arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۳۶۰۵
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۰۷ : ۲۲ - ۲۶ فروردين ۱۳۹۰

واکنش ایت الله جنتی به مستند "ظهور...": مصداق معين كردن از غلط‌هاي روزگار است

خطيب نماز جمعه اين هفته‌ي تهران با بيان اين‌كه در نزديك بودن ظهور حرفي نيست، تعيين مصداق براي ظهور را از غلط‌هاي روزگار دانست.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
خطيب نماز جمعه اين هفته‌ي تهران با بيان اين‌كه در نزديك بودن ظهور حرفي نيست، تعيين مصداق براي ظهور را از غلط‌هاي روزگار دانست.

به گزارش خبرگزاری انتخاب به نقل از ایسنا، آيت‌الله جنتي در خطبه‌ي دوم نماز جمعه‌ي اين هفته‌ي تهران با تسليت شهادت حضرت زهرا (س) بر اساس يك روايت، گفت: فاطمه زهرا(س)، علي است ولي امام نيست. در همه‌ي فضايل، غير از مسائلي كه بانوان از آن معاف بودند، دوشادوش و شريك حضرت علي (ع) بود. بانويي است كه فرشته بر وي نازل مي‌شد. مقام حضرت زهرا (س) كمتر از حضرت مريم نيست.

دبير شوراي نگهبان با اشاره به روز ارتش خاطرنشان كرد: افتخار ما اين است كه ارتش مكتبي و ولايي داريم كه ولايت فقيه را قبول دارد و تحت فرمان است. چك و چانه هم نمي‌زند. اهل عبادت و مناجات با خدا نيز هستند. مردم نيز به اين ارتش افتخار مي‌كنند و ارتش نيز به مردم ايران افتخار مي‌كند.

وي با اشاره به نامگذاري سال 89 از سوي مقام معظم رهبري به جهاد اقتصادي، طرح سوال كرد كه هدف از جهاد اقتصادي چيست؟

وي ادامه داد: مقام معظم رهبري تعبير به جهاد و جنگ كردند. دشمن در دو محور با ما به جنگ آمده است؛ محور نخست اقتصاد است كه قصد دارد ما را فلج كند و اگر بيكاري و مشكلات روزمره مردم را داشته باشيم، اين حكومت نمي‌تواند سرپا بماند و ديگري جنگ رواني است كه دشمنان با حركت‌هاي براندازي مي‌خواهند مردم را از حكومت جدا كنند و حكومت دلخواه خود را روي كار آورند.

جنتي خطاب به اين دشمنان گفت: برويد مثنوي را بخوانيد و قضيه‌ي كدورا فراموش نكنيد. خيال نكنيد هر كاري كه آن‌جا شد اين‌جا نيز انجام مي‌شود.

امام جمعه موقت تهران با بيان اين‌كه جهاد اقتصادي داراي الزاماتي است، تصريح كرد: جهاد اقتصادي كمر بسته براي خدا كار كردن است. اگر اين جهاد موفق باشد، اسلام پيروز شده و اگر شكست بخورد اسلام شكست خواهد خورد.

وي تقويت معنويت را يكي از الزامات جهاد اقتصادي نام برد و گفت: هرجا معنويت به ميدان آمد، موفقيت نيز به دنبال آن آمد. از جبهه‌ي جنگ تا ساير جبهه‌ها اين‌گونه است. هماهنگي مساله‌ي ديگري است و همه‌ي دستگاه‌هاي فرهنگي، رسانه‌اي و كساني كه در صنايع و كارخانه‌ها هستند، بايد فعاليت كنند و توليد را بالا ببرند. دولت، ملت و سه قوه بايد با هم هماهنگي كنند و اگر كوتاهي صورت گيرد، نتيجه‌اي محقق نخواهد شد.

جنتي يادآور شد: رشد 8 درصدي بايد تحقق يابد و اين چيزي نيست كه عده‌اي كار كنند و عده‌اي بنشينند و نگاه كنند. مقام معظم رهبري فرمودند كه به مسائل فرعي نپردازيد. نبايد افكار از مسائل اصلي برگردانده شود، بلكه مسائل اصلي بايد مورد توجه باشند. حاشيه نبايد جاي متن را بگيرد.

دبير شوراي نگهبان به موضوع تفرقه اشاره و با بيان اين‌كه دشمن مي‌خواهد ميان ما تفرقه‌افكني كند، گفت: اين تفرقه‌ها اعم از نژادي، قومي، مذهبي و سياسي است. انتخابات هم نزديك است.بايد مواظب باشيم و همه بايد وحدت كلمه را حفظ كنيم. همه بايد در يك صف و زير يك پرچم قرار گيريم و اين رمز پيروزي است.

