کد خبر: ۲۳۵۷۶۳
تاریخ انتشار: ۱۴ : ۱۱ - ۲۰ آبان ۱۳۹۴

نقش دو پرستار در ماجرای فروش یک نوزاد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
زن جوانی که کارورز رشته پرستاری در یکی از مراکز درمانی شهر کاشمر بود، از چندی پیش نگران زندگی خاله‌اش شد زیرا خاله 35 ساله «زهرا» بچه‌دار نمی‌شد و پس از چند سال زندگی مشترک، یک نوزاد را خریده بودند.
 
 آنها به دنبال تهیه‌کردن شناسنامه‌ای برای این نوزاد بودند که کارورز بیمارستان فکری به نظرش رسید.
 
این خانواده، نیاز به گواهی ولادت داشتند تا با ارائه آن به ثبت احوال بتوانند شناسنامه‌ای دریافت کنند. زهرا که در بیمارستان کار می‌کرد یک برگ از اوراق اداره ثبت احوال را از آنجا سرقت و پس از تکمیل آن با استفاده از مهر مامایی محتویات گواهی را تأیید کرد و این در حالی بود که نمی‌دانست به زودی نقشه‌اش فاش خواهد شد.
 
با مراجعه این خانواده به اداره ثبت احوال، موضوع لو رفت و ماجرای خرید نوزاد و تخلف دو کارمند بیمارستان تحت تحقیق پلیس قرار گرفت.
 
رئیس پلیس کاشمر در این‌باره گفت: در پی اعلام شکایت نماینده حقوقی اداره ثبت احوال کاشمر مبنی بر سرقت یا گم‌شدن برگ گواهی ولادت نوزاد در یکی از بیمارستان‌های این شهر، مأموران پلیس تحقیقات خود را آغاز کردند.
 
سرهنگ ابوالقاسم باقری افزود: مأموران پلیس با تحقیقات ویژه‌، دو مظنون اصلی که توسط نماینده حقوقی اداره ثبت احوال شهر معرفی شده بودند را به کلانتری احضار کردند.
 
وی ادامه داد: متهمان که کارشناس مامایی و کارورز پرستاری بخش زنان این بیمارستان بودند، در کلانتری تحت بازجویی قرار گرفتند.
 
سرهنگ باقری اظهار کرد: متهم اصلی پرونده که کارورز رشته پرستاری بیمارستان است، پس از مواجهه با مستندات موجود، لب به اعتراف گشود و به سرقت برگه گواهی ولادت و سوء استفاده از مهر کارشناس مامایی اعتراف کرد.
 
فرمانده انتظامی کاشمر با بیان اینکه اوراق گواهی ولادت یکی از مهم‌ترین و حساس‌ترین مدارک جهت تنظیم سند سجلی و صدور شناسنامه است، گفت: برابر قانون با هرگونه تخلف در این زمینه به شدت برخورد می‌شود و بر همین اساس، این دو متهم در اختیار دادسرا قرار گرفتند.
 
گفتنی است ماجرای فروش نوزاد نیز در این تحقیقات مد نظر است.
ایران
نظرات بینندگان