کد خبر: ۲۳۵۵۵۴
تاریخ انتشار: ۱۲ : ۰۹ - ۱۹ آبان ۱۳۹۴

هفتمین جلسه دادگاه بابک زنجانی آغاز شد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
هفتمین جلسه علنی رسیدگی به اتهامات بابک زنجانی و دو متهم دیگر پرونده نفتی صبح سه شنبه در شعبه 15 دادسرا و دادگاه انقلاب اسلامی تهران آغاز شد.

به گزارش خبرنگار حقوقی قضایی ایرنا، قاضی ابوالقاسم صلواتی ریاست جلسه دادگاه را برعهده دارد.
تاکنون شش جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده بابک زنجانی میلیاردر نفتی و «م.ش» و «ح.ف.ه» دو متهم دیگر این پرونده، در شعبه 15 دادگاه انقلاب اسلامی تهران بر پا شده است.
جلسات اول تا سوم دادگاه میلیاردر نفتی در 11، 12 و 13 مهر ماه و جلسات چهارم و پنجم به ترتیب در روزهای نهم و دهم آبان ماه برگزار شده است.
نماینده دادستان در سه جلسه نخست، کیفرخواست 238 صفحه ای متهمان نفتی را قرائت کرد و بابک زنجانی متهم اصلی پرونده نفتی از جلسه چهارم شروع به قرائت دفاعیات 200 صفحه ای خود کرد که قرائت این دفاعیات همچنان ادامه داد.
قاضی صلواتی در جلسه چهارم دادگاه، خطاب به بابک زنجانی متهم اصلی پرونده نفتی گفته بود که اتهام شما براساس کیفرخواست صادر شده در دادگاه انقلاب، افساد فی الارض از طریق اخلال در نظام اقتصادی کشور با تشکیل و رهبری سازمان یافته به منظور ارتکاب جرایمی مانند جعل سند، پولشویی با علم به موثر بودن در ضرر به کشور، کلاهبرداری در سطح گسترده از شرکت نفت، سازمان تامین اجتماعی و بانک مسکن، جعل 24 فقره اسناد و صورت حساب بانکی، استفاده از اسناد مجعول و پولشویی به مبلغ 1967 میلیون یورو عنوان شده است.
سخنگوی قوه قضاییه روز یکشنبه هفته جاری در هشتاد وهفتمین نشست خبری گفته بود، هنوز هیچ پولی از سوی بابک زنجانی به حساب شرکت نفت واریز نشده است.
نظرات بینندگان