arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۳۵۳۱
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۸ : ۱۱ - ۲۵ فروردين ۱۳۹۰

مطهری: برنامه های صدا و سیما در این سال ها ارزشمند بوده

علی مطهری فرزند شهید مطهری با اشاره به تشکیل ستاد برگزاری مراسم سالگرد شهادت استاد مطهری در بنیاد استاد مطهری گفت: تجمیع فعالیت ها در بنیاد می تواند در گسترش و عمق بخشیدن به فعالیت های نشر و گسترش آثار استاد مطهری، موثر باشد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
علی مطهری فرزند شهید مطهری با اشاره به تشکیل ستاد برگزاری مراسم سالگرد شهادت استاد مطهری در بنیاد استاد مطهری گفت: تجمیع فعالیت ها در بنیاد می تواند در گسترش و عمق بخشیدن به فعالیت های نشر و گسترش آثار استاد مطهری، موثر باشد.
به گزارش ايلنا مطهري در جلسه بزرگداشت شهید مطهری با قدردانی از برنامه های رسانه ملی با محور اندیشه های استاد مطهری افزود: برنامه های سازمان صدا و سیما در این سال ها ارزشمند بوده و امیدواریم برغنای آن افزوده شود.
فرزند استاد مطهری گفت: توجه ویژه حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری نشان از جایگاه والای آن شهید بزرگوار دارد و غنای اندیشه های وی میدان کار وسیعی در مقابل ما قرار داده است.
وی افزود: توجه به اندیشه های شهید مطهری تلاش بر زنده نگهداشتن یک نام نیست بلکه تلاش برای پاسخ گویی به نیازها و احتیاجات جامعه است.
علی مطهری از تألیف و چاپ کتاب های جدید استاد مطهری خبر داد و گفت: جلد 14 آشنایی با قرآن کریم چاپ شده است و کتاب های «مجموعه آثار جلد 28» ، «یادداشت ها» و «توکل، رضا و صبر» نیز بزودی چاپ و توزیع خواهد شد.
وی با اشاره به لزوم توجه به نوآوری در برنامه های مربوط به استاد مطهری افزود: نگاه نخبگان خارجی به استاد شهید و مصاحبه با شخصیت های خارجی آشنا با شخصیت و اندیشه های وی، از جمله برنامه هایی است که می تواند برای مردم جالب توجه باشد.
مطهری گفت: ساخت برنامه ای با استفاده از کلام و گفتار استاد مطهری درباره حجاب نیز می تواند با توجه به مسایل روز جامعه بسیار ارزشمند باشد.
وی افزود: قرار بود همایش حکمت مطهر هر چهار سال یکبار به صورت بین المللی برگزار شود که به جز یک دوره انجام نشد و امیدواریم از دوره آینده مورد توجه قرار گیرد.
رئیس رسانه ملی هم گفت: باید با طراحی دقیق، پاسخ های استاد شهید مرتضی مطهری، به شبهات گوناگون در قالب آثار مختلف از طریق شبکه های مختلف صدا و سیما پخش شود.
ضرغامی افزود: باید این امر با ظرافت و برنامه ریزی دقیق انجام شود به گونه ای که با حضور افراد صاحب نظر و آشنا با اندیشه های استاد مطهری، شبهات به صورت صحیح مطرح و پاسخ ها نیز در جای مناسب ارایه شود.
وی اضافه کرد: بسیاری از شبهاتی که امروز مطرح می شود همان شبهات قدیمی است که آن را از نو طرح می کنند که می توان با بهره گیری از جواب های استاد، به طور شفاف به آن ها پاسخ داد.
وی با اشاره به بیداری اسلامی در منطقه افزود: در شرایط کنونی دشمن می کوشد کشورهای اسلامی را از انقلاب اسلامی بترساند، لذا اندیشمندان ما باید با روشن بینی واقعیت های انقلاب اسلامی را برای حوزه های روشنفکری در منطقه بیان کنند.
رئیس رسانه ملی گفت: برای بررسی و نشر افکار و اندیشه های استاد شهید مرتضی مطهری نیاز به کارشناس و صاحب نظرانی است که با آثار و اندیشه های استاد به طور کامل آشنا باشند و مخاطبان را به نظرات استاد در کتاب ها و مقالاتشان هدایت کنند.
وی با اشاره به جهت گیری رسانه ملی در محورهای امید، آگاهی، اخلاق و دین افزود: اندیشه های استاد مطهری سرشار از مفاهیم ارزشمند ای است که می تواند ما را در این محورهای یاری کند.
رئیس سازمان صدا و سیما با قدردانی از فعالیت های اعضای بنیاد استاد شهید مرتضی مطهری گفت: باید قدر نعمت فعالیت در نشر و گسترش آثار استاد که منشاء خیر و برکت فراوان برای امت اسلامی است، به خوبی درک کنیم و با همه توان در این راه گام برداریم.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
محمود
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۴:۳۵ - ۱۳۹۰/۰۱/۲۶
0
0
آقای مطهری کدام برنامه ها به نظر شما ارزش آمده تا از آن دفاع می کنید.مهمترین کار صدا وسیمادروغگویی وتهمت وافترا ومرگ به این وآن ارزشمند است!!!
نظرات بینندگان