arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۳۵۸۵
تعداد نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار: ۱۷ : ۱۲ - ۲۶ فروردين ۱۳۹۰

تهمینه میلانی: تهدیدمان کردند که اگر به آنها پول ندهیم، سی دی قاچاق فیلم را پخش می کنند

تهمينه ميلاني گفت: هنوز به آينده‌ي «يكي از ما دو نفر» اميدوارم و اگر جلوي تخلفات توسط شوراي صنفي گرفته شود و عدالت در اكران اجرا شود و سينماهاي اختصاص يافته به فيلم افزايش يابد، فروش بسيار خوبي خواهيم داشت.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
تهمينه ميلاني گفت: هنوز به آينده‌ي «يكي از ما دو نفر» اميدوارم و اگر جلوي تخلفات توسط شوراي صنفي گرفته شود و عدالت در اكران اجرا شود و سينماهاي اختصاص يافته به فيلم افزايش يابد، فروش بسيار خوبي خواهيم داشت.

اين كارگردان همزمان با اكران فيلمش در گفتگو با خبرنگار سينمايي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) درباره اكران اين فيلم در نوروز خاطر نشان كرد: بيش از 7 ماه از آماده بودن فيلم مي‌گذشت و نمي‌توانستيم بيش از اين صبر كنيم. متاسفانه توسط شخصي تهديد شديم كه اگر مبلغ مورد نظر او را نپردازيم سي دي قاچاق فيلم را به بازار خواهد داد. و از آنجا كه تجربه تلخي از اين موضوع در اكران «آتش بس» داشتيم، بر آن شديم كه ريسك نكنيم و فيلم «يكي از ما دو نفر» را به سرعت اكران كنيم.

ميلاني افزود: اما تصور نمي‌كرديم كه سيستم انحصاري اكران كه قبلا به صورت شخصي انجام مي‌پذيرفت و لااقل ظاهر قضيه حفظ مي‌شد امسال علني عمل كند و وضعيت به نحوي پيش رفت كه تنها 10 سالن كوچك كه برخي ظرفيت 50 تماشاگر را داشت، در اختيار فيلم قرار گرفت، در حاليكه پيش از اين فيلم‌هاي ما را 20 تا 25 سينماهاي خوب نمايش مي‌داد.

ميلاني «يكي از مادونفر» را شخصي‌ترين فيلم خود خواند و گفت: من معمولا قصه‌هاي زندگي آدم‌هايي را به فيلم بر مي‌گردانم كه شباهت شخصي به من نداشتند، مثلا «تسويه‌حساب» و يا «سوپراستار». هر چند كه معتقدم فيلمساز بخشي از خود را در هر فيلم به جا مي‌گذارد. اما به دليل سختي‌هاي زيادي كه در محيط كار معماري و سينما تجربه كرده‌ام با گوشه‌هايي از فيلم «يكي از دو ما نفر» ارتباط بيشتري برقرار مي‌كنم به‌ ويژه حسادت در محيط كار. از آنجا كه اين فيلم در مورد آدم بودن و آدم ماندن است حس مي‌كنم اغلب افراد بيننده مي‌تواند با آن ايجاد ارتباط كند.

وي با اشاره به شكل‌گيري داستان فيلم «يكي از ما دو نفر» آن را بر گرفته از خاطرات دختران جواني دانست كه برايش تعريف كردند و ادامه داد: داستان فيلم «يكي از ما دو نفر» كاملا امروزي و برايند صحبت من با جوانان به ويژه دختران جواني است كه در محيط كار خود مورد قضاوت جنسي قرار مي‌گيرند و خلاقيت آنها در كار اغلب با حسادت همكارانشان ناديده گرفته مي‌شود و فكر كردم اين موضوع زيبا اگر قالبي عاشقانه داشته باشد جذاب‌تر خواهد بود و مفهوم اصول را بهتر مي‌نماياند.

اين كارگردان افزود: متاسفانه سياست‌هاي فرهنگي غلط در اين چند دهه موجب شده تا لذت آهستگي ارتباط در ميان جوانان از بين برود و روابطي كه در حد يك سينما رفتن و پارك رفتن بوده به سرعت خانگي شود و بر خلاف جوامع غرب كه هر دو طرف، زن و مرد بدون هيچ قضاوتي وارد ارتباط مي‌شوند، پسران جوان به دليل تربيت سنتي خود با ديد كاملا مصرفي به جنس مخالف نگاه كرده و ارزشي براي آنها قائل نيستند.

وي درباره ادامه پرداختن به حقوق زنان در فيلم‌هايش در «يكي از ما دو نفر» گفت: فيلم مستقيم در مورد حقوق اجتماعي و اقتصادي زنان جامعه نيست، بلكه در مورد زن جواني است كه به اصولي اعتقاد دارد و براي حفظ آن اصول و اخلاقيات اعتقادي‌اش حتي پا روي احساسش مي‌گذارد و شما در مقام تماشاگر بايد يكي از دو شخصيت سارا يا بابك را انتخاب كني و اسم فيلم هم از همين جا مي‌آيد.

ميلاني درباره آرشيتكت بودن شخصيت‌هاي فيلم و نزديكي آن به شغل خود و همسرش اظهار كرد: موضوع فيلم ربطي به زندگي ما ندارد و دليل انتخاب اين شغل براي هر دو شخصيت اصلي اين بود كه معماري هم فن است و هم هنر و شغلي كه گروهي انجام مي‌گيرد و امكان ارتباط گسترده بين افراد يك شركت وجود دارد و حسادت و رقابت و دوستي‌ها در فضاي آن به سرعت خود را نشان مي‌دهد. همچنين معماري بستر مناسبي بود تا شخصيت‌ها ديدگاه‌ خود را بيان كنند. مثلا سارا هم به معماري زيباي مسجد شيخ لطف الله علاقه دارد و هم چادري مدرن را در فضاي يك كاروان سراي سنتي ايجاد مي‌كند. به بيان ديگر او هم مدرنيته را قبول دارد و هم بخشهاي زيباي سنت‌هاي كهن را كه در رفتار اجتماعي او هم نمود دارد.

اين كارگردان درباره انتخاب بهرام رادان و السا فيروز آذر براي نقش‌هاي اصلي فيلم اظهار كرد: بازيگرانم را بر اساس شخصيت‌هاي فيلمنامه انتخاب مي‌كنم. اين دو بازيگر مناسب‌ترين افراد براي ارايه نقش‌هايم بودند. بهرام رادان را به دليل اعتماد به نفس ذاتي كه دارد و البته تسلط او در بدن و بازي‌اش انتخاب كردم و السا فيروز آذر هم بهترين گزينه از ميان چند بازيگر 24 يا 25 ساله بود چرا كه هم آرشيتكت است و هم چهره شرقي دارد و هم از فيزيك چاپك و ظرفي برخوردار است. همچنين در طول سالهاي همكاري با السا قابليت‌ها و توانايي‌هاي او را مي‌شناسم.

ميلاني با رد شباهت‌هاي ميان اين فيلم و «آتش بس» گفت: فيلم «آتش بس» با دست مايه قرار دادن موضوع كودك درون ساخته شده و اساس آن بر لج و لجبازي دو سوي يك رابطه و مبتني بر پينگ پنگ ديالوگي است، حال آنكه موضوع «يكي از ما دو نفر» پرنسيب‌هاي انساني است. فيلمي كاملا جدي است و شخصيت زن قصه در طول كار رفتاري خردمندانه پيش مي‌گيرد به هر كجا كه احساس مي‌كند به اصول و پرنسيب‌هاي او بي‌احترامي مي‌شود بدون لجبازي از رابطه خارج مي‌شود.

ميلاني در ادامه گفتگو با ايسنا درباره كم بودن تبليغات اين فيلم اظهار داشت: متاسفانه بيلبورد‌هاي شهري به شدت گران شده و تلويزيون هم لطفي كه به دو فيلم خاص دارد به فيلم ما ندارد. اگر تعداد تيزر‌هاي مجاني و سالن‌هايي كه در اختيار دو فيلم ديگر قرار گرفت در اختيار فيلم ما قرار مي‌گرفت فيلم ما از آنها هم بهتر ميفروخت.

ميلاني درباره وضعيت اكران فيلم در نوروز گفت: ما قبلا هم تسويه حساب و هم سوپر استار و چند فيلم ديگر را در نوروز اكران كرديم و حداقل 20 سينما داشتيم و تخلفات به شدت امسال نبود. خوشبختانه شوراي صنفي با تحقيقاتي كه به عمل آورده متوجه اين تخلفات در سطح وسيع شده و قرار است علاوه بر افزودن چند سينما و نمايش فيلم چند هفته به نمايش آن اضافه كند.

وي از حضورش در برنامه 7 جمعه 26 فروردين خبر داد و اظهار كرد: قرار بود به دليل بي‌احترامي كه به فيلم «يكي از ما دو نفر» در آخرين برنامه سال 89 شده بود، من در اولين برنامه بعد از عيد حضور داشته باشم و علاوه بر جبران بي‌احترامي‌ها شانس ارتباط زنده با مردم را داشته باشم كه متاسفانه يك روز مانده به برنامه هفت تصميم گرفتند كارگردان ديگري را كه مورد حمايت است دعوت كنند كه مورد اعتراض من واقع شد تا اين كه با من تماس گرفتند و مرا دعوت كردند و با وجود بي‌احترامي‌ها چون براي ارتباط با مردم كشورمان احترام قائل هستم پذيرفتم كه حضور داشته باشم.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۲
رضا
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۰:۵۵ - ۱۳۹۰/۰۱/۲۷
4
2
توهم با این فیلمات فقط جو میدی فقط بازیگرمانکن میاری یا از دخترهای نزدیکانت که هیچکدوم هنرپیشه نستند وبازی ندارنند استفاده میکنی .کدوم فیلمت شاخصه ؟میشه بگی؟ گلزار بازیگره؟دانیال عبادی؟السا فیروز آذرکه خواهرزادته؟فامیلی به کنر بازی هم بلد نیستی بگیری فقط جوسازی میکنی برای فیلمات.
سعید
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۱:۰۶ - ۱۳۹۰/۰۱/۲۷
5
2
چقدر هم که به شعور مخاطب احترام گذاشتید و جواب نقد هایی که به فیلمتون شد رو درست دادید.من نمیدونم چرا کارگردانان ما بجای پاسخ به نقد فرار به جلو و حمله به نقد کننده رو ترجیح میدن/
Queen89
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۳:۵۷ - ۱۳۹۰/۰۵/۰۷
0
0
بسيار هم فيلم عالي اي بود و متناسب با علوم روانشناسي جديد...بسيار لذت بردم از فيلمش
نظرات بینندگان