arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۳۲۰۱۲
تاریخ انتشار: ۴۱ : ۲۱ - ۳۰ مهر ۱۳۹۴

آخرین وضعیت بیماری کرونا و وبا در میان حجاج ایرانی

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

حسن قاضی‌زاده هاشمی شامگاه پنجشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به درخواست وزیر بهداشت عراق برای دریافت کلر از ایران اظهار کرد: چند تن کلر به این کشور داده شده تا در امور بهداشتی مورد استفاده قرار گیرد.

وی ارائه کلر را برای مقابله با بیماری وبا اعلام و اضافه کرد: بقیه راه‌های مقابله با بیماری وبا توصیه و رعایت نکات بهداشتی است و زائران عتبات می‌دانند که نباید از غذاهای نامطمئن استفاده و در عین حال از آب‌های بسته‌های استفاده کنند.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی تاکید کرد: فکر نمی‌کنم مشکل خاصی در مورد بیماری وبا وجود داشته باشد و شستشوی مرتب دست‌ها کمک شایان توجهی به پیشگیری از ابتلا به این بیماری می‌کند.

هاشمی با تاکید بر اینکه تا کنون موردی از ابتلا به بیماری کرونا در بین حجاج مشاهده نشده است، ادامه داد: مراقبان بهداشتی مراقبت موارد مشکوک هستند.

وی تاکید کرد: موارد مشکوک به بیماری کرونا در قرنطینه هستند و اگر این بیماری‌ها قطعی شود باید به سازمان بهداشت جهانی گزارش شود.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه مسئولان بهداشتی عربستان از مصدومان بستری در بیمارستان‌های عربستان پرستاری و مراقبت خوبی انجام داده‌اند، در این رابطه بی کفایتی دیگر مسئولان همواره دامن مسئولان بهداشتی را می‌گیرد که در این مورد هم وزیر بهداشت عربستان درگیر شده است.


منبع: مهر
برچسب ها: کرونا ، وبا ، قرنطینه ، حجاج
نظرات بینندگان