کد خبر: ۲۳۵۱۹۱
تاریخ انتشار: ۱۵ : ۱۵ - ۱۷ آبان ۱۳۹۴

برآورد رشد یک درصدی اقتصادی برای سال ۹۴

مدیر گروه اقتصاد پژوهشکده آمار گفت: دولت می‌خواهد ۷۵۰۰ میلیارد تومان برای تحریک طرف‌های تقاضا اختصاص دهد که در تقویت رشد اقتصادی موثر است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
یک مقام مسئول در مرکز آمار ایران گفت: نرخ رشد اقتصادی که در نیمه اول امسال یک درصد برآورد شده است، پیش بینی می‌شود در کل سال جاری نیز در همین سطح باقی بماند.

ایوب فرامرز با اعلام اینکه مرکز آمار نرخ رشد اقتصادی کشور برای نیمه اول امسال را یک درصد برآورد کرده است، اظهارداشت: آمارها در نیمه اول امسال نشان می‌دهد نرخ رشد بخش صنعت منفی بوده و بخش کشاورزی بیشترین نرخ رشد مثبت را داشته است.

مدیر گروه اقتصاد پژوهشکده آمار گفت: دولت می‌خواهد ۷۵۰۰ میلیارد تومان برای تحریک طرف‌های تقاضا اختصاص دهد که در تقویت رشد اقتصادی موثر است.

فرامرزی با بیان اینکه اقتصاد ایران با کاهش تقاضا یا انباشت تولید مواجه است، اظهارداشت: اقتصاد ایران در حال حاضر با حدود ۴۰ درصد ظرفیت خود کار می‌کند و اگر بسته جدید اقتصادی دولت با رویکرد تقویت تولید اجرا شود و میزان تولید هم افزایش یابد در رشد اقتصادی هم موثر خواهد بود و با اجرای برجام شرایط بین‌المللی خوبی برای همکاری‌های اقتصادی در توسعه صادرات ایران فراهم خواهد شد.

وی تصریح کرد: انتظار داریم با توجه به شرایط جدید اقتصادی و اجرای برجام و همچنین گشایش‌های بین‌المللی و تحولاتی که در عرصه اقتصادی ایجاد می‌شود، این نرخ رشد اقتصادی در طول سال هم در همین محدوده و با حداقل نوسان تحقق یابد.

مدیر گروه اقتصاد پژوهشکده آمار گفت: مرکز آمار ایران در ارزیابی‌های خود کاملا معیارهای علمی را رعایت می‌کند و همین چارچوب‌ها نشان می‌دهد که نرخ رشد بخش صنعت منفی بوده و از همه کارشناسان و مسئولان انتظار داریم که همین آمارها اعتماد کنند.

منبع: مهر
برچسب ها: نرخ ، پژوهشکده ، رشد
نظرات بینندگان