خطيب نماز جمعه اين هفته‌ي تهران موضوع مستند «ظهور نزديك است» را مورد اشاره قرار داد و تاكيد كرد: در اين‌كه ظهور نزديك است، حرفي نيست، ولي مصداق معين كردن از غلط‌هاي روزگار است. هركس اين را معين كند، اشتباه است. برويد كتاب سيد ابن طاووس كه در مورد فرزند عزيزش نوشته است را مطالعه كنيد. ظهور نزديك است، ولي كي و چند سال ديگر خدا مي‌داند.

جنتي با تاكيد بر اين‌كه افكار جوانان را متشتت نكنيم، گفت: آن‌چه مسلم است ظهور نزديك است، ولي اين‌كه چه زماني است، خدا مي‌داند. شايد خود حضرت هم ندانند و نمي‌دانند.

خطيب نماز جمعه اين هفته‌ي تهران با اشاره به تحولات منطقه تصريح كرد: كشورها بپا خاسته‌اند. آمريكايي‌ها و غربي‌ها بيخود دست و پا مي‌زنند. اين بيداري، بيداري اسلامي است و مظهر بارز آن هم نماز جمعه‌ها است. در اين‌جا مي‌توان متوجه شد كه نماز جمعه چه معجزه‌اي مي‌كند. اين بيداري پيدا شده و اين مردم و جوانان هستند كه به ميدان آمده‌اند، نه احزاب و سياستمداران. در ايران نيز اين‌گونه بود. مردم بيدار شده و با هم بسيج شدند.

دبير شوراي نگهبان خطاب به مردم اين كشورها كه تاريخ انقلاب ما را مطالعه كنيد گفت: پيام من به شما اين است كه ارزان تمام نمي‌شود. در اين مملكت زندان، شكنجه، زنده به گور و راه انداختن چماقداران را انجام دادند، ولي نتيجه‌ي 15 سال مقاومت، انقلاب اسلامي شده است. شما نيز بايد همين كار را بكنيد. خيال نكنيد كه اگر 100 كشته داديد كار تمام مي‌شود. هرچه كشته دهيد مي‌ارزد.

امام جمعه موقت تهران افزود: در ليبي ناتوي لعنتي مردم را بمباران مي‌كند و مي‌گويد اشتباه كرديم. غلط كرديد اشتباه كنيد. مگر چنين چيزي مي‌شود؟ آن‌قدر حواستان پرت است كه هدفتان را عوضي مي‌گيريد؟ در مصر نيز مردم متوجه شدند كه مي‌خواهند فريبشان بدهند و بپا خاستند، اما مظلوم‌ترين آنها مردم بحرين هستند. جرم آنها علاوه بر بيداري اسلامي، تشيع است.

جنتي در ادامه خاطرنشان كرد: عربستان كه در تمام دوران وجود رژيم صهيونيستي يك قدم به ضرر اسراييل برنداشت و يك نظامي براي كمك ارسال نكرد، وقتي در يمن آشوب مي‌شود به دليل اين‌كه شيعه هستند سرباز مي‌فرستد تا آنها را سركوب كند. اكنون نيز براي بحرين سرباز مي‌فرستد.

دبير شوراي نگهبان در پايان، نامه‌ي وزير امور خارجه‌ كشورمان به دبيركل سازمان ملل متحد و رييس شوراي امنيت سازمان ملل متحد را بسيار خوب ارزيابي كرد و گفت: از وزارت خارجه اين انتظار را داشتيم. از آقاي دكتر صالحي نيز تقدير مي‌ كنيم. به‌ويژه به دليل جمله‌ي آخر اين نامه مبني بر اين‌كه «جمهوري اسلامي ايران نمي‌تواند نسبت به اين تحولات و عواقب ناشي از آن بي‌تفاوت بماند؛ چراكه ادامه روند جاري و عدم حل بحران بحرين به گونه‌اي مردم‌پسندانه، عادلانه، منصفانه، منطقي و مبتني بر تامين مطالبات مردمي مي‌تواند اوضاع را از كنترل خارج و از اين طريق منطقه خليج فارس را بي‌ثبات نمايد، كه آثار و عواقب آن در كل جهان پديدار خواهد شد».

جنتي يادآور شد: مگر مردم مي‌توانند بنشينند و نگاه كنند؟ بوي تعفن عربستان سعودي دارد همه جا را مي‌گيرد. مردم از وهابي‌ها متنفرند. عربستان نيز در نوبت است.

