کد خبر: ۲۳۴۴۹۴
تاریخ انتشار: ۰۰ : ۱۸ - ۱۳ آبان ۱۳۹۴
نماینده ولی فقیه در سپاه:

دولتمردان، این پیام را بشنوند «می میریم سازش نمی پذیریم» / «نفوذ» به معنای ورود دشمن در جمع تصمیم گیران است/ امروز مرز ما ساحل مدیترانه است

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران اشاره به زمینه های نفوذ آمریکا گفت: عدم توجه به مرزبندی های عقیدتی و تکلیفی یکی از زمینه های نفوذ است؛ مجلس، دولت و قوه قضاییه در برابر فرامین رهبر معظم انقلاب تکلیف دارند، شرایط امروز بسیار حساس است و دولتمردان باید این پیام را از ملت بشنوند که می جنگیم می می میریم سازش نمی پذیریم.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
دولتمردان، این پیام را بشنوند «می می میریم سازش نمی پذیریم» / نفوذ به معنای ورود دشمن در جمع تصمیم گیران است / امروز مرز ما ساحل مدیترانه است
نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران اشاره به زمینه های نفوذ آمریکا گفت: عدم توجه به مرزبندی های عقیدتی و تکلیفی یکی از زمینه های نفوذ است؛ مجلس، دولت و قوه قضاییه در برابر فرامین رهبر معظم انقلاب تکلیف دارند، شرایط امروز بسیار حساس است و دولتمردان باید این پیام را از ملت بشنوند که می جنگیم می می میریم سازش نمی پذیریم.

به گزارش «انتخاب»، حجت الاسلام والمسلمین علی سعیدی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پیش از ظهر امروز در تجمع عظیم راهپیمایان 13 آبان شهر مقدس قم که در صحن امام رضا(ع) حرم بانوی کرامت برگزار شد، با اشاره به برنامه های آمریکا در خاورمیانه گفت: هدف آمریکا توسعه رژیم صهیونیستی، تسلط برجریان ها، جلوگیری از خیزش ها در منطقه و مهار ایران یعنی عدم محوریت ایران در منطقه، منتفی شدن چرخه سوخت و قطع ارتباط با حزب الله، فلسطین و عراق است.

وی افزود: آمریکایی ها 3 راهبرد را برای تحقق اهداف خود دنبال کردند که یکی از آن ها راهبرد نظامی بود، از این رو راه اندازی جنگ بالکان، جنگ اول و دوم عراق و جنگ افغانستان در همین راستا و مسیر ایجاد شده است.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان این که از سال 2008 رویکرد مستقیم نظامی آمریکا به جنگ نیابتی تغییر کرد، اظهار داشت: دومین راهبرد آمریکا برای ضربه زدن راهبرد فرهنگی و تهاجم فرهنگی بود، سومین راهبرد دشمن نیز رابهرد دیپلماسی است که شامل اقناع، تشویق و تهدید می شود.

وی ادامه داد: در راهبرد نظامی دشمن 94 ماه با جمایت از صدام بر ملت ایران فشار و هزینه های سنگینی را تحمیل کرد اما شجاعت و استقامت رهبری و ملت سبب شد تا استکبار با شکست جدی در راهبرد نظامی مواجه شود.

حجت الاسلام والمسلمین سعیدی با بیان این که دشمنان به صورت تمام عیار تحریم ها را بر ایران تحمیل کردند، ابراز داشت: دشمن با فشار و حربه تحریم درصدد بود ملت ایران را از پای درآورد و زمینه را برای مقابله و ایستادگی ملت در برابر انقلاب فراهم کنند اما ملت ولایتمدار ایران تحریم را پشت سر گذاشت.

وی عنوان کرد: ارتقا فناوری هسته ای و رسیدن به غنی ساری 20 درصد و 19 هزار سانتریفیوژ حاصل مقاومت ملت در برابر تحریم های ظالمانه بود، نه تنها ملت ایران در برابر راهبرد تحریم دشمنان تسلیم نشد بلکه دستاوردهای بسیاری را کسب کرد.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران خاطرنشان کرد: راهبرد سوم آمریکا تعامل است، امروزه با توجه با شرایط خاص منطقه و جهان تبعیت کامل از رهبر معظم انقلاب به عنوان ناخدای کشتی انقلاب در تلاطم حوادث بسیار مهم و واجب است و با تمام وجود باید به تدابیر رهبری توجه کرد.

وی اضافه کرد: همه راهبردهای دشمن برای براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است، از آن جایی که آمریکا به این نتیجه رسید که گزینه نظامی هیچ تأثیری ندارد دست به دامان و حاضر به مذاکره شد، جان کری گفته بود اگر مذاکرات به جایی نرسد ساختار تحریم ها به هم می ریزد.

حجت الاسلام والمسلمین سعیدی با بیان این که دشمن برای جلوگیری از گسترش فناوری و تکنولوژی پا به مذاکرات گذاشت، گفت: جلوگیری از نفوذ و قدرت منطقه ای ایران از دیگر اهداف دشمن برای تعامل و مذاکره بود؛ اگر روزی مرز کشور شلمچه بود امروز مرز ما ساحل مدیترانه است.

وی با اشاره به اهداف آمریکا از تعامل افزود: پذیرش بخشی از خواسته های ایران لازمه تعامل است، جلوگیری از گسترش توان هسته ای، ایجاد زمینه مذاکره و حرکت به سوی فرا هسته ای، ایجاد زمینه نفوذ در ابعاد گوناگون از مهم ترین اهداف آمریکا از تعامل است.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران با بیان این که در ماه های اخیر رهبر معظم انقلاب 70 بار از واژه نفوذ استفاده کردند، اظهار داشت: این مسأله نشان دهنده اوج نگرانی ایشان است؛ از دیگر اهداف آمریکا از تعامل فتح بازار ایران، حذف حزب الله از صجنه، جدایی ایران از جبهه مقاومت، عدم حمایت از فلسطین، عراق و یمن است.

وی ادامه داد: چانه زنی امروز دشمن برای خدشه وارد کردن به اقتدار، عزت ملی و محور مقاومت است؛ آمیکا می خواهد اقتدار و الگو بودن ایران را در میان جهانیان بشکند چون ملت ایران توانسته زمینه بیداری بسیاری از کشورها را فراهم کند؛ روزی اگر رییس جمهور آمریکا اراده می کرد می توانست مسؤولان ایران و کشورها را تغییر دهد اما امروزه پس از 5 سال که با تمام وجود برای تغییر حکومت در سوریه تلاش کردند با شکست مواجه شدند.

حجت الاسلام والمسلمین سعیدی با بیان این که محور مقاومت رهبر و ملت ایران است که در برابر تمام قلدری های استکبار ایستادگی می کنند، ابراز داشت: ما در عراق، یمن، لبنان و عراق نفوذ داریم که به هیچ قیمتی حاضر به معامله آن نیستیم.

وی عنوان کرد: مهم ترین هدف آمریکا در مذاکرات و تعامل نفوذ است؛ یکی از گام های آمریکا برای نفوذ تغییر در دستگاه محاسباتی است، یعنی دشمن می خواهد در سیستم اجرایی کشور این تغییر را به وجود آورد که هزینه ایستادگی پای انقلاب بیش از فایده آن است.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران خاطرنشان کرد: در جریان مقاومت در برابر دشمن ملت ایران به دستاوردهایی رسید که در طول هزار سال قابل دستیابی نبود، تقویت شبکه حامیان غرب در ایران از برنامه های آمریکا است که در این زمینه خانم کلینتون گفته بود از این که نتوانستیم به اصلاح طلبان کمک کنیم پشیمان هستیم.

وی اضافه کرد: از دیگر برنامه های دشمن تغییر ذائقه ملت ایران است از این رو رهبر معظم انقلاب هشدار دادند که برخی در حال تنفر زدایی و بزک کردن چهره آمریکا هستند؛ بنابراین باید در برابر نقشه های بسیار دشمن هوشیار بود.

حجت الاسلام والمسلمین سعیدی به ابعاد نفوذ دشمن در کشور اشاره کرد و گفت: نفوذ اقتصادی یکی از ابعاد به شمار می رود که فتح بازار یکی از برنامه های آن است، باید دانست که دشمن به ایران تکنولوژی نمی دهد ایران در صنعت خودرو که وابسته بوده توانسته از پیکان به پراید برسد اما در موارد مستقل از توپخانه به موشک بالستیک رسیده است.

وی با اشاره به نفوذ سیاسی دشمن افزود: نفوذ سیاسی به معنای ورود دشمن در جمع تصمیم گیران و تصمیم سازان از طریق شکل دهی سازمان رأی است که مردم باید هوشیار باشند،نفوذ فرهنگی دشمن نیز بسیار خطرناک است.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران با بیان این که انقلاب های توحیدی از طریق استحاله فرهنگی ساقط شدند، اظهار داشت: تهاجم فرهنگی نیاز به دقت و حساسیت دارد، امروزه 170 شبکه شبکه فارسی زبان برای تئوریزه کردن فرهنگ غربی در حل فعالیت هستند.

وی با اشاره به زمینه های نفوذ ادامه داد: عدم توجه به مرزبندی های عقیدتی و تکلیفی یکی از زمینه های نفوذ است؛ مجلس، دولت و قوه قضاییه در برابر فرامین رهبر معظم انقلاب تکلیف دارند، شرایط امروز بسیار حساس است و دولتمردان باید این پیام را از ملت بشنوند که می جنگیم می می میریم سازش نمی پذیریم.

حجت الاسلام والمسلمین سعیدی با بیان این که آنچه که از تدبیر رهبری استفاده می شود این است که در مسأله هسته ای به صورت مشروط عبور کردیم، ابراز داشت: ملت ایران به صورت متحد و با شرایطی که رهبر انقلاب فرمودند باید مطالبات خود را روشن کنند.

وی عنوان کرد: ملت و قوای سه گانه باید واحد و متحد در برابر اهداف فراهسته ای آمریکا با قوت و استحکام بایستند تا جلوی نفوذ آمریکا گرفته شود
نظرات بینندگان