کد خبر: ۲۳۵۷۳۵
تاریخ انتشار: ۳۹ : ۰۹ - ۲۰ آبان ۱۳۹۴
رئیس پلیس پیشگیری ناجا خبر داد

راه‌اندازی سیستم ویدئو کنفرانس برای بازجویی

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رئیس پلیس پیشگیری ناجا با اشاره به الکترونیکی شدن فعالیت‌های پلیسی گفت: در راستای ارائه خدمات هرچه بهتر به مردم و جلوگیری از فرار متهمان، سیستم ویدئو کنفرانس در کلانتری‌ها برای بازجویی از متهمان راه‌اندازی شده است.

سردار محمد شرفی، امروزدوشنبه در جمع خبرنگاران استان کردستان، اظهار کرد: با توجه به اینکه روز به روز علم در حال تغییر و عرصه های اجتماعی در حال تحول است، در این راستا نیروی انتظامی نیز باید فعالیت‌های خود را به‌روز رسانی کند.
 
وی با اشاره به برگزاری همایش کوپ‌ها در کردستان، افزود: این همایش به منظور به روز رسانی نیروهای نظامی و افزایش توانمندی‌ها و مهارت های آنان به صورت سالانه در استان ها برگزار می‎شود.
 
رئیس پلیس پیشگیری ناجا با اشاره به الکترونیکی شدن فعالیت‌های پلیسی اعلام کرد: در راستای ارائه خدمات هرچه بهتر به مردم و جلوگیری از فرار متهمان، سیستم ویدئو کنفرانس در کلانتری ها برای بازجویی از متهمان راه اندازی شده است.
 
وی با اشاره به عملیاتی شدن این طرح به زودی در کشور عنوان کرد: اجرای این طرح هم‌اکنون در مرحله مطالعات قرار دارد و امیدواریم هرچه زودتر شاهد عملیاتی شدن آن در سطح کشور باشیم.
 
شرفی با اشاره به اینکه این طرح مزیت های زیادی هم برای نیروی انتظامی و هم برای مردم دارد، بیان کرد: محاکمه متهمان به صورت ویدئو کنفرانس موجب جلوگیری از فرار مجرمان، جلب رضایت مردم، کوتاه کردن فاصله‌ها، اطاله دادرسی، صرفه جویی در منابع و به کارگیری نیروهای انتظامی در پیشگیری‌های وضعی و انتظامی خواهد شد.
 
کاهش 8 درصدی وقوع جرم در کشور
 
وی با اشاره به کاهش وقوع جرم در سال جاری تصریح کرد: درهفت ماه گذشته جرم و سرقت در سطح کشور 8 درصد کاهش داشته و در مجموع در وقوع تمامی جرائم کاهش خوبی داشته‌ایم.
 
شرفی با اشاره به اجرای طرح توسعه پایش‌های تصویری در سطح معابر و نقاط جرم خیز، اعلام کرد: این امر موجب اجرا و ارتقای هرچه بهتر خدمات انتظامی به مردم خواهد شد.
 
نزاع و درگیری بیشترین آمار جرائم کشور را دارد
 
وی با اشاره به اینکه بحث نزاع و درگیری جرم اول ما در سطح کشور محسوب می‌شود، افزود: این امر نشان از دلایل تربیتی - آموزشی دارد.
 
رئیس پلیس پیشگیری ناجا فاصله بین آرامش و ناامنی را برای هر فرد به اندازه یک تار مو دانست و بیان کرد: دراین راستا باید مردم با خویشتن داری و صبر و حوصله با مسائل اجتماعی روبه رو شوند چرا که یک موضوع هر چند بی ارزش، ممکن است به یک حادثه ناگوار برای انسان تبدیل شود که هم آینده خود و هم خانواده را درگیر آن خواهد کرد.
 
کاهش 70 درصدی وقوع جرائم در کردستان
 
وی اظهار کرد: دراستان کردستان به لحاظ فرهنگ خوب مردم و مشارکت جدی آنان در بحث امنیت، درهفت ماهه نخست سال جاری در برخی از مؤلفه‌ها یا به طور کل وقوع جرائم نداشته‌ایم و یا اگر هم بوده 60 تا 70 درصد کاهش داشته است.
 
شرفی با اشاره به تشکیل 15 هزار و 500 پرونده اختلاف در مراکز مشاوره سطح استان کردستان، عنوان کرد: از این تعداد پرونده بیش از 12 هزار آن در کلانتری ها منجر به سازش شده است.
 
رئیس پلیس پیشگیری ناجا خاطرنشان کرد: براساس این آمار می توان گفت 90 درصد پرونده‌های اختلافات در استان منجر به سازش شده است.
 
وی در پایان یادآور شد: امیدواریم با برگزاری دوره‌های آموزشی و مساعدت رسانه‌های گروهی زمینه ارتقای سطح آگاهی مردم از قوانین را فراهم کرد تا موجب کاهش هرچه بیشتر جرائم در سطح کشور شود.

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان