arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۳۳۰۹
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۵۴ : ۰۹ - ۲۲ فروردين ۱۳۹۰

حسنی مبارک: من قرباني اين حملات ظالمانه شدم!

رئيس جمهور سابق مصر آمادگي خود را براي همكاري با دادستان كل اين كشور در زمينه‌ي انجام هر گونه تحقيقات درخصوص ثروت و دارايي‌هاي خود و خانواده‌اش چه در داخل و چه در خارج از مصر اعلام نمود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رئيس جمهور سابق مصر آمادگي خود را براي همكاري با دادستان كل اين كشور در زمينه‌ي انجام هر گونه تحقيقات درخصوص ثروت و دارايي‌هاي خود و خانواده‌اش چه در داخل و چه در خارج از مصر اعلام نمود.

به گزارش خبرگزاري انتخاب به نقل از ایسنا، حسني مبارك، رييس جمهور سابق مصر در اولين پيام صوتي‌اش پس از كناره‌گيري از قدرت كه از شبكه العربيه منتشر شد، اعلام كرد: من و خانواده‌ام در معرض حملات ظالمانه و ادعاهاي باطل قرار گرفتيم كه با هدف خدشه وارد كردن به وجهه من، مواضع و عملكرد نظامي و سياسي بوده است كه در طول دوران مسئوليتم به خاطر مصر و مصري‌ها چه در زمان جنگ و چه در زمان صلح صورت دادم.

حسني مبارك در ادامه مدعي شد: من قرباني اين حملات ظالمانه شدم. من به خاطر منافع كشور و مصري‌ها از پست خود به عنوان رئيس جمهور كناره گيري كردم چرا كه منافع كشور را در نظر گرفتم!

وي ابراز اميدواري كرد كه مصر و مصري‌ها در مرحله‌ي آينده موفق باشند.

رئيس جمهور سابق مصر تاكيد كرد: من تمام عمر خود را صرف خدمت به كشور كردم و در برابر اين حملات و افتراها سكوت نمي‌كنم. من طي هفته‌هاي گذشته منتظر بودم كه از كل كشورهاي جهان اين واقعيت به دادستان كل اعلام شود كه من هيچ گونه حساب بانكي نقدي، زمين يا دارايي‌هاي ديگر در خارج ندارم.

وي خاطرنشان كرد: من و همسرم همواره موافقت خود را در خصوص افشاي تمام دارايي‌هاي خود در خارج داشتيم و همواره تاكيد كرده‌ايم كه ما تنها در داخل بانك‌هاي مصر حساب داريم.

رئيس جمهور سابق مصر ادامه داد: من موافقت خود را با هر گونه مكاتبه‌اي كه دادستان كل بتواند از طريق وزارت خارجه با وزارت خارجه كشورهاي ديگر داشته باشد و مراتب قانوني براي شناسايي دارايي‌هاي خانوادگي ما را اتخاذ كند، اعلام مي‌كنم تا براي همه كذب اين ادعاها كه از سوي رسانه‌ها و روزنامه‌هاي داخلي و خارجي درباره‌ي اموال و زمين‌هاي من و خانواده‌ام در خارج منتشر مي‌شود، روشن شود.

وي افزود: در صورت انجام تحقيقات مشخص خواهد شد كه ما هرگز از قدرت و نفوذ به طور غير قانوني سوء استفاده نكرده‌ايم.در پايان تحقيقات و در صورت تاكيد بر اينكه ما هيچ گونه اموال و دارايي‌ در خارج نداريم من تمام حقوق قانوني خود را حفظ مي‌كنم و عليه كساني كه سعي در خدشه وارد كردن به وجهه من و خانواده‌ام در داخل و خارج داشتند وارد عمل خواهم شد.

در نخستين واكنش به اين سخنراني، دادستان كل مصر اعلام كرد: اين پيام صوتي هيچ تاثيري بر روند تحقيقات نخواهد گذاشت.

وي تاكيد كرد كه مبارك و دو پسرش به منظور انجام تحقيقات در خصوص حمله به تظاهركنندگان احضار خواهند شد.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۱:۰۸ - ۱۳۹۰/۰۱/۲۲
0
0
آقاي مبارک همين که از قدرت کناره گيري کرد باعث احترام است.

اميدوارم سرنوشتش مثلهويدا نشود. ....
نظرات بینندگان