کد خبر: ۲۳۶۴۶۱
تاریخ انتشار: ۲۷ : ۱۳ - ۲۴ آبان ۱۳۹۴

انصار الله: امیدواریم مجبور به موشک باران ریاض نشویم

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
محمد علی الحوثی رئیس کمیته انقلابی عالی جنبش انصار الله گفت: دستیابی به توافق درباره مقامات ذی صلاح شرکت کننده در مذاکرات لازم است وصحبت های زیادی در این خصوص مطرح شده است وما امیدواریم عربستان این بار دست از لجاجت بردارد تا ما مجبور به موشک باران ریاض نشویم.

به گزارش روزنامه یمنی الثوره محمد علی الحوثی افزود: در صورت عدم دستیابی به توافق با طرف دیگر ( هادی) در خصوص مقامات ذی صلاح شرکت کننده در مذاکرات آنها ( هادی) وهم پیمانانشان به ژنو 2 نخواهند رفت.

الحوثی ادامه داد پیشنهادهای مطرح شده برای توقف تجاوز عربستان به یمن بدون پاسخ نخواهد ماند وهیچ یک از ما تاکنون دعوتنامه رسمی دریافت نکرده ایم تا موضع کامل خود را بیان کنیم.

وی با اشاره به تناقض در سخن وعملکرد هادی رئیس جمهوری فراری ومزدورانش گفت: آنها حضور در مذاکرات را مشروط به پایبندی ما به قطعنامه 2216 کردند وادعا می کنند حضور ما در مذاکرات بدون شرط صورت می گیرد این یک شرط است ونشان دهنده تناقض درسخن و عملکرد واقعی آنها می باشد.

الحوثی گفت وگوی واقعی را منوط به پایان دادن به عملیات جنگی علیه یمن دانست وگفت: به همین دلیل ما به خاطر مردم یمن امتیاز می دهیم.

وی در صورت تداوم تجاوز عربستان به یمن وتداوم لجاجت های این کشور گفت: امیدواریم مجبور نشویم ریاض را موشک باران کنیم .

عربستان با ائتلاف 9 برخی کشورهای عربی و آمریکا از ششم فروردین سال جاری حملات گسترده ای را علیه یمن آغاز کرد تا «عبد ربه منصور هادی» رییس جمهوری مستعفی و فراری این کشور را به حاکمیت بازگرداند و از قدرت گرفتن انقلابی های یمنی که امنیت شهرهای این کشور را تامین می کنند، جلوگیری کند.

در اثر این حملات تاکنون هزاران یمنی از جمله شمار زیادی از زنان و کودکان شهید و یا مجروح شده و ده ها هزار نفر نیز آواره و 80 درصد تاسیسات زیربنایی، خدماتی و درمانی این کشور ویران شده است.
نظرات بینندگان