرد. او گفت وقتی به یکی از رستوران‌های اصفهان رفته بوده به او گفته‌اند آمنه بهرامی چند دقیقه قبل آنجا بوده و در آنجا برای درمانش کمک جمع کرده است. این در حالی است که من اصلا تا به حال به اصفهان نرفته‌ام. از طرفی هیچ‌وقت از مردم کمک نخواسته‌ام و فقط از دولت کمک گرفته‌ام. به جز این، یکی از دوستان دیگرم هم تعریف می‌کرد که یک نفر در آمریکا خودش را آمنه معرفی کرده و از مردم پول گرفته است. همه این افراد شیاد هستند و هدفشان کلاهبرداری است. حتی اخیرا فیلمی هم منتشر شده که در آن دختری که شباهت زیادی به من دارد وانمود می‌کند که چشمان نابینایش می‌بیند. او در این فیلم می‌گوید خوشحالم که دوباره دنیا را می‌بینم. خیلی‌ها با من تماس گرفتند و بینا شدنم را تبریک گفتند. خوشحالم که مردم من را دوست دارند اما من جراحی نشده‌ام که چشمانم ببیند. این موارد دلم را شکسته است. یعنی واقعا پول ارزشش را دارد که عده‌ای به خاطر آن با آبروی من بازی می‌کنند؟ دوست دارم به همه بگویم که گول این افراد را نخورید. آنها شیاد و کلاهبردار هستند.
 
* چه زمانی به ایران برمی‌گردید؟
 
حدود یک ماه دیگر برمی‌گردم تا دوباره پرونده‌ام را به جریان بیندازم. با تمام توان به دنبال گرفتن حقم هستم.
 
* از کدام پرونده صحبت می‌کنید؟ مگر شما جوان اسیدپاش را نبخشیدید؟
 
من از حقم درباره قصاص گذشتم به شرطی که دیه‌ام را به صورت کامل دریافت کنم اما تا حالا دیه‌ام را به من نداده‌اند. من این پول‌ها را برای خوشگذرانی نمی‌خواهم. این هزینه‌های سنگین باید برای این انجام شود که شاید درصد کمی بینا شوم و مثل بقیه انسان‌ها فقط بتوانم دنیا را ببینم. این کمترین حق من است. کسی که به من اسید پاشید آزاد شده و زندگی‌اش را می‌کند اما من مانده‌ام و مشکلاتی بی‌پایان. با این وجود برای گرفتن حقم همه تلاشم را به کار می‌گیرم.

همشهری
نظرات بینندگان