کد خبر: ۲۳۵۷۵۹
تاریخ انتشار: ۵۴ : ۱۰ - ۲۰ آبان ۱۳۹۴

آغاز هشتمین جلسه دادگاه بابک زنجانی

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
هشتمین جلسه علنی رسیدگی به اتهامات بابک زنجانی و دو متهم دیگر پرونده نفتی، صبح چهارشنبه در شعبه 15 دادسرا و دادگاه انقلاب اسلامی بصورت علنی آغاز شد.
 
 قاضی ابوالقاسم صلواتی ریاست جلسه دادگاه را برعهده دارد.
 
تاکنون هفت جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده بابک زنجانی میلیاردر نفتی و «م.ش» و «ح.ف.ه» دو متهم دیگر این پرونده، در شعبه 15 دادگاه انقلاب اسلامی تهران برگزار شده است.
 
نماینده دادستان در سه جلسه نخست، کیفرخواست 238 صفحه ای متهمان نفتی را قرائت کرد و بابک زنجانی متهم اصلی پرونده نفتی از جلسه چهارم شروع به قرائت دفاعیات 200 صفحه ای خود کرد که قرائت این دفاعیات همچنان ادامه داد.
 
در هفتمین جلسه دادگاه در روز گذشته (سه شنبه)، مرتضی تورک معاون دادستان و مسئول نظارت و پیگیری اموال بابک زنجانی برای ارائه پاره ای توضیحات نسبت به گلایه های متهم مبنی بر کارشناسی غیرواقعی اموال، در دادگاه حاضر شد و توضیحات لازم را ارائه کرد.
 
قاضی صلواتی در جلسه چهارم دادگاه، خطاب به بابک زنجانی متهم اصلی پرونده نفتی گفته بود که اتهام شما براساس کیفرخواست صادر شده در دادگاه انقلاب، افساد فی الارض از طریق اخلال در نظام اقتصادی کشور با تشکیل و رهبری سازمان یافته به منظور ارتکاب جرایمی مانند جعل سند، پولشویی با علم به موثر بودن در ضرر به کشور، کلاهبرداری در سطح گسترده از شرکت نفت، سازمان تامین اجتماعی و بانک مسکن، جعل 24 فقره اسناد و صورت حساب بانکی، استفاده از اسناد مجعول و پولشویی به مبلغ 1967 میلیون یورو عنوان شده است.
 
سخنگوی قوه قضاییه روز یکشنبه هفته جاری در هشتاد وهفتمین نشست خبری گفته بود، هنوز هیچ پولی از سوی بابک زنجانی به حساب شرکت نفت واریز نشده است.
منبع: ایرنا
نظرات بینندگان