arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۳۱۸۸۸
تاریخ انتشار: ۵۶ : ۱۲ - ۳۰ مهر ۱۳۹۴
اعتراف علی مرادی بعد از 14 سال:

پیشنهاد 10 میلیون دلاری ترکیه به رضازاده دروغ بود!

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 نشریه تماشاگران امروز در گزارشی از پیشنهادهای عجیب و غریب به ورزشکاران ایرانی نوشته است.

به گزارش «انتخاب»، در جدیدترین شماره این نشریه در گزارشی درباره پیشنهاد 10 میلیون دلاری ترک ها به حسین رضازاده اشاره شده است. درباره ماجرای پیشنهاد نعیم سلیمان اغلو به رضازاده برای پناهندگی و گرفتن ملیت ترکیه ای. علی مرادی از یک تاکتیک خبری سخن گفته و ان شایعه را تنها تصمیمی برای ساختن یک چهره حذاب از قهرمان 22 ساله برای مردم سخن گفته است.


در 14 سال گذشته بعضی افرادی که در آن هواپیما بودند، نقل می‌کردند پیشنهاد سلیمان اغلو به رضازاده، برای حضور در مسابقات باشگاهی این کشور بوده و هیچ ربطی به تغییر تابعیت نداشته است. اما اصل ماجرا سرانجام لو رفته است.


یکی از خبرنگارانی که در هواپیما بوده تصمیم می‌گیرد برای بالا بردن وجهه عمومی رضازاده و فشار به سازمان تربیت بدنی برای حمایت از قهرمانان، این شایعه را در رسانه‌ها مطرح کند. شایعه پیشنهاد میلیون دلاری به رضازاده، آنقدر مورد استقبال قرار گرفت که کسی جرات تکذیب آن را نداشت.


علی مرادی، رئیس فدراسیون وزنه‌برداری که در هواپیما کنار رضازاده نشسته بوده، در گفت‌وگو با «تماشاگران امروز» این روایت را تایید می‌کند: «خدا بیامرزد آن دوست خبرنگار بزرگ ما را . همکار شما را که این شایعه را ساخت. ما از مسابقات قهرمانی جهان در لهستان برمی‌گشتیم، در قسمت بیزینس هواپیما نعیم سلیمان اغلو که خودش از بلغارستان به ترکیه پناهنده شده، آمد کنار رضازاده و با هم ترکی صحبت کردند. پرسیدیم ماجرا چیست؟ گفت پیشنهاد داده بیا در مسابقات باشگاهی اینجا شرکت کن و وزنه بزن. بعضی دوستان ماجرا را فهمیدند، گفتند ما آن را برمی‌داریم فلان جور تعریف می‌کنیم. هر چقدر گفتم نکنید آقا، چرا واقعیت را وارونه می‌کنید؟ گوش ندادند. این خبرنگار بزرگ که اخیرا در آمریکا فوت کرده‌اند، اما خیلی از خبرنگارانی که آنجا بودند خدا را شکر هنوز زنده و سلامت هستند. گفتم ظرفیت آدم‌ها را ببینید بعد برای‌شان داستان بسازید. بعد از آن ماجرا بتی از این آدم ساخته شد. می‌گفتند قرار بوده پولی در حد نصف ترکیه بدهند و رد کرده، آن‌وقت چند سال بعد رفت با 200 میلیون تبلیغات ماهواره ای کرد.»

*ورزش سه
نظرات بینندگان