کد خبر: ۲۳۶۰۵۳
تاریخ انتشار: ۰۱ : ۱۰ - ۲۲ آبان ۱۳۹۴

آخرین تحولات یمن/عملیات ارتش یمن علیه مواضع نظامی سعودی‌ها

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 ارتش و کمیته های مردمی یمن در پاسخ به تجاوزگری ارتش سعودی، مواضع نظامی سعودیها را هدف قرار داده و شماری از نظامیان سعودی را کشته یا زخمی کردند.

به نقل از شبکه تلویزیونی المسیره، نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن مواضع ارتش سعودی در گمرک منطقه جیزان را هدف قرار داده و خودروهای نظامی آن را به آتش کشیدند.

این نیروها همچنین خودروهای نظامی متجاوزان سعودی را که در تلاش برای پیشروی به سمت پادگان العمری در شهر تعز بود، منهدم کردند.

ارتش و کمیته‌های مردمی یمن همچنین همه روستاها و مناطق منطقه المسراخ در استان تعز در مرکز یمن را بعد از درگیری شدید با گروههای مسلح به کنترل خود در آورد. در این حمله دهها نفر از عناصر مسلح کشته یا زخمی شدند.

ارتش و کمیته‌های مردمی یمن همچنین به پیشروی خود به سمت مناطق باقی مانده در کوه صبر مشرف بر شهر تعز ادامه دادند. این امر بعد از کنترل بر بخش‌های گسترده ای از آن صورت گرفت.

نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن مواضع نظامی العش، السدیس و بن یالین و الخشم ارتش سعودی در منطقه نجران را با موشک هدف قرار دادند.

شماری از نظامیان ارتش سعودی در گلوله باران توپخانه ای موضع نظامی ملحمه در شهر الخوبه در جیزان کشته شدند.

* حمله جنگنده های سعودی به استان حجه

جنگنده های ارتش سعودی 10 بار به مناطقی در بخش های میدی، حرض، عبس و حیران در استان حجه حمله کردند.

ارتش سعودی بخش کتاف در استان صعده را نیز با 70 گلوله سنگین هدف قرار داد.

در همین حال، یک منبع امنیتی از انفجار بمبی در شهر معبر در منطقه جهران در استان ذمار و خنثی سازی یک بمب دیگر در مجاورت یک خانه خبر داد.

وی افزود: انفجار در کنار اداره امنیت بخش جهران روی داد اما تلفاتی در بر نداشت.
منبع: تسنیم
نظرات بینندگان