کد خبر: ۲۳۵۰۹۵
تاریخ انتشار: ۳۲ : ۲۰ - ۱۶ آبان ۱۳۹۴
کارشناس داوری فوتبال ایران :

داوران در این فصل از نظر بدنی ضعیف هستند/عذرخواهی داورها عذر بدتر از گناه است

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
کارشناس داوری فوتبال ایران می گوید تیم داوری بدون اجازه مسئولان حق مصاحبه ندارند.

یداله جهانبازی داور بازی پرسپولیس و ذوب آهن به خاطر اشتباهش از پرسپولیسی ها عذرخواهی کرد.اما او در اعلام نظری عجیب کمک داور اول بازی را مقصر دانست و گفت که میرزابیگی اطلاعات اشتباه به او داده است.

حیدر سلیمانی کارشناس داوری فوتبال درباره اظهار نظر اخیر یداله جهانبازی درباره اینکه کمک داور نظر اشتباه به او داد گفت:« نکته اول اینکه در کتاب قانون داوری قید شده که کمک داور زمانی می تواند به داور کمک کند که به صحنه بازی دید بهتری نسبت به او داشته باشد. در بازی پرسپولیس و ذوب آهن کمک داور صحنه را به خوبی ندید و نباید به قاطعیت اعلام نظر می کرد. نکته دوم اینکه آقای جهانبازی نسبت به صحنه دور بود و نتوانست صحنه را خوب ببیند ولی بلافصله تصمیم به اخراج می کند.اشتباه او کاملا تاثیر گذار بود و پرسپولیس هم دروازه بان خود را از دست داد و هم محسن مسلمانی که بهترین بازیکن این تیم در دربی بود. »

سلیمانی درباره اینکه این روزها داورها بعد از بازی عذرخواهی می کنند گفت:« بعد از این بازی و حتی بازی های گذشته پرسپولیس شاهد بودیم داور ها از پرسپولیسی ها عذرخواهی کردند.این اتفاق هیچ جای دنیا اتفاق نمیفتد و این عذر بدتر از گناه است. داوران بدون اجازه از مسئولان حق مصاحبه ندارند و این عدز خواهی ها یک حربه برای کمیته داوران شده تا فشار ها را از روی خود کم کند.»

سلیمانی درباره ضعف بدنی داورها در لیگ پانزدهم گفت:« داوران در این فصل از نظر بدنی ضعیف هستند. زمانی که داور از نظر بدنی ضعیف باشد از صحنه ها جا می ماند و نمی تواند تصمیم درستی بگیرد و این روی تمرکز داور تاثیر می گذارد. اگر به بازی های لیگ توجه کرده باشید داور ها در اواخر بازی بدنشان کم می آورد و نمی توانند به درستی تصمیم بگیرند.»

او درباره مقابله با این مشکلات داورها گفت:« فدراسیون باید سیستم آموزشی و تربیت جسمی داورها را در طول فصل زیر نظر بگیرد. در روزهای اخیر نهاد های مختلف فدراسیون مشکلات داوری را از سر خود باز کردند. آقایان عنایت و اصفهانیان اگر نمی توانند این مشکلات را اداره کنند فضا را برای کار افراد مصلح تر باز کنند.»

نظرات بینندگان