کد خبر: ۲۳۵۸۸۰
تاریخ انتشار: ۰۲ : ۱۳ - ۲۱ آبان ۱۳۹۴

پلیس ترکیه ۱۱ فرد مظنون به ارتباط با «داعش» را دستگیر کرد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :


پلیس ترکیه در ادامه عملیاتی که آن را ضد تروریستی می‌نامد، ۱۱ فرد مظنون را در استانبول دستگیر کرد.


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، چند روز مانده به برگزاری نشست گروه 20 (G20) در ترکیه که قرار است نمایندگان بزرگترین اقتصادهای جهان در آن حضور یابند، پلیس ترکیه 11 فرد مظنون به داشتن ارتباط با گروههای تکفیری را در سراسر استانبول، دستگیر کرد.

خبرگزاری آناتولی ترکیه روز پنجشنبه (امروز) گزارش کرد، این حملات بخشی از یکسری عملیات‌ها علیه گروههای مظنون به شبه‌نظامیان در ترکیه بود زیرا امنیت در آستانه برگزاری این نشست بین‌المللی در ترکیه تشدید شده است.

هفته گذشته نیز، پلیس ترکیه، 20 نفر از افراد مظنون به داشتن ارتباط با داعش را در «آنتالیا» واقع در جنوب ترکیه دستگیر کرده بود.

نشست G20 قرار است بین روزهای 15 و 16 نوامبر (24 و 25 آبان ماه) در آنتالیا برگزار شود. جوخه مبارزه با تروریسم پلیس ترکیه حملات مشابهی را در مناطق مختلف استانبول صورت داده است و هفت تبعه خارجی در بین دستگیر شدگان بودند.

گزارش‌ها حکایت از ادامه عملیات پلیس ترکیه دارد و احتمالاً افراد بیشتری در این رابطه دستگیر می‌شوند.

ترکیه که خود به حمایت از داعش و تروریست‌ها در سوریه متهم است پس از آن اعلام کرد که نقش فعال‌تری را در مبارزه با داعش برعهده می‌گیرد که چند ماه پیش، یک عامل انتحاری خود را در میان ازدحام ناشی از یک گردهمایی در مرکز فرهنگی آمارا در شهر «سوروچ» استان شانلی اورفا ترکیه منفجر کرد که در پی آن 30 نفر از مردم ترکیه کشته و حدود 100 نفر نیز زخمی شدند. این نخستین‌بار نبود که تروریست‌ها در خاک ترکیه دست به اقدام تروریستی می‌زدند.

روزنامه «ولت» آلمان به دنبال آن حادثه گزارش کرد، دو سال پس از اینکه دولت «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه از تروریست‌های داعش حمایت کرد تا به این وسیله دولت «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه را ساقط کند، اکنون زمان آن رسیده است که بهای آن را بپردازد و ترکیه به عنوان کشوری که یکی از اعضای سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) است، درگیر جنگ در سوریه شده است.
نظرات بینندگان