کد خبر: ۲۳۵۹۱۳
تاریخ انتشار: ۲۷ : ۱۶ - ۲۱ آبان ۱۳۹۴

استقبال آلمانی‌زبان‌ها از نامه رهبر انقلاب به جوانان اروپایی

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 پانزدهمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب وین عصر روز 20 آبان ماه با حضور جمهوری اسلامی ایران افتتاح رسمی شد.

نمایشگاه بین المللی کتاب وین با حضور بیش از 300 ناشر ساعت 18 روز چهارشنبه 20 آبان ماه افتتاح شد. این مراسم تا ساعت 24 به طول انجامید. طبق سنت هر ساله این نمایشگاه یک روز قبل از گشایش به روی عموم مردم (در واقع شب آغاز رسمی نمایشگاه) مراسم افتتاحیه به نام "شب طولانی کتاب" برگزار می شود. در این مراسم رییس نمایشگاه، معاون اجرایی، برخی نویسندگان و چهره های فرهنگی کشور اتریش به ایراد سخن پرداختند. ناشران، نویسندگان، اساتید دانشگاه، روسای پژوهشکده ها و انستیتوی علمی شرکت می کنند.

در «شب طولانی کتاب» غرفه  موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران که به نمایندگی از نشر جمهوری اسلامی ایران در این نمایشگاه شرکت نموده است با استقبال جمع کثیری از علاقمندان اتریشی به ایران، زبان فارسی، ادبیات کلاسیک و هنر ایران زمین مواجه بود.

موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران با بیش از 200 عنوان کتاب در زمینه های ایران شناسی، هنر، ادبیات کلاسیک، ادبیات معاصر و پایداری، ادبیات کودک، دین و مذهب در این نمایشگاه شرکت نموده است. از دیگر اهداف این موسسه در این نمایشگاه دعوت از ناشران اروپایی برای حضور در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران است.


نامه مقام معظم رهبری به جوانان اروپا نیز به زبان آلمانی ترجمه و در بین جوانان بازدید کننده ازغرفه ایران دراین نمایشگاه توزیع شده است. در این دوره از نمایشگاه نیز رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در وین نیز حضور دارد.

پانزدهمین نمایشگاه کتاب وین از 21 تا 24 آبان ماه از ساعت 9 صبح تا 18 میزبان علاقه مندان کتاب است.
منبع: تسنیم
برچسب ها: وین ، ادبیات ، کلاسیک ، معاصر
نظرات بینندگان