arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۳۴۸۸
تعداد نظرات: ۱۰ نظر
تاریخ انتشار: ۴۰ : ۱۴ - ۲۴ فروردين ۱۳۹۰
تشکیلاتی فراماسونری در کشور در حال شکل گرفتن است

مصباح یزدی: کسانی درصدد فتنه هستند که خود آنها را پرورش داده ایم/ رشد نفوذی ها در بین خودی ها

دبير كل جبهه پيروان خط امام و رهبري، تصريح كرد: اصولگرايان بايد با فهرست واحد در انتخابات حضور پيدا كنند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :  «خطری که من احساس می‌کنم شدیدترین خطری است که تا به حال اسلام را تهدید کرده است و آن هم از سوی نفوذی‌هایی است که در بین خودی‌ها در حال رشد هستند.»


به گزارش سرویس سیاسی خبرگزاری انتخاب، رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) در دیدار با جمعی از مسئولان شورای عالی زنان با اشاره به نعمت پیروزی انقلاب اسلامی و رهبری حضرت امام خمینی(ره) و جانشین شایسته‌اش گفت: امروز بیش از سه دهه از انقلاب اسلامی می‌گذرد و فعالیت‌های بسیار زیادی در نظام صورت گرفته و گاه باعث بهت جهانیان شده است، اما هنوز تا رسیدن به نقطه ایده‌آل فاصله بسیاری داریم.

حجت الاسلام مصباح یزدی که در سالن تشریفات مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) سخن می گفت با بیان این‌که نواقص و مشکلاتی در این سه دهه باعث شده تا به اسلام ناب نرسیم ادامه داد: باید مسایل را به صورت ریشه‌ای حل کرد و مشکلات و نواقصی را که جلوی تحقق این امر را گرفته‌اند شناسایی و در جهت رفع آنها برآمد.

وی با اشاره به وجود دو مشکل در بعد شناخت و بینش گفت: به اسلام باید به عنوان یک مجموعه ارگانیک نظر کرد، یعنی بدانیم اسلام مجموعه‌ای است که اعضایش تأثیر و تأثر متقابل در یکدیگر دارند و همه اعضای آن زمینه رسیدن به هدف واحد را فراهم می‌کنند.

مصباح یزدی اولین مشکل را عدم این نوع بینش در کشور دانست و گفت: متأسفانه این نگرش که همه بخش‌های اسلام مانند پیکره واحدی است که تنها رشد در یک بخش نمی‌تواند راهگشا باشد، در کشور ما و دیگر کشورها جانیفتاده است.

عضو خبرگان رهبری در توضیح مطلب فوق ادامه داد: این که می‌گوئیم اسلام جامع بوده و همه چیز از فرهنگ و اقتصاد گرفته تا حقوق و سیاست در آن وجود دارد، نه بدان معناست که هرکدام بخش مستقلی است، بلکه همه این بخش‌ها به هم پیوسته و در یکدیگر تأثیرگذارند.

حجت الاسلام  مصباح یزدی با اشاره به اینکه هر بخش از اسلام دارای لایه‌های مختلف است، دومین مشکل را نگاه سطحی به اسلام دانست و اظهار داشت: اگر به لایه‌های عمیق آن توجه نکنیم چه بسا در درازمدت دین را از بین ببریم، چرا که نگاه سطحی به اسلام مانند درختی است که ریشه‌ای ندارد.

رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) در ادامه به عنوان نمونه به مسأله ولایت‌فقیه اشاره کرد و گفت: حتی در بین مسئولان نیز کسانی که واقعا ولایت‌فقیه را شناخته و بدان اعتقاد دارند کم‌اند و حتی عده‌ای معتقدند این‌که یک روحانی آن هم به حکم دین در رأس مسائل کشور قرار بگیرد، امری اشتباه است.

وی افزود: با وجود این مشکلات، اگر هزار بار درباره حقوق زن تحقیق و اجتهاد کرده و مراجع هم نظر بدهند، ولی مسئولان کشور به آن اعتقاد نداشته باشند اصلا تصویب و اجرا نخواهد شد و حتی قوانینی بوده است که با رأی قاطع تصویب شده وشورای نگهبان نیز تأیید کرده، اما از آنجا که مطابق میل مجریان نبوده، متروک مانده است.

حجت الاسلام مصباح یزدی ادامه داد: پس مشخص می‌شود آنچه اهمیت دارد تقویت اعتقاد قلبی مردم و مسئولان به اسلام است که در این صورت حاضرند تا پای جان برای آن ایستادگی کنند.

وی با اشاره به لزوم فعالیت و تلاش در دو جهت فکری ادامه داد: اول آنکه اسلام به طور کامل در نظر گرفته شود و تجزیه نشود، چرا که اگر مثلا مسأله حقوق زن حل شود و دیگر بخش‌های اسلام اجرا نشود، اثری نخواهد بخشید و باز هم ضعف وجود خواهد داشت.

در دورن جامعه ما تشکیلاتی فراماسونری در حال شکل گرفتن است
عضو خبرگان رهبری خاطر نشان کرد: اگر روزی مسئولینی بر سرکارآیند که در ابدی بودن احکام اسلام تشکیک کنند ـ همان‌گونه که در دوره‌ای چنین شد ـ اساس اسلام زیر سئوال می‌رود و جایی برای بحث‌هایی مانند حقوق زن در اسلام و غیره باقی نمی‌ماند.

وی ادامه داد: دومین فعالیتی که باید صورت گیرد پی بردن به عمق اسلام و عقیده قلبی نسبت به آن به ویژه در مسائل اعتقادی، و عمل به اسلام است.

حجت الاسلام  مصباح یزدی با هشدار به مسئولان گفت: امروزه در دورن جامعه ما تشکیلاتی فراماسونری در حال شکل گرفتن است، و همان‌طور که در دوران مشروطه، فراماسونری با شعار قرآن و اسلام پیش آمد، امروز نیز فراماسونری با شعارهای انقلاب و اسلام جلوه می‌کند و تحت پوشش آن حرف خود را بیان می‌کند، یعنی قالب را حفظ و محتوا را عوض می‌کند.

اگر تنبلی کنیم می‌بینیم همان کسانی فتنه را آغاز کرده‌اند که خود پرورش داده‌ایم
وی ادامه داد: چگونه کسی که در عمرش با عالمی ارتباط نداشته و علاوه بر آن هر روز ضربه‌ای به اسلام می‌زند، می‌تواند برای اسلام مفید باشد، و معلوم نیست چه شده که برخی نیز به آن‌ها دل بسته‌اند!

استاد اخلاق حوزه علمیه قم گفت: اگر تنبلی کنیم زمانی از خواب غفلت بیدار می‌شویم که تیرگی فتنه همه جا را فراگرفته است و می‌بینیم همان کسانی فتنه را آغاز کرده‌اند که خود پرورش داده‌ایم. این عزل و نصب‌ها از کجا در می‌آید؟ این حرف‌های ملی‌گرایانه و مکتب ایرانی، آن هم در زمانی که نهضت اسلامی در جهان اسلام در حال شکل‌گیری است، برای چیست؟ ملی گرایی و دم زدن از مکتب ایرانی با چه انگیزه‌ای می‌تواند صورت بگیرد؟

این متفکر اسلامی افزود: اگر روزی از ما بپرسند چرا برای تساوی ارث زن و مرد کاری نکردید شاید بتوانیم عذری بیاوریم، ولی اگر به ما بگویند چرا اساس اسلام را حفظ نکردید چه عذری می‌توانیم بیاوریم؟!

نفوذی‌هایی در بین خودی‌ها در حال رشد هستند
حجت الاسلام   مصباح یزدی با اشاره به تاریخ صدر اسلام گفت: همان کسانی که از اصحاب رسول خدا صلی‌الله‌علیه‌وآله بودند پس از رحلت ایشان علی علیه‌السلام را خانه‌نشین کردند، و بنی‌امیه که با نام اسلام بر سرکار آمدند کاری کردند که بر همه منابر به لعن علی علیه‌السلام می‌پرداختند و مجاهدان و یاران پیامبر صلی‌الله‌علیه‌وآله نیز اعتراضی نکردند؛ پس جای تعجب نیست اگر برخی از یاران امام، روزی علیه اسلام و انقلاب به پا خیزند (همانگونه که سران فتنه گذشته این چنین کردند)، و جای تعجب نخواهد بود اگر برخی از کسانی که امروز دم از رهبری می‌زنند و از یاران رهبری هستند، فردا فتنه بزرگ‌تری را به وجود آورند.

رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) ادامه داد: خطری که من احساس می‌کنم شدیدترین خطری است که تا کنون اسلام را تهدید کرده است و آن هم از سوی نفوذی‌هایی است که در بین خودی‌ها در حال رشد هستند.

حجت الاسلام  مصباح یزدی در پایان، طول عمر رهبر شایسته و مدبر نظام اسلامی را از خداوند مسألت کرد و گفت: بزرگ‌ترین نعمتی که برای حفظ اسلام به آن امید داریم، وجود مقام معظم رهبری است.

