کد خبر: ۲۳۵۰۶۷
تاریخ انتشار: ۴۲ : ۱۸ - ۱۶ آبان ۱۳۹۴

درخواست ترکیه برای افزایش واردات گاز از ایران

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران با بیان اینکه زمستان امسال، متفاوت و غیرقابل پیش بینی است، گفت: اکنون روزانه حدود 31 میلیون مترمکعب گاز به ترکیه صادر می شود اما آنکارا درخواست کرده است به دلیل افزایش سرمای هوا، میزان صادرات به این کشور افزایش یابد.

منوچهر طاهری گفت: «در حال حاضر روزانه حدود 31 میلیون مترمکعب گاز به ترکیه صادر می شود که البته این کشور درخواست کرده است که به دلیل افزایش سرمای هوا میزان صادرات به این کشور افزایش یابد».

مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران با بیان اینکه روزانه حدود 27 میلیون مترمکعب گاز نیز از ترکمنستان وارد کشور می شود، اظهار داشت: «در صورت تشدید سرمای هوا، میزان واردات گاز از این کشور افزایش خواهد یافت که البته حداکثر 30 تا 31 میلیون مترمکعب خواهد بود».

وی درباره منابع تامین گاز کشو نیز گفت:« ٥١ درصد گاز کشور از میدان پارس جنوبی تامین می شود و پس از آن مخازن نار و کنگان، پارسیان و خانگیران در رتبه های بعدی قرار دارند».

طاهری با اشاره به وضعیت تولید گاز کشور، گفت:«در سال گذشته، ٢٠٢ میلیارد مترمکعب گاز در کشور تولید شده که با احتساب گاز وارداتی، این مقدار به ٢٠٧ میلیارد مترمکعب رسیده است».منبع: اقتصادنیوز

نظرات بینندگان