arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۳۶۰۸
تعداد نظرات: ۴ نظر
تاریخ انتشار: ۲۵ : ۲۱ - ۲۶ فروردين ۱۳۹۰

شجونی: شاهد زنده دارم که از مشایی پول می‌گیرند

«سن و سال ما اگر بالاست، نشان دهنده پیش‌کسوت بودن ما است». این پاسخ مبسوط حجت‌الاسلام جعفر شجونی به «پیرمرد» خواندن برخی اعضای جامعه وعاظ از سوی امیری‌فر دبیر جامعه وعاظ ولایی است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
«سن و سال ما اگر بالاست، نشان دهنده پیش‌کسوت بودن ما است». این پاسخ مبسوط حجت‌الاسلام جعفر شجونی به «پیرمرد» خواندن برخی اعضای جامعه وعاظ از سوی امیری‌فر دبیر جامعه وعاظ ولایی است.

به گزارش خبر، این اولین باری نیست که مباحثات دبیر جامعه نوظهور «وعاظ ولایی» و دبیر جامعه وعاظ پیشین رسانه‌ای می‌شود. در طول قریب به نه ماهی که از تشکیل این جمعیت روحانی جدید می‌گذرد، اظهارنظرهای انتقاد آمیز بسیاری متوجه تشکیل دهندگان آن و عملکردشان بوده است. مباحثاتی که تا مرز شکایت شجونی از امیری‌فر هم رسید و امیری‌فر هم گفت که به دلیل اتهامات بدون سندی که به او و جامعه وعاظ ولایی زده می‌شود، از مدعیان شکایت خواهد کرد.

با این حال شجونی بار دیگر از انتساب جامعه وعاظ ولایی به مشایی سخن گفت و در پاسخ به سوالی که جویای مستنداتش بود گفت: امیری‌فر در جمعی با حضور 20 نفر روحانی گفته که مشایی او را ساپورت می‌کند و هفته‌ای 5 میلیون به او پول می‌دهد و به هر روحانی که عضو جامعه وعاظ ولایی شود، ماهانه 100 هزار تومان پول می‌دهند. من شاهد زنده دارم که او اینها را گفته است.

مشروح گفتگوی با وی را در ادامه بخوانید:

آقای امیر‌ی‌فر در مصاحبه‌ای که با خبرآنلاین داشتند، اعلام کردند که جلسات جامعه وعاظ،، قبل از حضور ایشان با حدود 20-30 نفر از روحانیون برگزار می‌شده اما در دوره حضور وی  این جمعیت به 250 نفر رسیده است، اما با خروج ایشان باز وضعیت به شکل قبل بازگشته است. این صحت دارد؟

اینها چون واقعا در روحانیت اصیل ریشه ندارند، از این فرافکنی‌ها و شایعه‌سازی‌ها می‌کنند. آنها زیر پرو بال آقای مشایی و امثال و ذلک هستند. حتی آیت‌الله مهدوی کنی هم اعلام کرده‌اند که این تشکل نوظهور را به رسمیت نمی‌شناسند. حاج آقا سالک هم قبلا به عنوان سخنگوی جامعه روحانیت اعلام کرد که ما اینها را به رسمیت نمی‌شناسیم.

کمیسیون ماده 10 احزاب هم صلاحیت آنها را رد کرد. جمع کردن چهار طلبه جوان به طمع «پلو و پاکت» اصلا در شان روحانیون نیست. این انشقاق که بگویند ما «ولایی» هستیم هم در شان روحانیون نیست. مگر بقیه روحانیون «ولایی» نیستند که این گروه بر خودش عنوان «ولایی» گذاشته است. اصلا انشقاق از روحانیت پذیرفته نیست. انشقاق روحانیون مبارز از روحانیت که خوئینی‌ها و کروبی و مجید انصاری آن را ایجاد کردند هم عاقبت به خیر نشد و حتی به گفته حاج آقا رحیمیان آنها از آرمان امام خمینی(ره) جدا شدند و زیر بلیط شیطان رفتند.

حالا جامعه وعاظ ولایی نیز انشقاق دیگری از جامعه روحانیت را با پول و کمک آقای مشایی ایجاد کرده و از جامعه وعاظ اصلی جدا شده و الکی فرافکنی می‌کند. جامعه وعاظ، یادگار آیت‌الله مفتح و آیت‌الله مطهری و آیت‌الله بهشتی و آیت‌الله محلاتی و آیت‌الله شاه‌آبادی و آیت‌الله مهدوی کنی از 30 سال پیش تا کنون است.

ما اصلا کاری با آنها نداریم و منحل کردن آنها کار وزارت اطلاعات و دادگاه ویژه روحانیت است.