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱۰
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۵
ناشناس
|
SWITZERLAND
|
۱۷:۱۲ - ۱۳۹۰/۰۱/۲۴
1
20
آقای مصباح در زمان امام تو کجا بودی؟ حالا چی شده که نخودی هر آشی شده ای؟ تو کی هستی که مردم را به خودی و غير خودی تقسيم ميکنی؟ بگو اينها که اکنون در پنهان وآشکار دولت دستشان است ،چند نفرشان از زير مجموعه های شما نيستند. ....
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۷:۳۱ - ۱۳۹۰/۰۱/۲۴
0
19
مردم را گیج کردید. یک روز می گویید فلانی انقلاب را زنده کرد. دو روز بعد همان فرد به اسلام ضربه زده. در کدام کشور این قدر تغییرات زود بزود صورت می گیرد؟
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۲:۴۰ - ۱۳۹۰/۰۱/۲۴
0
8
استاد كه بد باشه شاگردم همين ميشه ديگه البته استدلال شما بود
ناشناس
|
NETHERLANDS
|
۰۷:۴۷ - ۱۳۹۰/۰۱/۲۵
0
4
حضرت آیت الله ساعت خواب!!!!!!
محمد
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۲:۴۳ - ۱۳۹۰/۰۱/۲۵
0
9
چه فتنه ای بالاترکه امروزبی لیاقت ها ودروغگویان برمسندتدبیروخادمان........
reza
|
TURKEY
|
۲۰:۳۵ - ۱۳۹۰/۰۱/۲۵
3
4
با سلام و احترام...جناب اقای مصباح بنده قبلا و مکرر خدمتان عرض کردم که فتنه اینها هستند اینقر این دست ان دست کردید که الان فرهنگ ایرانی در میان نسل جدید بشدت در حال رخنه و پیشرفت است و گفتم و نوشتم که ان روز را میبینم که در ایران اثری از اثار مسجد و زیارتگاه ها نماند و همه را تخریب کنند و مردم از ترس اینها در خفا نماز بخوانند ...و گناه اینها مستقیم به گردن مسئولینی است که بخاطر چند رای و مصالحه انقلان این دست و ان دست کردند ..... عزیزان فردا خیلی دیر است
پاسخ ها
ناشناس
| UNITED STATES |
۰۸:۳۶ - ۱۳۹۰/۰۱/۲۷
برو بابا دلت خوشه. فرهنگ ایرانی مشکلش چیه که ازش می ترسید
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۹:۴۴ - ۱۳۹۰/۰۱/۲۷
0
4
حضرت آيت ا... آقاي مصباح يزدي
آيا شما واقعا طرفدار امام و انقلاب و نگران راه ايشان هستيد؟
حضرت عباسي شما اساسا چيزي به اسم جمهوري اسلامي را قبول داريد؟ واقعا حضرتعالي چه مدلي از حكومت در اسلام را باور داريد؟ آيا اساسا تشكيل حكومت به نام اسلام در غيبت حضرت حجت را مي پذيريد؟
آيا تعريف و تمجيدهاي بي حد و حصر شما از يك انسان كه براي من هم بسيار محترم است درست است؟ چه منظوري از اين تعاريف بسيار غلو آميز داريد؟
هزينه هاي سنگين موسسه شما(موسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني) و حوزه علميه اي(حقاني) كه گفته مي شود در آن طلبه هايي با شالوده فكري خودتان تربيت مي كنيد، از كجا مي آيد؟ (شما كه مرجع نيستيد تا وجوهات شرعيه دريافت كنيد و موسسه دولتي هم نيست كه حق دريافت بودجه از دولت داشته باشد) و آيا شرعا به خود اجازه مصرف اموال مسلمين را آن هم بدون اذن آنان داريد؟ اگر از طرف مرجعي مجوز داريد يا حمايت مي شويد، بفرماييد.
حضرتعالي آيت ا... هستيد و در فقه شيعه كسي نمي تواند يك آيت ا... را (تا مادامي فساد آشكار نكرده باشد) بازخواست نمايد و علي الاصول افراد عادي اصلا نمي توانند شما را بازخواست نمايند. اما فراموش نكنيد نصيحت آن شهيد بزرگوار(ژويا شهيد بهشتي ره) را كه فرمودند:
"آقاي مصباح شما با اين رويه فقط تعدادي طلبه تندرو و خشن تحويل جامعه خواهيد داد."
و شما همچنان به رويه خود ادامه مي دهيد. تا جايي كه هنوز هم در بين انديشمندان مطرح و مقبول جاي مشخصي براي خود نداريد و علي رغم تلاش و برنامه ريزي وسيع و هزينه هاي كلان تان معهذا همچنان در كسب رياست خبرگان موفق نبوده ايد.
آيا درست است كه حضرتعالي فرموده ايد: "راي مردم يعني چه مردم بهائم و يا دوابند"
و سوال آخر اينكه گويا حضرتعالي نمايندگي خبرگان را از تهران داريد؟ شما كه ساكن قم بوده و همه فعاليت هايتان در قم است، چرا نماينده تهران شده ايد؟ (درست بر عكس علي آقاي لاريجاني كه ساكن و فعال در تهران بوده و كاندي
پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۶:۵۹ - ۱۳۹۰/۰۱/۲۸
مطالب بسيار خوب و روشنگري داشتيد بعلاوه اينكه بهتر است حضرت آيت اله از سوابق مبارزاتي شان در جمهوري اسلامي هم توضيحي بفرمايند زماني كه حضرت امام (ره) مبارزه ميكزدند و بعد از انقلاب در زمان حيات ايشان چه كار ميكردند؟ نكنه مثل آرتيست اخراجي هاي 1 براي سلامتي مبارزين و رزمندگان دعا ميكردند؟
عموآریا
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۸:۵۴ - ۱۳۹۰/۰۱/۲۸
0
1
عمو هرچی هستیم دست پرورده های خودتون هستیم ... کتابهای شما رو خوندیم. تو مدرسه حرفهای شماها رو چپوندن تو مغزمون ... از خودت بپرس چرا اینجوری شدیم!
نظرات بینندگان