arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۳۱۴۳۹
تاریخ انتشار: ۱۴ : ۲۱ - ۲۷ مهر ۱۳۹۴

بیانیه وزارت خارجه روسیه درباره آغاز اجرای برجام

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
در بیانیه وزارت خارجه روسیه آمده است هجدهم اکتبر(26 مهر) یک تحول جدید درباره مسئله برنامه هسته ای ایران به شمار می رود روز پذیرش و تصویب برنامه جامع اقدام مشترک، توافق نامه بین المللی که در چهاردهم ژوئیه ایران و گروه 1+5 امضا کردند.

از آغاز روز تصویب و پذیرش برجام طرف ها اقدامات لازم برای اجرای تعهدات خود براساس این طرح و قطعنامه 2231 شورای امنیت را که در حمایت از برجام تصویب شد صورت خواهند داد.

ما با رضایت اعلام می کنیم که همه امضا کنندگان توافق گفتگوهای داخلی برجام را تا هجدهم اکتبر تکمیل کردند. ما این مسئله را یک پیشرفت سیاسی عمده در جهت اجرای پایدار توافق قلمداد می کنیم.

ما به پیشرفت ها در مناسبات میان ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی براساس طرح اجرایی شفاف سازی مسایل مهم گذشته و کنونی درباره برنامه هسته ای ایران اشاره می کنیم. به ویژه ما از بیانیه پانزدهم آژانس درباره تکمیل فعالیت های ترسیم شده در نقشه راه استقبال می کنیم و امیدواریم همکاری میان ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی همچنان در جهت اعتماد دو جانبه ادامه یابد.
 
ما نیز به نوبه خود قصد داریم به سیاست اصولی خود مبنی بر پایبندی به شرایط و اجرای ملزومات برجام ادامه دهیم. ما به شدت برای آغاز مرحله بعدی پیشرفت که اجرای هر چه سریع تر برجام است تلاش خواهیم کرد و امیدواریم که همه امضا کنندگان برجام نیز به همین ترتیب عمل کنند.

نظرات بینندگان