arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۳۱۵۹۶
تاریخ انتشار: ۰۵ : ۱۷ - ۲۸ مهر ۱۳۹۴

سیاه‌جامگان 1 - پرسپولیس 2؛ موج مکزیکی در مشهد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
قرمزها در یک بازی پرهیجان با 2 گل رضائیان و احمدزاده از سد حریف سختکوش مشهدی گذشتند. این سومین پیروزی پرسپولیس بود و جالب اینکه هر 3 برد قرمزها خارج از خانه به دست آمده است. آنها امروز تهاجمی و تماشاگرپسند بازی کردند و مورد تشویق هواداران مشهدی قرار گرفتند.

 هفته نهم لیگ برتر، ورزشگاه ثامن
تماشاچی : 10 هزار نفر
داور : اشکان خورشیدی
کارت زرد: مهدی طارمی (75 ـ پرسپولیس)

سیاه جامگان:
محسن فروزان، احمد تیزرو، سالار افراسیابی، احمد کامدار(45 امید سینگ)، نقی زاده، غلامرضا عنایتی، رضا شربتی، سید میثم حسینی، سعید واسعی(48 مصطفی احمدی - 85 محسن دلیر)، حسین زامهران و بهروز افشار
سرمربی: فرهاد کاظمی

پرسپولیس:
ایمان صادقی، محمد انصاری، لوکا ماریچ، محسن بنگر، رامین رضاییان، احمد نوراللهی، کمال کامیابی نیا، رضا خالقی فر(76 جری بنگستون)، فرشاد احمدزاده، امید عالیشاه(87 میلاد کمندانی) و مهدی طارمی(90+2 علیپور)
سرمربی :برانکو ایوانکوویچ

شرح گل‌ها :

1-0 (پرسپولیس) حرکت زیبای فرشاد احمدزاده به عمق و سانتر فوق العاده ی او به دهانه ی دروازه سیاه جامگان با ضربه سر رامین رضاییان تبدیل به گل اول بازی شد.

صفر ـ 2 (پرسپولیس): سانتر عالی امید عالیشاه در دقیقه 72 از جناح چپ روی سر فرشاد احمدزاده کوتاه قامت نشست و او از گوشه محوطه شش قدم برای بار دوم دروازه فروزان را باز کرد.
1 ـ 2 (سیاه جامگان): پرتاب اوت بلند از امیر تیزرو در دقیقه 83 با دخالت بنگر به نقی زاده رسید و او از روی نقطه پنالتی با یک بغل پای ساده دروازه صادقی را باز کرد.

شرح بازی:

بازیکنان پرسپولیس با ارائه یک نمایش قابل توجه در مشهد با حداکثر امتیاز ممکن به تهران بازگشتند. این برد بعد از یک بازی رو به جلو و زیبا که با تحرک حمله وران این تیم همراه بود، به دست آمد. پرسپولیس از همان ابتدای مسابقه فشار خود را با حرکات ترکیبی و سانترهای از جناحین و نفوذهای از وسط به حریف وارد کرد به جز دقایق اولیه نیمه دوم تقریبا در اکثر لحظات بازی به حریف مسلط بود. البته سیاه جامگان هم با بازی رو به جلو این فضا را برای مهاجمان پرسپولیس فراهم می‌ کرد. آنها که به قصد جبران گل ها جلو کشیده بودند، به خصوص در دقایق آخر با ضربات بنگتسون و بازی موثر کمندانی تهدید شدند. قرمزها که هفته آینده مقابل ملوان صف آرایی خواهند کرد، حالا باید به دنبال شکست طلسم بازی های خانگی باشند. طلسمی که از ابتدای لیگ برقرار است اما نمایش امروز می‌ تواند مایه امیدواری هواداران آنها باشد.

بهترین بازیکن:

فرشاد احمدزاده هافبک نفوذی پرسپولیس با یک گل و یک پاس گل موثرترین چهره تیمش در این مسابقه بود.

اتفاق ویژه:

حضور گرم هواداران مشهدی در این مسابقه کاملا امیدوارکننده بود. آنها اگرچه به تشویق پرسپولیس پرداختند و اعتنای کمی به تیم شهرشان داشتند، اما شور و حرارت خاصی به بازی دادند.



دقایق حساس:
دقیقه 1 : سانتر دیدنی رامین رضاییان روی خط 6 قدم در حالی توسط مهدی طارمی نواخته شد که در صورت ثبت گل سریع ترین گل لیگ به ثمر می رسید اما ضربه سر طارمی در موقعیت تک به تک از کناردروازه به بیرون رفت.
دقیقه 2 : یک همکاری خوب از احمدنورالهی با عالیشاه فرصت خوبی را بار دیگر برای طارمی آماده کرد اما بازهم این بازیکن موقعیت را از دست داد.
دقیقه 8 : توپ خوبی که از میانه ی میدان نصیب مهدی طارمی شد با دریبل این بازیکن همراه شد اما یک بازیکن تیم سیاه جامگان از عقب توپ را به بیرون فرستاد.
دقیقه 9 : سانتر عالی احمد نورالهی به رضاییان رسید که ضربه ی او آسمان را شکافت.
دقیقه 16 : ضربه ی احمد نورالهی از پشت محوطه جریمه به سمت سیاه جامگان در آغوش فروزان آرام گرفت.
*دقیقه 30 : ضربه قیچی مهدی طارمی روی ضربه احمدزاده از کنار دروزاه سیاه جامگان به اوت رفت .
دقیقه 24 : فرار تماشایی مهدی طارمی از میانه میدان با پاس وی به عالیشاه ادامه یافت اما مدافعان سیاه جامگان نوپ وی را دور کردند.
دقیقه 24 : شوت احمد کامدار با اختلاف زیاداز دروزاه پرسپولیس به اوت رفت.
در دقیقه 28 محسن فروزان با یک دست سانتر امید عالیشاه را دریافت کرد و مورد تشویق هواداران مشهدی قرار گرفت.
دقیقه 42 : سانتر از کنار بازیکنان سیاه جامگان توسط رضا عنایتی روی دروازه ی پرسپولیس در حالی نزدیک به یک فرصت گل در شش قدم پرسپولیس شده بود که ایمان صادقی با حضوری به موقع توپ را با مشت از دروازه بان سیاه پوشان پرسپولیس دور کرد.
دقیقه 45 : شوت عالیشاه از پشت محوطه جریمه با فاصله زیاد به اوت رفت.
دقیقه 53 : ضربه ایستگاهی ارسالی از جناح راست با دخالت مدافعان پرسپولیس سراسیمه دفع شد.
*محسن بنگر و رضا عنایتی که در سپاهان باهم، هم تیمی بودند در دقیقه 55 درگیری لفظی مختصری با یکدیگر پیدا کردند.
دقیقه 62 : سانتر امید عالیشاه به احمدزاده رسید، پاس احمدزاده برای طارمی میرفت تا او را در حالت فوق العاده گلزنی قرار دهد اما مدافعین سیاه جامگان توپ را سراسیمه به کرنر فرستادند.
دقیقه 85: ضربه سر عالی جری بنگتسون از روی خط محوطه شش قدم به زیر طاق دروازه سیاه جامگان خورد و به داخل زمین بازگشت.
دقیقه 87: جری بنگتسون روی پاس طارمی در موقعیت تک به تک با فروزان قرار گرفت اما ضربه او را دروازه‌بان سیاه جامگان به زیبایی مهار کرد.
دقیقه 87: میلاد کمندانی با یک شوت تماشایی از 25 متری دروازه‌بان سیاه جامگان را به شدت تهدید کرد که این توپ با حداقل فاصله از کنار دروازه به اوت رفت.
دقیقه 89: لوکا ماریچ موقعیت خطرناک سیاه جامگان را با دخالت به موقع خنثی کرد.
دقیقه 89: نفوذ کمندانی از جناح چپ و پاس به بیرون او با دخالت مدافعان سیاه جامگان راهی به دروازه این تیم نیافت.

در حاشیه:

* تیم سیاه جامگان در بازی مقابل پرسپولیس از پیراهن هایی شبیه یونتووس استفاده کرده است. شبیه این پیراهن قبلا برتن بازیکنان صبا بوده است.

* برخلاف انتظار نزدیک به نیمی از ورزشگاه ثامن مشهد خالی از تماشاچی است و استقبال قابل توجهی از این مسابقه به عمل نیامده است.
* در بین بازیکنان سیاه جامگان میثم حسینی، رضا عنایتی و محسن فروزان با پیراهن استقلال مقابل پرس بازی کرده اند.
* داوران مسابقه امروز پیراهن های جدیدی را به تن دارند.
* این دومین مسابقه ای است که پرسپولیسی ها در آن با پیراهن مشکی به میدان می روند.
* لوکا ماریچ مدافع اهل کرواسی در مسابقه امروز جانشین رضا نورمحمدی محروم شده است.
* پرسپولیس با سرعت عمل و تیزهوشی مهدی طارمی و امید عالیشاه بازی را تهاجمی آغاز کرده است.
* ایمان صادقی دروازه بان پرسپولیس که جانشین سوشا مکانی محروم شده، با لباسی شبیه به گلر شماره یک پرسپولیس به میدان آمده است.
* تبلیغات ورزشگاه ثامن در دوردیف آماده شده و جلوه خاصی دارد.
* فرشاد احمدزاده در دقیقه 14 اولین بازیکنی بود که به کمک داور این مسابقه اعتراض کرد.
* در دقیقه 24 همه حاضران در ورزشگاه به تشوریق مرحوم هادی نوروزی پرداختند.
* با ادامه مسابقه ، هواداران بیشتری سکوهای ثامن را به تسخیر خود درآورده اند و حالا نزدیک به سه چهارم ورزشگاه پرشده است .
*جو ورزشگاه کاملا به سود پرسپولیس است و تیم میهمان به هیچ وجه در مشهد احساس غریبی نمی کند.
*رامین رضاییان پس از گلزنی هانی فرزند هادی نوروزی را در کنار زمین در آغوش گرفت.
*محسن فروزان دروازه بان سیاه جامگان به عملکرد خط دفاعی در صحنه ی گل  که رضاییان را رها کرده بودند اعتراض داشت.
*فرهاد کاظمی برای تغییر آرایش تیمش احمدکامدار را بیرون کشید و امید سینگ را به او به زمین فرستاد. کاظمی از عملکرد کامدار راضی نبود.
* در دقیقه 63 بازی هانی نوروزی با عکس پدر سمت هواداران رفت و مورد تشویق آنها قرار گرفت .
* فرهاد کاظمی سرمربی سیاه جامگان که امید زیادی به کسب نتیجه در این مسابقه داشت، به شدت از نمایش شاگردانش عصبانی بود.
* رضا عنایتی کاپیتان سیاه جامگان در پایان مسابقه بازیکنان را برای عذرخواهی سمت هواداران مشهدی برد و به سمت آنها تعظیم کرد.
* بازیکنان پرسپولیس و برانکو ایوانکوویچ در پایان مسابقه به شدت مورد تشویق قرار گرفتند و سرمربی پرسپولیس با قراردادن دست روی سینه از آنها تشکر کرد.

منبع: ورزش3
نظرات بینندگان