کد خبر: ۲۳۵۹۶۶
تاریخ انتشار: ۴۱ : ۱۹ - ۲۱ آبان ۱۳۹۴

وزیر ارشاد: هیچ مجوزی را به تک خوانی زن‌ها ندادیم

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: وظیفه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی این است که توسعه فرهنگ ناب و اسلامی که مورد تایید مقام معظم رهبری است را سرلوحه کارهای‌مان قرار دهیم.

به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم، علی جنتی روز پنجشنبه در دیدار با آیت الله حسین وحید خراسانی از مراجع تقلید، ضمن ابلاغ سلام دکتر روحانی رئیس جمهوری به معظم له، گفت: بعضی از مدیران کل استان ها را از علما و فضلا انتخاب کرده ایم که صاحب دانش هستند و تمام تلاش‌مان این است که در این دوره که این وظیفه ها به ما واگذار شده است خدمتی ماندگار را انجام دهیم.

وی خاطرنشان کرد: تلاش‌مان این است که کتاب های مفید و ضروری چاپ شود، مانند کتاب هایی که در حوزه دین و منطق مفید باشد و سعی کرده ایم تا برای تولید و چاپ این نوع کتاب ها به آنها کمک کنیم و خوشبختانه آمار انتشار کتاب نسبت به گذشته بهتر شده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: سال گذشته 72 هزار عنوان کتاب چاپ شده است، اما جلوی چاپ و انتشار بعضی از کتاب ها مانند رمان های مبتذل و تفرقه انگیز را گرفته ایم.

وی گفت: نظارت و حمایت در حوزه‌های فیلم و موسیقی هم به همین صورت است، اما یک عده معدودی با این دولت مخالف هستند و در همه قضایا خودشان را ارزشی می دانند و با انحطاط اخلاقی و دروغ سازی و شایعه پراکنی وقت زیادی را جهت تکذیبیه و روشن کردن اصل ماجرا برای آنها از ما می گیرد.

جنتی گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکنون هیچ مجوزی را به تک خوانی زن ها نداده است و نخواهد داد ولی متاسفانه در مورد این موضوع نیز شاهد شایعه پراکنی هایی هستیم، چند روز پیش نیز که دکتر روحانی برای افتتاح نمایشگاه مطبوعات آمده بودند از این قضیه خیلی ناراحت بودند.

وی افزود: در حال حاضر 20 هزار کانون فرهنگی مساجد و دو هزار موسسه قرآنی زیر نظر وزارت فرهنگ و ارشاد فعالیت می کنند که در حد توان از آنها حمایت می شود و یکی از عملکردهای مثبت وزارت این بوده است که متقاضیان موسسه های قرآنی که در گذشته چهار سال اخذ مجوز آنها به طول می انجامید، در حال حاضر حداکثر ظرف مدت دو ماه انجام می شود که ان شاء الله مورد رضایت خداوند باشد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مورد فیلم رستاخیز نیز خاطرنشان کرد: تمام تلاشمان این بوده است تا نظر مراجع عظام تقلید تامین شود.

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان