کد خبر: ۲۳۶۰۸۵
تاریخ انتشار: ۴۷ : ۱۱ - ۲۲ آبان ۱۳۹۴

بانک مرکزی:مشکلی در نقل و انتقال دارایی‌های بلوکه شده نیست

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

مدیر کل امور بین‌الملل بانک مرکزی با اعلام دریافت تمام اقساط دارایی‌های بلوکه شده ایران طبق توافق ژنو تاکید کرد که بانک مرکزی پس از اجرایی شدن برجام هیچ محدودیتی در نقل و انتقال پول در حوزه بین‌الملل نخواهد داشت.

حسین یعقوبی با حضور در نمایشگاه مطبوعات با ارائه توضیحاتی در رابطه با روند دارایی های بلوکه شده گفت: با شروع مذاکرات هسته‌ای یکی از اصلی ترین دستور جلسه مذاکرات مربوط به نحوه نقل و انتقال دارایی‌های ایران از محل فروش نفت و دیگر عرصه‌های صادراتی به داخل کشور بود که خوشبختانه با پیگیری‌های صورت گرفته در این مورد توافق جامعی صورت گرفت تا پس از نهایی شدن مذاکرات هیچ مشکلی در این زمینه وجود نداشته باشد.

وی ادامه داد: با هماهنگی‌های انجام شده با وزارت خزانه داری آمریکا در طول ماه‌های گذشته تمام اموال مربوط به توافق ژنو به کشور انتقال داده شد و پس از اجرای قطعی توافق نیز بانک مرکزی هیچ محدودیتی برای انتقال دارایی‌هایش نخواهد داشت.

یعقوبی هرگونه تصمیم در این رابطه را منوط به بررسی دقیق شرایط اقتصادی کشور دانست و گفت: نگاه بانک مرکزی یک نگاه بلندمدت و هدفمند است و اساس کار ما در پسابرجام دسترسی کامل و بدون مانع به بازارهای جهانی خواهد بود و بانک مرکزی در این زمینه هیچ مشکلی ندارد.

اخیرا اخباری در رابطه با ایجاد موانع و چالش‌هایی برای ورود دارایی های بلوکه شده به کشور منتشر شده بود. دارایی‌های ارزی که طی مذاکرات هسته‌ای و تا قبل از توافق وین در تیرماه امسال قرار بود در سه مرحله و در مجموع 11.2 میلیارد دلار آن به حساب بانک مرکزی واریز شود.

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان