کد خبر: ۲۳۶۴۴۸
تاریخ انتشار: ۲۱ : ۱۲ - ۲۴ آبان ۱۳۹۴

سعید مرتضوی فردا به دادگاه می رود

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
نخستین جلسه محاکمه سعید مرتضوی مدیرعامل سابق سازمان تامین اجتماعی و دادستان سابق تهران در ارتباط با شکایت شکات خصوصی فردا (دوشنبه) برگزار می شود.
 
این پرونده اخیرا به شعبه 1057 دادگاه کارکنان دولت ارسال شده است.
 
وکیل شکات تامین اجتماعی در گفت وگو با ایرنا، با بیان اینکه پرونده یاد شده در حقیقت بخش دوم پرونده تامین اجتماعی است که به شکایت تعدادی شکات خصوصی از سعید مرتضوی اختصاص دارد، گفت: در ارتباط با این پرونده، قرار مجرمیت و کیفرخواست از سوی دادستانی برای متهم، صادر و به دادگاه ارسال شده است.
 
مصطفی ترک همدانی ادامه داد: این پرونده فردا در شعبه 1057 دادگاه کیفری 2 ویژه رسیدگی به جرایم کارکنان دولت به ریاست قاضی حیدری رسیدگی می شود.
 
وی در پاسخ به این که آیا موضوع بابک زنجانی در پرونده مطرح است یا نه، گفت: موضوعات پرونده تامین اجتماعی، بی ارتباط با پرونده بابک زنجانی نیست.
 
ترک همدانی درباره علنی یا غیرعلنی برگزار شدن جلسه دادگاه سعید مرتضوی افزود: براساس صحبت هایی که با قاضی پرونده داشتم احتمال می دهم دادگاه غیر علنی باشد.
 
وی ادامه داد: شاید موارد خاص یا جنبه های محرمانه وجود داشته باشد و یا بخاطر مسائل دیگر موجود در پرونده مانند معاملاتی که سعید مرتضوی با افراد خاص در زمان مدیرعاملی سازمان تامین اجتماعی انجام داده، رئیس دادگاه تشخیص بدهد دادگاه غیرعلنی باشد.
 
چندی پیش یک بخش از پرونده سعید مرتضوی مدیرعامل سابق سازمان تامین اجتماعی و دادستان سابق تهران در شعبه 9 دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی محمدرضا محمدی کشکولی برای رسیدگی به شکایات سازمان تامین اجتماعی و ولی دم یکی از کشته شدگان کهریزک برگزار و مرتضوی در پرونده شکایت ولی دم محسن روح الامینی تبرئه شد.
 
مرتضوی در بخش شکایت سازمان تامین اجتماعی نیز به 46 میلیون تومان رد مال و یک سال حبس که شش ماه آن، تعلیقی است، محکوم شد.
منبع: ایرنا
نظرات بینندگان