arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۳۲۲۷
تاریخ انتشار: ۳۵ : ۱۲ - ۲۱ فروردين ۱۳۹۰

اعتراف اجباری در تلویزیون به سبک قذافی؛ من عضو القاعده هستم...

یک زن به نام فاطمه گفت : انها از کودکان بسیار کم سن وسال و افراد مسن به عنوان سپر انسانی استفاده می کردند .
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
شماری از زنان فراری در لیبی گزارش دادند دوستان و اشنایان انها که ربوده شده بودند با حضور در تلویزیون لیبی به عضویت در القاعده اذعان کردند .
 
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری انتخاب به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره انگلیسی ؛ براساس گزارش های منتشر شده ، حمله هوایی ناتو به جنوب مصراته خسارت وارد کرد و بیم آن می رود که بحران انسانی در این شهر محاصره شده درحال شکل گیری باشد .
 
چند هفته ی پیش بیشتر جنگجویان مخالف حکومت، در لیبی زندگی عادی و معمولی خود را داشتند اما اکنون بسیاری از خانوادهها از هم پاشیده اند.

سوتِرتِن ؛ خبرنگار الجزیره انگلیسی ؛ با شماری از زنان و کودکان در لیبی که گرفتار بحران شدند گفتگو کرد .

در گزارش سوتِرتِن محوطه یک دانشگاه در بنغازی نشان داده می شود که به سکونتگاه شمار زیادی از زنان و کودکان فراری از اجدابیه تبدیل شده است .
 
بسیاری از این زنان ، همسران و برادران خود را در شهر اجدابیا تنها گذاشتند تا انها در برابر نیروهای معمر قذافی نبرد کنند .
 
خبرنگار افزود : در این گزارش چهره ی این زنان و کودکان به وضوح نشان داده نمی شود چون من به انها قول دادم چهره شان نشان داده نشود . جامعه ی لیبی جامعه ای محافظه کار است و زنان به ندرت صحبت می کنند اما این زنان دوست دارند مشاهدات خود را قبل از فرار کردن بگویند .
 
یک زن به نام فاطمه گفت : انها از کودکان بسیار کم سن وسال و افراد مسن به عنوان سپر انسانی استفاده می کردند .

خبرنگار گفت: زنانی که از اجدابیه فرار کردند به شهر بنغازی امدند که امنیت نسبتا بیشتری دارد .

این زنان فرار کردند چون نیروهای قذافی دوستان و همسایگان این زنان را از خیابان های اجدابیه ربودند درحالیکه هنوز هم مشخص نیست بر سر این زنان چه امده است ؟
 
این زنان می گویند برخی از دوستان خود را دیدند که در تلویزیون دولتی لیبی به اجبار اعتراف کردند عضو القاعده هستند ، درحالیکه این زنان عضو القاعده نیستند و حتی شورشی هم نیستند .
 
 یکی از این زنان گفت: پیر زنی را می شناسد که در اجدابیا ربوده شده بود ، پسران این پیر زن نمی دانستند که او زنده است یا خیر به همین علت برای وی مراسم عزاداری برگزار کردند اما ما این پیر زن را در تلویزیون دولتی دیدیم که کاغذ نوشته ای در دست داشت و شعار می داد
نظرات بینندگان