میانگین سنی اعضای جامعه وعاظ تهران چقدر است؟

جز من که دبیر جامعه وعاظم، دیگر اعضاء پیر و پاتال نیستند! اگر سن ما زیاد است، نشان می‌دهد که پیشکسوت هستیم و سابقه زیادی پیش و پس از انقلاب داریم و ریشه‌داریم. در نظام اسلامی ما مصلحت نیست که آنها بروند حرفی بزنند و ما بیاییم و جوابشان را بدهیم. اگر قرار باشد هر روز این حرف‌ها را بزنیم این وسط چی گیر مردم می‌آید؟ جهالت و نادانی آنها سبب شده که این حرف‌ها را بزنند.

اگر اینها عرضه دارند، نیازی به این حرف‌ها نیست؛ به جای آنکه بروند زیر بلیط بعضی‌ها  و دنبال پاکت و پول آنها باشند، برای اثبات عرضه‌شان بروند اموال بیت‌المال در سازمان اوقاف را از مفت خورها پس بگیرند! ما 80 سال است که سازمان اوقاف داریم. 50 سال قبل از انقلاب و 30 سال بعد از انقلاب. اما اموال این سازمان از قبل از انقلاب تا کنون زیر بلیط متصرفین و مفت خورها است. آقایان اگر عرضه دارند، بروند این اوقواف را از تصرف آنها در بیاورند. چون الان طلاب جوان معیشت درستی ندارند، با تبلیغات امثال این آقایان می‌روند زیر بلیط مشایی.

می‌بخشید حاج آقا اما باز هم نگفتید که میانگین سنی اعضای جامعه وعاظ و تعداد شرکت کنندگان در جلسات آن چقدر است؟

این هفته 120 نفر در جلسه ما شرکت داشتند و بیشتر اعضا هم جوان هستند. 10 نفر از اعضا که عضو شورای مرکزی ما هستند، پیش کسوتند و در سن بالا هستند. اصلا صحبت سن و سال که مهم نیست، مهم اصالت است. روحانیون بعد از انقلاب باید به ما پیش کسوت‌ها احترام بگذارند. جمعیت تعداد حضار در جلسات هم مهم نیست. جمعیت آنها اگر هم بیشتر است، با وعده‌های مادی است ولی ما در جلساتمان از معنویت حرف می‌زنیم.

البته آقای امیری‌فر ارتباط جامعه وعاظ ولایی با آقای مشایی و در یافت کمک نقدی از ایشان را شدیدا تکذیب می‌کنند. مستند شما برای اثبات این حرف‌ها چیست؟

همین آقا در جمعی با حضور 20 نفر روحانی گفته که مشایی او را ساپورت می‌کند و هفته‌ای 5 میلیون به او پول می‌دهد و به هر روحانی که عضو جامعه وعاظ ولایی شود، ماهانه 100 هزار تومان پول می‌دهند. من شاهد زنده دارم که او اینها را گفته است. البته در شان من نیست که دهن به دهن اینها بگذارم. اینجا نه عسلویه است، نه چاه نفت که پولی خوابیده باشد!

ما در جلسات جامعه وعاظ با سلامت و صداقت دور هم جمع می‌شویم و پول سالی دو شام هم نداریم که در جلساتمان به اعضا شام بدهیم. ولی اینها هر هفته بخور بخور دارند و روحانیت را با پول‌هایی که از مشایی می‌گیرند، زار و ذلیل کرده‌اند.

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
محمود
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۰:۰۰ - ۱۳۹۰/۰۱/۲۷
0
0
سوال اینست حرف شما راستولی این پول ها از گجا می آید؟؟؟وچه کسی باید رسیدگی کند!!!
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۰:۳۶ - ۱۳۹۰/۰۱/۲۷
0
0
نزدیکی و دوری شخص به خدا فقط به واسطه تقوا و عمل هر شخص سنجیده میشود به بهانه مداحی کسی به بهشت نمیرود / این حتمی است چرا که در همین زمان حاضر هم دنیا پر از کربلاست و هر روز عاشوراست آنها که خیلی ادعای حسینی بودن دارند چرا نمیروند در کربلای و عاشورای زمانه بجنگند و شهید شوند امروز بیشتر از مداحی حسین (ع) به سرباز عاشورا نیاز دارد . نمی بینید چقدر بازار ریا و خود نمایی و نان دین خوری داغ گشته است / اگر علما و مراجع نبودند بی دینی مخفی همه را راهی جهنم میکرد
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۲:۵۹ - ۱۳۹۰/۰۱/۲۷
0
0
روحاني كه پولي باشه عاقبتش مشخصه
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۱:۲۵ - ۱۳۹۰/۰۱/۲۷
0
0
چوب خدا صدا نداره ،این تازه اولشه ! زود باشد که خیره سر بینی به دو پای افتاده است اندر بند .
نظرات بینندگان