 آيت‌الله جنتي در خطبه‌ي اول نماز جمعه اين هفته‌ي تهران نيز  با اشاره به اين‌كه خداوند متعال بشر را براي عبادت و بندگي آفريده است، تصريح كرد: آسمان، زمين و بشر بدون هدف خلق نشده‌اند؛ زيرا اگر بي‌هدف باشد خلقت باطل مي‌شود. بشر در معرض آفت است و نياز به هدايت و ارشاد دارد. بنابراين خداوند انبيا را به نمايندگي خود براي هدايت و نجات مردم از عذاب و رساندن به بهشت جاويد فرستاد.

دبير شوراي نگهبان افزود: انبيا هيچ سمتي از خود نداشتند و هرچه داشتند بندگي و رساندن پيام خدا بود. عده‌اي كه منافع خود را در خطر مي‌ديدند، قصد داشتند كه مردم را به بيراهه بكشانند و در مقابل انبيا مي‌ايستادند. ايستادن در مقابل انبيا يعني ايستادن در مقابل خدا. دشمني و جنگ با انبيا، دشمني و جنگ با خداوند است، بنابراين اين محاربه با خداست. هركس اين موارد را تكذيب كند، خدا را تكذيب كرده و تصديق آنها، تصديق خداست.

جنتي در ادامه گفت: خدا مي‌تواند به طور مستقيم براي خيلي‌ها عذاب بفرستد، ولي در ميدان جنگ، عذاب مشركان را به دست پيامبرانش انجام مي‌داد و هركس ذره‌اي به دشمن كمك كند، با خدا دشمني كرده است. كساني كه حضرت موسي و عيسي را قبول داشتند، ولي پيامبر را قبول نداشتند كافر خدا بودند و بايد بدانيم كه اين جدا كردني نيست.

خطيب نماز جمعه اين هفته‌ي تهران با طرح اين سوال كه مگر امام خميني (ره) چه مي‌خواست و به دنبال چه منافعي بود؟ گفت: ياري امام (ره) ياري خدا بود؛ زيرا امام (ره) خدا را مي‌خواست. دشمني با امام (ره) دشمني خدا بود. پس از آن نيز مقام معظم رهبري آمد. خواسته‌ي مقام معظم رهبري چيست؟ براي چه زندگي و شب و روزش را وقف كرده است؟ رهبري نيز همان راه را مي‌خواهد. نتيجه اين‌كه هركس وي را ياري كند خدا را ياري داده و هركه با وي دشمني كند با خدا دشمني كرده و خدا نيز با او دشمني مي‌كند و در اين خصوص جاي ترديدي وجود ندارد.

وي اظهار كرد: فتنه‌اي در گذشته انجام شد و بحمدالله از آن عبور كرديم. آنها بايد بدانند كه با چه كسي درگير شدند. وقتي مردم را به خيابان ريختند، شورش كردند، تخريب كردند، كشت و كشتار كردند با چه كسي طرف شده بودند؟ يك طرف رهبري و ولي امر مسلمين است كه جانشين امام و امام هم جانشين امام زمان (عج) بوده، و طرف ديگر هم صف مقابل خدا و پيغمبر است. اينها مبالغه نيست، متن قرآن است.

جنتي اضافه كرد: حالا كه آتش‌ها فروكش كرده بنشينند و در خانه فكر كنند و ببينند كه با خودشان چه كردند و چه بلايي بر سر يك عده جواني كه توجه نداشته و خام و ساده بودند آوردند. خدا آنهايي را كه بازگشته و به اشتباه خود پي بردند، بيامرزد و آنهايي كه در همان راه ادامه مي‌دهند واي به روزگارشان.

دبير شوراي نگهبان خاطرنشان كرد: يك صف، صف الله است و صف ديگر افرادي اعم از آمريكايي‌ها و اسراييلي‌ها هستند كه همان صف دشمنان خداست. راه ما روشن است. ما مي‌دانيم مقصدمان كجاست. با اين وضعيت اگر كسي در اين راه كشته شود شهيد است و اگر سالم باشد كار خود را انجام مي‌دهد. كساني كه در صف مقابل قرار گرفتند بروند و قرآن را مطالعه كنند.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
ناشناس
|
INDIA
|
۲۰:۱۷ - ۱۳۹۰/۰۱/۲۷
0
0
حضرت آیت الله جنتی نظرشون در خصوص سخنرانی حاجا آقا سعیدی در مورد تولد رهبر انقلاب چیست:
http://www.youtube.com/watch?v=3w_VocORRPg
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۳:۳۷ - ۱۳۹۰/۰۱/۲۷
0
0
واقعا جنتی گفته دشمنان برن داستان کدو را در مثنوی بخوانند؟؟؟؟!!!!!!!
نظرات بینندگان